Skocz do zawartości

Kostka brukowa i wilgoć


Tomrad

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku położyłem nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Wybrukowany plac ma ok. 100m2 i jest od strony północnej działki, zasłonięty przez większą część dnia przez dom, czyli słońce zagląda do niego obecnie dopiero między 15.00 a 16.00. Z jednego boku są pola, łąki i wilgoć osiada na kostce i jest ona cały czas ciemna.

Czy warto dać jakiś środek by tak nie nasiąkała wilgocią, czy może nie ma to wpływu na jej trwałość ?

Wymiana na granit nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym roku położyłem nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Wybrukowany plac ma ok. 100m2 i jest

> od strony północnej działki, zasłonięty przez większą część dnia przez dom, czyli słońce

> zagląda do niego obecnie dopiero między 15.00 a 16.00. Z jednego boku są pola, łąki i wilgoć

> osiada na kostce i jest ona cały czas ciemna.

> Czy warto dać jakiś środek by tak nie nasiąkała wilgocią, czy może nie ma to wpływu na jej trwałość

> ?

> Wymiana na granit nie wchodzi w rachubę.

Jak masz za dużo pieniędzy to możesz ja zaimpregnować za jedyne 5 zł za m, co w Twoim przypadku daje jakieś 500 zł. smile.gif

Będzie to jednak zbyteczny wydatek. Wilgoć tez jest od spodu, więc? Nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przejmować się. Jeżeli kostka jest dobrej jakości, nic jej nie będzie przez najbliższe

> kilkanaście lat, potem mogą się zacząć punktowe odpryski na niektórych sztukach.

No niby mam na piśmie 5 lat gwarancji od wykonawcy, a kostka z firmy Bruk-Bet.

>A jeżeli jest

> kiepska, to impregnowanie też jej nie pomoże.

Więc w czym pomaga ta impregnacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz za dużo pieniędzy to możesz ja zaimpregnować za jedyne 5 zł za m, co w Twoim przypadku

> daje jakieś 500 zł.

> Będzie to jednak zbyteczny wydatek. Wilgoć tez jest od spodu, więc? Nie masz się czym martwić.

Więc nasiąkanie i wysychanie nie wpływa na trwałość kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc nasiąkanie i wysychanie nie wpływa na trwałość kostki ?

ale zinpregnować nie zaszkodzi najlepiej tak po roku , mój "układacz" polecał zrobienie tego . Podobno jak jest zaipregnowana to łatwiej wyczyścić kostkę od np. oleju silnikowego , a dwa podobno nie osiada mech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby mam na piśmie 5 lat gwarancji od wykonawcy, a kostka z firmy Bruk-Bet.

No to tylko jeszcze przeczytaj uważnie warunki tej gwarancji, czy nie ma kruczków.

> Więc w czym pomaga ta impregnacja ?

Na pewno w zarabianiu pieniędzy firmom produkującym impregnat i wykonującym impregnację. Reszta pozostaje w sferze hipotez zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby mam na piśmie 5 lat gwarancji od wykonawcy, a kostka z firmy Bruk-Bet.

> Więc w czym pomaga ta impregnacja ?

Firma Bruk- Bet nie pozwala na impregnację w okresie gwarancji.

A po gwarancji to już na swoją odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w takim stopniu żeby ja zniszczyć w przeciągu krótkiego czasu.

No to spoko. smile.gif

Zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej było dołożyć do granitu, ale pewnie za jakiś czas okazałoby się że ma inne wady. hmm.gif

To tak w myśl powiedzenia, że trawa po drugiej stronie płotu jest bardziej zielona zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.