Skocz do zawartości

Korekta nieoryginalnego lakieru. Da się dopieścić?


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto częściowo lakierowane. Niestety lakierował to jakiś paproch: podkład niedotarty, odcięcie na kreskę, pełno swirli po polerce. Podobno przesadzam ale codziennie widzę te niedociągnięcia i jednak serce mnie boli buu.gif Jest szansa optycznie doprowadzić to do takiego stanu, żeby nie kłuło w oczy?

Lubię bawić się przy autach więc chciałbym się za to zabrać samemu, jednak na chwilę obecną prezentuję 0 level detailingu clown.gif

Przewidywany plan działań - wiosna. Teraz łyknął bym coś wiedzy i ewentualnie skompletował sprzęt/materiały wink.gif

Poradzicie cokolwiek czy darować sobie i oddać do ponownego lakierowania?

Zapomniałem chyba o ważnej informacji: lakier czarny metalik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć, a najlepiej osobistych oględzin, ciężko stwierdzić ale tak z grubsza... Swirle i hologramy po nieodpowiednim polerowaniu do zrobienia nawet na szybko i dużego skilla nie trzeba zlosnik.gif

Podkład niedotarty już gorzej... Nie zawsze się da, ale ogólnie mocno ingerując padami np. jeansowymi lub mocnym wodnym papierem powinno się w sporym stopniu zniwelować ok.gif Ale tu już troszkę skilla potrzeba zlosnik.gif

Odcięcie na kreskę- mocna ingerencja i będzie bardzo ciężko całkowicie to usunąć, ale jest szansa, że będzie kilka razy mniej widoczne ok.gif

Paprochy jeśli są też zależy, jedne się da inne zostawią większy czy mniejszy ślad na klarze.

Ogólnie fajnie jakby ktoś znający się na temacie pooglądał auto i podpowiedział co można z tym zrobić, bo tak to możemy sobie gdybać i się zastanawiać smile.gif

I co do zestawu, polerka, pasty, pady, papiery, itd... to idąc po najtańszej linii oporu i kupując używaną lub nową maszynę polerską z budżetowej półki to w 500złotych będzie ciężko się zamknąć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez zdjęć, a najlepiej osobistych oględzin, ciężko stwierdzić ale tak z grubsza...

Na niedziele umyję auto co by ludzie we wsi nie gadali, że od Nowaka osraną bryką jeździ zlosnik.gif

> Swirle i

> hologramy po nieodpowiednim polerowaniu do zrobienia nawet na szybko i dużego skilla nie

> trzeba

Krok po kroku da radę wytłumaczyć? Możesz również poratować linkami wink.gif

> Podkład niedotarty już gorzej... Nie zawsze się da, ale ogólnie mocno ingerując padami np.

> jeansowymi lub mocnym wodnym papierem powinno się w sporym stopniu zniwelować Ale tu już

> troszkę skilla potrzeba

Nie liczę na to, żeby całkiem usunąć. Jak przestanie się rzucać w oczy to będzie bardzo dobrze.

> Odcięcie na kreskę- mocna ingerencja i będzie bardzo ciężko całkowicie to usunąć, ale jest szansa,

> że będzie kilka razy mniej widoczne

j/w

> Paprochy jeśli są też zależy, jedne się da inne zostawią większy czy mniejszy ślad na klarze.

Na szczęście lakier jest w miarę czysty ok.gif

> I co do zestawu, polerka, pasty, pady, papiery, itd... to idąc po najtańszej linii oporu i kupując

> używaną lub nową maszynę polerską z budżetowej półki to w 500złotych będzie ciężko się zamknąć

Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi Graphite 59G242 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> darować sobie i oddać do ponownego lakierowania

> Nie masz sprzętu ani wiedzy aby to poprawnie wykonać .

> Myślę że jedynie w pełni usatysfakcjonuję Cię ponowne lakierowanie z cieniowaniem włącznie .

Myślę, że zaryzykuję i spróbuje samemu coś zdziałać a po fakcie...przyznam Ci rację zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krok po kroku da radę wytłumaczyć? Możesz również poratować linkami

Same swirle? Z reguły pełną korektę robi się na 3-4 etapy. Tak w skrócie zaczynasz od najtwardszej gąbki i najmocniejszej pasty i schodzisz kombinacjami to całkowitego wykończenia powierzchni...

> Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi Graphite 59G242

Szczerze? zlosnik.gifoink.gif Nie moja liga i nie znam się zlosnik.gif U mnie minimum na półce leży Makita 9227 CB jako wół roboczy, a reszta to idziemy wyżej jakościowo i cenowo zlosnik.gif

Ogólnie to zacznij od chyba największego forum o tej tematyce, www.kosmetykaaut.pl Przede wszystkim tam poszukaj a znajdziesz zarówno recenzje tanich maszyn polerskich jak i przykładowe zestawy "na start", jak i całe "how to", reszta w Twoich rękach.

Jak będziesz w Krakowie to zapraszam do siebie, w miarę wolnego czasu pomogę i podpowiem co, z czym i jak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie to zacznij od chyba największego forum o tej tematyce, www.kosmetykaaut.pl Przede wszystkim

> tam poszukaj a znajdziesz zarówno recenzje tanich maszyn polerskich jak i przykładowe zestawy

> "na start", jak i całe "how to", reszta w Twoich rękach.

Przeglądnąłem kilka opisów prac. Szok co tam ludzie wyrabiają yikes.gif Dziewczyna co odpicowała Seata Toledo to po prostu coś niesamowitego ok.gif

> Jak będziesz w Krakowie to zapraszam do siebie, w miarę wolnego czasu pomogę i podpowiem co, z czym

> i jak

Słowo się rzekło a ja nie zapominam i skorzystam zlosnik.gif Początkiem nowego roku na pewno będę w Krakowie to będę się przypominał. Dzięki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.