Skocz do zawartości

Lybra


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takie pytanko czy warto sobie zawracać głowę takim autem ? Jaki jest koszt utrzymania takiego auta? Potrzebuję czegoś co będzie tańsze w dojeździe do pracy 2x13km z czego 11km poza miastem od benzyny 1,4 (spalanie około 8l na 100km). Co myśliciel. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, takie pytanko czy warto sobie zawracać głowę takim autem ? Jaki jest koszt utrzymania

> takiego auta? Potrzebuję czegoś co będzie tańsze w dojeździe do pracy 2x13km z czego 11km poza

> miastem od benzyny 1,4 (spalanie około 8l na 100km). Co myśliciel. Pozdrawiam

no to na temat tego auta mogę Ci sporo powiedzieć, bo to moje ex-auto (kilku właścicieli temu biglaugh.gif)

kupiłem je w 2007 r. od 1 właściciela w kraju z przebiegiem jakieś 110 tkm (licznikowym biglaugh.gif) - był już z gazem, był nieźle utrzymany. ja zrobiłem nim w 2 lata 80 tkm i z przebiegem około 180 tkm sprzedałem w 2009 bo potrzebowałem kombiaka (dziecko i te sprawy biglaugh.gif)

u mnie był bezwypadkowy, wcześniej nic powaznego raczej nie miał (nic nie znalazłem) aczkolwiek któreś prawe drzwi (chyba przód) były nieco naprawiane

u mnie naprawiałem prawy i lewy próg (prawy próg gniotka + odpryski oraz lewy próg odpryski od kamieni po jeżdzeniu renmontowaną drogą przez pół roku 70 km dziennie) oraz przy okazji dół prawych chyba tylnych drzwi (rysa parkingowa)

wymieniałem w nim rozrząd (dużo kosztuje robocizna, bo trzeba silnik opuszczać - brak miejsca)

z innych rzeczy które wymieniałem lub robiłęm: kompletny wydech (przyznaje się że wywaliłem tłumiko-katalizator bo zamienników nie było a oryginał 2 kpln - i wsadziłem środkowy z jakiegoś innego auta - tłumikarz dopasowywał), wymieniłem łapę górną silnika z poduszką, tarcze tył, klocki, jakieś tuleje gumowe - czyli normalna eksploatacja

z nieprzewidzianych rzeczy to lewy tylny podnośnik szyby wsadziłem nowiutki (300 zł) oraz przyciski klimatronika wyminiłm na nowe bo stare się łuszczyły (150 zł/kpl), dołożyłęm tempomat, pokleiłem i obiłm materiałem osłonę belki tylnej w bagażniku (bo ise połamała), światła dzienne i CB to nie moja sprawka biglaugh.gif, szyby przycioemnione już były u 1 właściciela (bardzo łądnie przyciemnione)

potem po sprzeaniu gośc z moich okolic ją jeździł jakieś 3 lata, a potem w ciągu pół roku widziałęm ją na necie ze 3 razy do sprzedania - tak iwęc podejrzewam że faktycznie jest już ze 5-ty albo 6-ty właściciel

chodziła OK, jedynie zimą po odpaleniu na benzynie prze kilka minut nierówno nieco pracowała (silnik prychał dziwnie, po kilku miutach przestawał).

znane problemy które nie zostały raczej naprawione: bardzo ciemny wyświetlacz ICS-a (radia biglaugh.gif) - zimą długo się rozjasniał, bo musiało się w środku nagrzać, osłona dolna silnika byłą przez mnie klejona, podejrzewam że mogła się już rozpaść biglaugh.gif, były w komplecie alusy + stalówki (stalówki odnawiałem nieco) - w ogłoszeniu nie ma nic o aluach oryginalnych, piloty oryginalne w kluczykach: jeden nie działał wogóle (po włożeniu bateri nic sie nie działo, a drugi działął ale jak miał humor tzn: trzeba było go mocno naciskać, ściskać itp żeby zadziałął - nie wiem czemu bo przyciski w pilocie wymieniałem na nowe)

średie spalanie to miałem 11,5 litra gazu niezależnie od stylu jazdy (instalacja STAG 300)

jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj biglaugh.gif - co wiem to odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.