Skocz do zawartości

zmiana oleju na LOTOS i stukanie zaworów


technix

Rekomendowane odpowiedzi

> Gdzie Cię niby wyzywam?

Jednym z tych "Baranów" polecających Lotosa jestem ja, twoja wypowiedź bezpośrednio odniosła się do mnie i mnie jakoś tam uraziła (chyba) co łamie zasady z korzystania z AK:

Quote:

Pkt 5. Każdy z użytkowników jest zobowiązany do szanowania innych użytkowników tego forum.


Quote:

Niedopuszczalne jest wykorzystywanie kącików do celów powszechnie uznanych za szkodliwe, niewłaściwe, nielegalne lub niemoralne, w tym:

b. wyrażania i przekazywania na forum prywatnych niecenzuralnych opinii pod adresem innych osób,

d.publikowania wiadomości pozbawionych treści merytorycznych, mających wyłącznie cel prowokacyjny, obraźliwy, obliczonych na wywołanie kłótni i wzajemnej wrogości wśród uczestników forum

Naruszenie warunków zawartych w pkt. 10 może spowodować natychmiastowe usunięcie przesłanej wiadomości przez administratora lub moderatora danego kącika tematycznego. Dopuszcza się także skasowanie konta użytkownika, który był nadawcą tej wiadomości.


więc może czasami zastanów się nad słowami do wyrażania swoich opinii.

W razie jakbyś chciał odświeżyć zasady korzystania z forum: Regulamin

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze rano tego dnia co jechałem na warsztat to odpalałem (-15*C) to zagrał na ok. 1-2sek.a na

> zajutrz już miałaby być taka tragedia z tymi kasatorami?

> Jakoś nie wydaje mi się

U mnie przy remoncie głowicy nie wymieniałem oleju, jedynie dolałem do poziomu.

Teraz ostatnio miałem tak samo jak Ty, przy odpalaniu kompensator stukał ale na 10-15 sekund i dzisiaj w sumie przy dodatniej temperaturze usłyszałem stukanie po przejechaniu około 12 km, gdy akurat czekałem na swoją mulher.gif i czyściłem światełka.

Na oleju mam przejechane ponad 10kkm niedługo zmiana mam nadzieję, że się poprawi, a jak nie to może zainwestuje w nowe kompensatory akurat będę zmieniał termostat to i tak będę miał zrzucony pasek.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednym z tych "Baranów" polecających Lotosa jestem ja, twoja wypowiedź bezpośrednio odniosła się do

> mnie i mnie jakoś tam uraziła (chyba)

Bzdura! "Stado baranów" jest to określenie potoczne, przysłowiowe. Nigdzie nie napisałem bezpośrednio "baranie" więc odczep się ode mnie i nie wyciągaj kolejnych punktów z regulaminu, które nie mają nic wspólnego z tym co napisałem. Poza tym zupełnie nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi w której chodziło o to, aby nie kierować się wyłącznie tym co się przeczyta w necie i nie podążać za "instynktem stadnym" jak robi wielu.

PS Odpisywanie komuś takiemu to tylko strata czasu confused.gif

PS2 A ja polecam oleje Orlen, które sam przez wiele lat stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura! "Stado baranów" jest to określenie potoczne, przysłowiowe. Nigdzie nie napisałem

> bezpośrednio "baranie"

> chodziło o to, aby nie kierować się wyłącznie tym co się przeczyta w necie

> i nie podążać za "instynktem stadnym" jak robi wielu.

No widzisz, na drugi raz użyj określenia "owczy pęd" grinser006.gif

Oznacza w zasadzie to samo, ale lepiej brzmi... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wracając do tematu, to co Wy byście wlali do silnika z hydrauliką ?

> Bo gdzieś teraz wyczytałem, że powinno się lać gęsy olej do takich silników właśnie - czyli 15W40

Ja wymieniłbym popychacze i zalewał naprawdę dobrym 10W40 np. Shellem o którym wyżej pisałem (aprobata Mercedesa 229.3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wymieniłbym popychacze i zalewał naprawdę dobrym 10W40 np. Shellem o którym wyżej pisałem

Dobry olej jasna sprawa

> (aprobata Mercedesa 229.3).

Nie mów mi o mercach - mam w pracy całą flotę vito i sprinterów a jednocześnie skody i fiaty - merc przy nich to kupa złomu, więc ich "aprobaty" zupełnie di mnie nie przemawiają no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mów mi o mercach - mam w pracy całą flotę vito i sprinterów a jednocześnie skody i fiaty - merc

> przy nich to kupa złomu, więc ich "aprobaty" zupełnie di mnie nie przemawiają

Akurat Mercedes jest od lat prekursorem w zakresie badania jakości olejów. Badania olejów ACEA wykonuje się od dawna m.in. na silnikach Mercedesa. Ale skoro wiesz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo gdzieś teraz wyczytałem, że powinno się lać gęsy olej do takich silników właśnie - czyli 15W40

Jak pewnie czytałeś na Astra 99%, moja astra wyjechała z salony z olejem 15w40 mobila, od jakichś 8 zmian jeżdżę na 10w40 i raczej nie zmienię na gęstszy.

Powracając do mojego klepania popychaczy to minęło, powodem był złej jakości gaz, były jeszcze inne objawy - falowanie silnika, brak werwy i głośniej pracował. Po wyjeżdżeniu i zatankowaniu na innej stacji objawy minęły, także u mnie Lotos się sprawdza więc nie mogę podzielić Twojej opinii o tym oleju.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.