Skocz do zawartości

Wymiana wtrysków w BMW 528- porady.


ztj

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno stałem się posiadaczem BMW E39 528 z LPG. Jako że istalacja która jest w aucie bez żadnego serwisu przejechała jakieś 100 tys km postanowiłem tuż po zakupie zrobić jej serwis. Do wymiany kwalifikują się zamontowane wtryski magic jet, a parownik KME Gold poddam regeneracji. Proszę o porady odnośnie wymiany wtrysków. W miejsce Magic jetów planuję zamontować polskie Barracudy albo (chyba) japońskie Hany.

Mam następujące pytania>

- czy nie jest błędem montażysty- który powinienem poprawić- użycie różnej długości przewodów doprowadzających gaz do wtrysków?

- co z dyszami zamontowanymi w kolektorze? Dobiera je się do konkretnych wtrysków? Można zastosować te obecnie zamontowane z innymi wtryskami?

- co z wtyczkami do wtrysków? Te z Magic Jetów będą pasować do Hany lub Barracudy?

Poniżej zamieszczam fotki:

287381499-kol1.jpg

287381502-kol2.jpg

287381504-kol3.jpg

post-22221-14352522592248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o porady odnośnie wymiany wtrysków. W miejsce Magic jetów planuję zamontować polskie

> Barracudy albo (chyba) japońskie Hany.

> Mam następujące pytania

> - czy nie jest błędem montażysty- który powinienem poprawić- użycie różnej długości przewodów

> doprowadzających gaz do wtrysków?

Nie. Tu długość wężyków nie ma znaczenia. Od wtryskiwacza do kolektora - tak.

> - co z dyszami zamontowanymi w kolektorze? Dobiera je się do konkretnych wtrysków? Można zastosować

> te obecnie zamontowane z innymi wtryskami?

To nie dysze a wkrętki i możesz je zostawić. Dysze są na końcówce wtryskiwacza.

> - co z wtyczkami do wtrysków? Te z Magic Jetów będą pasować do Hany lub Barracudy?

Będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... To nie dysze a wkrętki i możesz je zostawić. Dysze są na końcówce wtryskiwacza...

I to i to są dysze, ale niech zostanie że dysze to te co przy wtryskach - będzie prościej do tłumaczenia.

> - co z dyszami zamontowanymi w kolektorze?

Mnie tylko nie za bardzo pasuje kąt pod jakim są wkręcone ...

Kąt i kierunek podawania lpg powinien być jednakowy, a conajmniej podobny - jeżeli jest taka możliwość, to zrobiłbym stosowne korekty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.