Skocz do zawartości

Radio, Nawigacja, TV, DVD, MP3


bartek6622

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od niedawna poszukuję do mojej Cormy jakiegoś fajnego radyjka, z nawigacją. Fabryczny connect nav+ niestety odpada, ponieważ nie ma opcji aby menu było w obcym języku, nie mówiąc już o komunikatach drogowych. W oko wpadł mi taki chiński wynalazek. Co o nim sądzicie, lub co możecie o tym powiedzieć? Skusiło mnie to, że można wszystko bez problemów podłączyć i wszystko będzie działało Plug&Play.

http://www.seicane.com/fiat-croma-head-u...29#.UuEyexCtbRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> od niedawna poszukuję do mojej Cormy jakiegoś fajnego radyjka, z nawigacją. Fabryczny connect nav+

> niestety odpada, ponieważ nie ma opcji aby menu było w obcym języku, nie mówiąc już o

> komunikatach drogowych. W oko wpadł mi taki chiński wynalazek. Co o nim sądzicie, lub co

> możecie o tym powiedzieć? Skusiło mnie to, że można wszystko bez problemów podłączyć i

> wszystko będzie działało Plug&Play.

> http://www.seicane.com/fiat-croma-head-u...29#.UuEyexCtbRY

Kupuj, ktoś musi być pierwszy hehe.gif

Tylko po zakupie zdaj relacje co to jest warte. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> od niedawna poszukuję do mojej Cormy jakiegoś fajnego radyjka, z nawigacją. Fabryczny connect nav+

> niestety odpada, ponieważ nie ma opcji aby menu było w obcym języku, nie mówiąc już o

> komunikatach drogowych. W oko wpadł mi taki chiński wynalazek. Co o nim sądzicie, lub co

> możecie o tym powiedzieć? Skusiło mnie to, że można wszystko bez problemów podłączyć i

> wszystko będzie działało Plug&Play.

> http://www.seicane.com/fiat-croma-head-u...29#.UuEyexCtbRY

tutaj masz taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, faktycznie taniej + Free ShippingtoPoland via DHL. Obadam jeszcze rynek dowiem się co i jak i

> być może będę zamawiał.

Przygotuj się na cło 1,5% i 23% VAT od ceny zakupu i ewentualnego kosztu przesyłki. Ja sobie ten temat odpuściłem.

EDIT

Dodatkowo w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem jesteś w głębokiej du..e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się załatwić z chińczykiem, to nie będzie mój pierwszy zakup od skośnookich. Wystarczy, że sprzedający wykaże się odrobiną rozumu i napisze, że to jest GIFT i cło mamy z głowy. Ale faktycznie w razie awarii zostaję z palcem w nosie.

EDYTA: Właśnie sobie dopiero teraz uświadomiłem, że to DHL'em idzie, czyli cło i VAT jak w banku. Hmm, trzeba to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały wyświetlacz to ma

Po przesiadce z Nawi 4,3cala na szybie która jest jakieś 5km od oczu to będzie kolosalna różnica. Policzyłem najgorszy scenariusz i z cełm i vatem pełnym wyszło mi 1700zł czyli nadal nie ma tragedii. Można też dogadać się ze sprzedającym co by zaniżył wartość realną zapisaną na paczce i vat niższy troszkę będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przesiadce z Nawi 4,3cala na szybie która jest jakieś 5km od oczu to będzie kolosalna różnica.

Obawiam się że w słoneczny dzień, więcej zobaczysz w tej 4,3 cala.

> Policzyłem najgorszy scenariusz i z cełm i vatem pełnym wyszło mi 1700zł czyli nadal nie ma

> tragedii.

Wg mnie 1700zł za ten wynalazek to jest tragedia. Za tyle można kupić bardzo ładnie grające radio. Bajerancki wygląd bardzo szybko przestanie cieszyć, jak dźwięk będzie do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przesiadce z Nawi 4,3cala na szybie która jest jakieś 5km od oczu to będzie kolosalna różnica.

> Policzyłem najgorszy scenariusz i z cełm i vatem pełnym wyszło mi 1700zł czyli nadal nie ma

> tragedii. Można też dogadać się ze sprzedającym co by zaniżył wartość realną zapisaną na

> paczce i vat niższy troszkę będzie.

Tylko dostaniesz odpowiednio niższe odszkodowanie w przypadku zniszczenia lub zaginięcia przesyłki. Kupuję kilka rzeczy miesięcznie z Chin, Korei czy USA i coraz częściej są problemy z cłem - na 100% celnicy dostali polecenie mocnego wspomożenia budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przesiadce z Nawi 4,3cala na szybie która jest jakieś 5km od oczu to będzie kolosalna różnica.

Spojrz na EBAY.de np takie cudo

http://www.ebay.de/itm/360836882952?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Fakt, nalezy dokupic ramke, ale powiem, ze gdybym nie mial fabrycznej (nie narzekam mimo, ze wiadomo szalu wyswietlacz nie ma i blutuka tez nie) to z duzym prawdpodobienstwem bym toto kupil.

Raz ze estetycznie wyglada, wrecz o niebo lepiej od tej chinskiej navi.

z DE to i gwarancja, tyle, ze wysylac pewnie trzeba (tak sadze) no i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja kasa, ale ja nie dałbym więcej niż 700-800zł za takie radio. Fabryczne wygląda elegancko, z navi ja korzystam max 1 raz/m-c. Zestaw BT kosztuje 200zł. Czy warto? wg mnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne wygląda elegancko

Dlatego nabylem ori.

Najbardziej brakuje mi BT, z navi korzystam od wielkiego swieta, TV to w ogole zbytek wg mnie.

Fakt, rozdzielczosc moglaby byc lepsza, ale za to pokazuje kompa calego i kolorystycznie ujdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o TV, a tym bardziej o żadne multimedialne właściwości typu DVD. Głównym moim zamiarem jest posiadanie w pełni polskiego radia, oraz menu. Nawigacji używam bardzo często, dojazdy do klientów, czy tym podobne historie to codzienność. I to jest główna zaleta. Wgrywam AutoMapę, IGo czy tam MioMap, i mam wszystko tak jak w normalniej nawi, nie mówiąc o takiej funkcjonalności jak zestaw głośnomówiący, czy wyciszenie muzyki przy komunikatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu nie chodzi o TV, a tym bardziej o żadne multimedialne właściwości typu DVD. Głównym moim

> zamiarem jest posiadanie w pełni polskiego radia, oraz menu. Nawigacji używam bardzo często,

> dojazdy do klientów, czy tym podobne historie to codzienność. I to jest główna zaleta. Wgrywam

> AutoMapę, IGo czy tam MioMap, i mam wszystko tak jak w normalniej nawi, nie mówiąc o takiej

> funkcjonalności jak zestaw głośnomówiący, czy wyciszenie muzyki przy komunikatach.

Wyśle dzisiaj zapytanie do producenta w Chnach, jaka byłaby cena przy 5 sztukach. Może będzie atrakcyjna i zbierzemy tylu chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyśle dzisiaj zapytanie do producenta w Chnach, jaka byłaby cena przy 5 sztukach. Może będzie

> atrakcyjna i zbierzemy tylu chętnych?

Jak uda się coś zdziałać masowego, to raczej oczywiste, że będę pierwszym chętnym. Pisałem do pana chińczyka co z przejściówkami i adapterami i dowiedziałem się, że sterowanie z kierownicy niestety nie działa do końca tak jak by to można było sobie wyobrażać. Ponoć większość funkcji don't working, a to znacząco obniża funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem, ale pomału wpadam w konsternację. Udało mi się coś polskiego znaleźć o tych wynalazkach (polecam poczytać) http://www.fiatbravoklub.pl/viewtopic.php?f=22&t=3802 Na dodatek jest sprzedający który za 400$ oferuje to radyjko i wysyła pocztą lotniczą, dzięki czemu bez problemów można uniknąć zapłacenia Cła i Vat. Nie wiem co o tym myśleć, opinie dość pozytywne. http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-P.../985264491.html

EDYTA: Porozmawiałem z panem sprzedającym, i w tym zestawie jest emulator CAN, który bez problemu obsługuje Cromę. Wysyłka jako GIFT z zaniżoną wartością i problemy z urzędem celnym zażegnane. Język PL również na pokładzie. Czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki za post pod postem, ale pomału wpadam w konsternację. Udało mi się coś polskiego znaleźć o

> tych wynalazkach (polecam poczytać) http://www.fiatbravoklub.pl/viewtopic.php?f=22&t=3802

> Na dodatek jest sprzedający który za 400$ oferuje to radyjko i wysyła pocztą lotniczą, dzięki

> czemu bez problemów można uniknąć zapłacenia Cła i Vat. Nie wiem co o tym myśleć, opinie dość

> pozytywne. http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-P.../985264491.html

> EDYTA: Porozmawiałem z panem sprzedającym, i w tym zestawie jest emulator CAN, który bez problemu

> obsługuje Cromę. Wysyłka jako GIFT z zaniżoną wartością i problemy z urzędem celnym zażegnane.

> Język PL również na pokładzie. Czego chcieć więcej?

Kupuj kolego, chętnie poczytam czy było warto. Z bardziej markowych sprzętów za normalne pieniądze znalazłem takiego Philips`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuj kolego, chętnie poczytam czy było warto.

Jeszcze postaram się pogadać z kimś z Bravo klubu, i dowiedzieć co i jak dokładnie. Na razie wszystko wygląda w porządku a i DVB-t to nie był by jednak taki głupi pomysł. Za całość z DVB-t wyszło by mnie 1512zł, oczywiście licząc na dobry scenariusz bez cła i tym podobnych. Wszystko jest kompatybilne, nawet nie jest wymagane Osiowanie PROXY, ponieważ emulator zawarty w zestawie załatwia całą sprawę.

Cena zabawy nadal rośnie a ja wypatrzyłem takie cuda

Kamera cofania http://allegro.pl/kamera-cofania-do-opel-insignia-vectra-c-gdynia-i3903341453.html

Antena stała http://allegro.pl/antena-samochodowa-do-dvb-t-cabletech-ant0525-i3845214080.html

najbardziej ciekawi mnie ta kamera. Podobno pasuje Plug&Play do naszych samochodów, a całkiem fajne udogodnienie by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

coby nie zakładać nowego tematu....

czy w naszych cromach jest dodatkowy wzmacniacz antenowy lub czy ten wzmacniacz jest w podstawie anteny , mam problem z odbiorem stacji radiowych, podmieniałem bat i nic, dodam że mam conect nav+,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kosztowny eksperyment, bo jak juz kroi sie 1512 zl za niewiadomoco, to wolalbym w DE na ebay sie rozejrzec za czyms bardziej wizualnie dzisiejszym.

Ja za ten twor dalbym max 400, no moze 500zl i pod warunkiem, ze ktos zalozy i to zagada smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.