Skocz do zawartości

Biały dom - za / przeciw


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o prezydenturę...

Zastanawiam się, co by było gdyby chatę pomalować na biało. Konserwator zabytków byłby szczęśliwy, choć to dla mnie mało znaczący argument. Ale patrzę jak wewnątrz starzeje się biały, a jak kolory. W intensywnie używanej jadalni mam kurczaczkowy żółty i brudy widać o wiele bardziej niż na białym. Pytanie, czy na zewnątrz będzie podobnie?

Plan pierwotny to jakieś mdłe odcienie piaskowego itp. Najchętniej dałbym szary (i nie malował zlosnik.gif ), ale ponoć plan co do ulicy jest taki, że wszystkie remontowane domy mają być malowane na bardzo jasne kolory (najlepiej białe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o prezydenturę...

> Zastanawiam się, co by było gdyby chatę pomalować na biało. Konserwator zabytków byłby szczęśliwy,

> choć to dla mnie mało znaczący argument. Ale patrzę jak wewnątrz starzeje się biały, a jak

> kolory. W intensywnie używanej jadalni mam kurczaczkowy żółty i brudy widać o wiele bardziej

> niż na białym. Pytanie, czy na zewnątrz będzie podobnie?

> Plan pierwotny to jakieś mdłe odcienie piaskowego itp. Najchętniej dałbym szary (i nie malował ),

> ale ponoć plan co do ulicy jest taki, że wszystkie remontowane domy mają być malowane na

> bardzo jasne kolory (najlepiej białe).

jak konserwatorowi zależy to niech zasponsoruje ... oni mają tam fundusze na to żeby dokładac do remontów zabytków grinser006.gif

kazdy kolor brudzi sie ... a w miescie to już ... popatrz ile dookoła domów jest opalanych weglem ... jeśli sporo to cóż bedzie syf na elewacji ... wtedy brązowa elewacja bedzie bardziej ciemna ... a biala zszarzeje ... ot i wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawie bialy tynk barwiony w masie, z lekka faktura. Jesli kupisz silikatowy albo silikonowy to nie bedzie sie bardzo brudzil a po 5 latach przejechalem to w godzine myjka i zmylem kurz.

Za to ze zwyklym tynkiem albo farba to bym sie nie zedecydowal. Musi byc masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak konserwatorowi zależy to niech zasponsoruje ... oni mają tam fundusze na to żeby dokładac do

> remontów zabytków

Ma, ale nie chce się dzielić. Moja chata, mimo iż w części ma prawie dwa wieki, nie jest pod opieką konserwatora (nie zgodziliśmy się jakiś czas temu, być może to był błąd - sam nie wiem). Są natomiast zalecenia co do wyglądu ulicy i kolory mają być co najmniej pastelowe z określonej palety, a najchętniej białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma, ale nie chce się dzielić. Moja chata, mimo iż w części ma prawie dwa wieki, nie jest pod opieką

> konserwatora (nie zgodziliśmy się jakiś czas temu, być może to był błąd - sam nie wiem). Są

> natomiast zalecenia co do wyglądu ulicy i kolory mają być co najmniej pastelowe z określonej

> palety, a najchętniej białe.

może nie być wpisana jako zabytek ale na 99% jest wpisana "w układzie" wiec też podlega jej wygląd zewnętrzny ... i bedzie każda zmiana w elewacji czy dachu wymagała uzgodnienia z konserwatorem ...

zawsze możesz powiedzieć dorzuć pan to zrobię ... nie dorzucisz pan to nie robie ... ot i wsio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może nie być wpisana jako zabytek ale na 99% jest wpisana "w układzie" wiec też podlega jej wygląd

> zewnętrzny ... i bedzie każda zmiana w elewacji czy dachu wymagała uzgodnienia z

> konserwatorem ...

> zawsze możesz powiedzieć dorzuć pan to zrobię ... nie dorzucisz pan to nie robie ... ot i wsio ...

Tak właśnie zrobiłem. Dostałem do wglądu paletę kolorów z której mogę wybrać, ale zachęta była do białego. Kasy nie chcieli dorzucić ani na dach, ani na elewację... smile.gif

Natomiast komu mieli zrefundować to zrefundowali - pewnie gdybym miał nowe BMW 7 to by mi zrefundowali. Biedakom zrefundowali tylko takim wokół rynku, reszta dostawała refundacje metodą "przedziwnych współczynników" i się nie załapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak właśnie zrobiłem. Dostałem do wglądu paletę kolorów z której mogę wybrać, ale zachęta była do

> białego. Kasy nie chcieli dorzucić ani na dach, ani na elewację...

> Natomiast komu mieli zrefundować to zrefundowali - pewnie gdybym miał nowe BMW 7 to by mi

> zrefundowali. Biedakom zrefundowali tylko takim wokół rynku, reszta dostawała refundacje

> metodą "przedziwnych współczynników" i się nie załapałem.

idz do wojewody albo prezydenta miasta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak Cię zmuszą żeby tak było ?

> I jakie możesz ponieść konsekwencje jak zrobisz w kolorze np. gencjany ?

Nie mam bladego pojęcia - nie widzę jednak powodu by malować dom na jakieś nietypowe kolory. Na jednego z sąsiadów nałożono 500-złotową karę za okna bez poprzeczek - na jakiej podstawie i jak miała być egzekwowana nie wiem. W każdym razie poprzeczki dorobił doklejone na silikonie, a później je odkleił. Ja też mam na silikonie, ale wyglądają fajnie więc zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.