Skocz do zawartości

Wielofunkcyjne urządzenie do nawigacji


Ketchup87

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś używałem małego MIO z automapą, potem urządzenie zamokło w górach i przestało działać.

Do tej pory używałem Asusa Eee PC 1015 i byłem mniej lub bardziej zadowolony. 10 calowy ekran to był ogromny plus przy korzystaniu z nawigacji. Dodatkowo mogłem sobie w tle odpalić winampa i posłuchać muzyki z dysku. Na pauzie odtwarzał filmy, i surfował po internecie ale... zaczął się mega grzać. Zmieniałem pastę, odpiąłem regulację obrotów wentylatora i nadal się grzeje. Okazuje się, że w tych modelach coś się dzieje z przetwornicą napięcia, daje za dużo na procka a ten się przegrzewa i nie da się korzystać z urządzenia...

Czego teraz szukać do takich zastosowań? Tableta? Widzę, że automapa jest już na Androida więc nie ma problemu. Czy Android obsłuży zewnętrzne dyski? Czy ten system nadaje się do używania kilku aplikacji na raz (typu mapa i odtwarzacz muzyki)? Mój wujaszek ma jakiegoś niemarkowego tableta w którym ma i transmiter fm i tuner tv. Czy "znane" marki też robią takie combo?

Dodatkowo widziałem, że są aplikacje na androida które w tle nagrywają obraz z tylnej kamerki (coś w stylu rejestratora). Gdyby jedno urządzenie mogło robić za rejestrator, nawigację, odtwarzacz muzyki a przy dodatkowo wciągnąć służbową kartę sim byłoby ekstra ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nada się jako nawigacja bo są aplikacje (AutoMapa, Google Maps, Sygic, Navigon itd.). Do rejestrowania jazdy są programy ale one nie są jakieś idealne i dużo pożerają baterii więc musiałbyś mieć potężną ładowarkę bo obsłużenie tylu aplikacji naraz może tak obciążyć urządzenie że ładowarka nie będzie ładowała tylko bateria będzie się wolniej rozładowywać. Jeśli chcesz rejestrować długie trasy to bardziej jednak polecę kamerę. Do nawigacji jak najbardziej polecam Tablet, można z niego słuchać muzyki spokojnie podczas nawigacji.

Jeśli nie chcesz płacić fortuny to kup coś z Samsunga np Galaxy Tab 3 7.0. Unikaj wszelakich niemarkowych tabletów bo tam często ciężko o dodatkową ładowarkę lub ładowarkę samochodową bo mają swoje dziwne końcówki i na baterii trzymają max 3h gdzie Samsung będzie trzymał 9h.

Z tego co wiem Android obsługuje pamięci do 64 GB czy 128 GB na ten moment ale mogę się mylić więc do obsługi dysku zewnętrznego może być cięzko frown.gif

Również w trasie można oglądać telewizję cyfrową na takim tablecie. Unikaj kupowania takich z wbudowanym bo antena jest taka że o kant zadka potłuc tylko do takiego Galaxy Taba możesz dokupić tuner DVB-T na microUSB co ma swoją zewnętrzną antenkę i możesz też podłączyć dużą co masz np zamontowaną na dachu auta.

Więc może tablet służyć za nawigację, jak znajdziesz lepszy program to może być jednocześnie jako rejestrator jazdy, odtwarzacz muzyki, urządzenie do przeglądania internetu i niektóre tablety np Galaxy Tab 3 (W wersji z 3G) ma obsługę kart sim z możliwością dzwonienia więc spełniło by twoje wymagania i nie kosztuje milionów a trzyma też dobrze na baterii. grinser006.gif

samsungtab.jpg

Jest w 3 rozmiarach: 7", 8", 10.1"

PS.

I gdybyś się decydował nie kupuj już Galaxy Taba 2 bo ma gorsze parametry i koncówkę jeszcze "Samsungową" a Galaxy Tab 3 ma microUSB więc będziesz miał dużo większy wybór ładowarek i będą znacznie tańsze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem nada się jako nawigacja bo są aplikacje (AutoMapa, Google Maps, Sygic, Navigon itd.). Do

> rejestrowania jazdy są programy ale one nie są jakieś idealne i dużo pożerają baterii więc

> musiałbyś mieć potężną ładowarkę bo obsłużenie tylu aplikacji naraz może tak obciążyć

> urządzenie że ładowarka nie będzie ładowała tylko bateria będzie się wolniej rozładowywać.

> Jeśli chcesz rejestrować długie trasy to bardziej jednak polecę kamerę. Do nawigacji jak

> najbardziej polecam Tablet, można z niego słuchać muzyki spokojnie podczas nawigacji.

> Jeśli nie chcesz płacić fortuny to kup coś z Samsunga np Galaxy Tab 3 7.0. Unikaj wszelakich

> niemarkowych tabletów bo tam często ciężko o dodatkową ładowarkę lub ładowarkę samochodową bo

> mają swoje dziwne końcówki i na baterii trzymają max 3h gdzie Samsung będzie trzymał 9h.

> Z tego co wiem Android obsługuje pamięci do 64 GB czy 128 GB na ten moment ale mogę się mylić więc

> do obsługi dysku zewnętrznego może być cięzko

> Również w trasie można oglądać telewizję cyfrową na takim tablecie. Unikaj kupowania takich z

> wbudowanym bo antena jest taka że o kant zadka potłuc tylko do takiego Galaxy Taba możesz

> dokupić tuner DVB-T na microUSB co ma swoją zewnętrzną antenkę i możesz też podłączyć dużą co

> masz np zamontowaną na dachu auta.

> Więc może tablet służyć za nawigację, jak znajdziesz lepszy program to może być jednocześnie jako

> rejestrator jazdy, odtwarzacz muzyki, urządzenie do przeglądania internetu i niektóre tablety

> np Galaxy Tab 3 (W wersji z 3G) ma obsługę kart sim z możliwością dzwonienia więc spełniło by

> twoje wymagania i nie kosztuje milionów a trzyma też dobrze na baterii.

> Jest w 3 rozmiarach: 7", 8", 10.1"

> PS.

> I gdybyś się decydował nie kupuj już Galaxy Taba 2 bo ma gorsze parametry i koncówkę jeszcze

> "Samsungową" a Galaxy Tab 3 ma microUSB więc będziesz miał dużo większy wybór ładowarek i będą

> znacznie tańsze

Idealna odpowiedź grinser006.gif

Co do dysków zewnętrznych to do wujaszka się podłączyłem ze swoim zewnętrznym HDD i sądziłem, że nie ruszy ale o dziwo coś tam obejrzeliśmy. A dysk 320. Nie wiem tylko czy to przypadkiem nie szkodzi tabletowi w jakiś sposób bo niektóre zewnętrzne dyski mają nawet po dwie końcówki USB, żeby rozłożyć obciążenie a tam ciągnął z jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idealna odpowiedź

> Co do dysków zewnętrznych to do wujaszka się podłączyłem ze swoim zewnętrznym HDD i sądziłem, że

> nie ruszy ale o dziwo coś tam obejrzeliśmy. A dysk 320. Nie wiem tylko czy to przypadkiem nie

> szkodzi tabletowi w jakiś sposób bo niektóre zewnętrzne dyski mają nawet po dwie końcówki USB,

> żeby rozłożyć obciążenie a tam ciągnął z jednego.

Dyski 2.0 USB miały dwie koncówki bo jedna nie była w stanie zasilić dysku. Teraz już większość dysków jest na 3.0 i tam jest jedna końcówka. Nie byłem tego pewien a nie chciałem sobie dać łapska uciąć bo nie testowałem a miałem wątpliwości. Przed zakupem warto jakbyś sprawdził działanie dysku.

PS.

W Samsungu mało prawdopodobne że na przejściówce OTG nieoryginalnej zadziała bo kiedyś chyba testowałem z PenDrive. To jest minus tego urządznia.

W ostateczności masz takie urządzenie które jest bezprzewodowym odtwarzaczem DVD/CD i umożliwia odtwarzanie filmów z pamięci Flash/HDD

Samsung_Optical_Smart_Hub_SE-208BW-580x404.jpg

Test Urządzenia o którym mowa

Normalna cena tego napędu to od 199 do 250 zł. Może również służyć jako przewodowy napęd zewnętrzny do laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.