Skocz do zawartości

[Stag 4 eco] coś mi się porobiło ze wskazaniem gazu...


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił mi się mały problem ostatnio, w postaci takiej, że przez moje niedopatrzenie skończyło mi się paliwo w baku, i zmuszony byłem odpalić za pomocą instalacji gazowej, przytrzymując podczas odpalania przycisk z panelu gazu - B/G . Auto odpaliło po dłuższym kręceniu (zaznaczam ,że silnik był ciepły, po 40 km jazdy), lecz trafiło się tak, że teraz na panelu gazu jest nieprawidłowo wyświetlany poziom gazu , na zielonych diodach. Przed tą sytuacją z odpalaniem awaryjnym, świeciła się 1. zielona dioda, co zgadzało się ze stanem gazu w baku, a po awaryjnym odpaleniu zapaliły się 4 diody zielone. Sądziłem, że jak zatankuję do pełna, to sytuacja się unormuje, jednak po zatankowaniu gazu do pełna, świeci się 1. dioda zielona, i w miarę ubywania gazu ze zbiornika, zapalają się kolejne diody, w tej chwili po przejechaniu ok 100 km zapaliła się trzecia zielona.

Moje pytanie jest oczywiste - jak wrócić do poprzedniego sposobu pokazywania poziomu gazu na panelu ?

Może ktoś miał do czynienia z instalacją STAG bo o komentarz warsztatu, który mi to montował, nie mogę się doprosić ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trafił mi się mały problem ostatnio, w postaci takiej, że przez moje niedopatrzenie skończyło mi

> się paliwo w baku, i zmuszony byłem odpalić za pomocą instalacji gazowej, przytrzymując

> podczas odpalania przycisk z panelu gazu - B/G . Auto odpaliło po dłuższym kręceniu (zaznaczam

> ,że silnik był ciepły, po 40 km jazdy), lecz trafiło się tak, że teraz na panelu gazu jest

> nieprawidłowo wyświetlany poziom gazu , na zielonych diodach. Przed tą sytuacją z odpalaniem

> awaryjnym, świeciła się 1. zielona dioda, co zgadzało się ze stanem gazu w baku, a po

> awaryjnym odpaleniu zapaliły się 4 diody zielone. Sądziłem, że jak zatankuję do pełna, to

> sytuacja się unormuje, jednak po zatankowaniu gazu do pełna, świeci się 1. dioda zielona, i w

> miarę ubywania gazu ze zbiornika, zapalają się kolejne diody, w tej chwili po przejechaniu ok

> 100 km zapaliła się trzecia zielona.

> Moje pytanie jest oczywiste - jak wrócić do poprzedniego sposobu pokazywania poziomu gazu na panelu

> ?

> Może ktoś miał do czynienia z instalacją STAG bo o komentarz warsztatu, który mi to montował, nie

> mogę się doprosić ... :/

przez przypadek uruchomilas kalibracje czujnika poziomu lpg

przeczytaj instrukcje staga

wyjezdzij gaz do spodu zrob kalibracje czujnika przy tankowaniu do pelna i znow bedzie dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez przypadek uruchomilas kalibracje czujnika poziomu lpg

> przeczytaj instrukcje staga

> wyjezdzij gaz do spodu zrob kalibracje czujnika przy tankowaniu do pelna i znow bedzie dzialalo

Muszę w takim razie ściągnąć jakąś instrukcję bo nie mam pojęcia jak to się robi ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez przypadek uruchomilas kalibracje czujnika poziomu lpg

> przeczytaj instrukcje staga

> wyjezdzij gaz do spodu zrob kalibracje czujnika przy tankowaniu do pelna i znow bedzie dzialalo

Ok, wydaje się, że kalibracja pomogła.

Dzięki za podpowiedź smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.