Skocz do zawartości

Spawarka


Kacper_

Rekomendowane odpowiedzi

drodzy majsterkowicze jest taka akcja żeby dać '5' smile.gif

tzn sąsiad ma do sprzedania spawarkę taką jak na zdjęciach

duża, z dobrze zrobionym wózkiem , na miedzi (taśma?), spawa bez problemu elektrodą 5, tnie tregry... do tego są kable robocze z przedłużkami i zasilające

to taki stary warsztatowy sprzęt co i w warsztacie zrobi i na budowie

wymaga trochę odświeżenia bo już parę lat stoi w garażu ale z niej nikt strzelał nie będzie tylko spawał

ile to może być warte? sąsiad chce sprzedać bo trochę pod kreską jest a ja chyba mostów i czołgów spawał nie będę hehe.gif

moja mała spawarka w zupełności mi wystarcza

może pomóc człowiekowi to wycenić i sprzedać bo przyjdzie jakaś łachudra cfaniaczek.gif co się zna do człowiekowi parę groszy a weźmie sprzęt który jest wart jakieś konkretne pieniądze

z góry dziękuję za pomoc w wycenie

a tu sprzęt IThankYou.gif

80a2bec631e6f6d8m.jpg

2c5d941fae852328m.jpg

4e9a258e581ec1b9m.jpg

31ca61de507739f1m.jpg

c28946f25a401252m.jpg

f9684fe26893a674m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sprzęt. Ciężko to podnieść 270751858-jezyk.gif

Zastanawiam się czy nie oddać na złom, trochę dołożyć i kupić małą spawarkę inwertorową.

A spawarka o którą pytasz jest warta tyle ile waży smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na produkcję pana Wróbla z Marek. Taka mi służy już 20 lat i za nic bym nie sprzedał. Można nią spawać godzinami bez konieczności robienia przerw. Moja chodzi z zasilaniem międzyfazowym, można je też zasilać z jednej fazy. To było chyba moje pierwsze zakupione większe narzędzie budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, gdyby sąsiad to sprzedawał.

Teściowi na wsi brakuje czasami spawarki i musi się prosić sąsiadów. Może bym mu sprezentował taką maszynkę. W razie czego jestem w stanie po nią podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda mi na produkcję pana Wróbla z Marek. Taka mi służy już 20 lat i za nic bym nie sprzedał.

> Można nią spawać godzinami bez konieczności robienia przerw. Moja chodzi z zasilaniem

> międzyfazowym, można je też zasilać z jednej fazy. To było chyba moje pierwsze zakupione

> większe narzędzie budowlane.

Nie wiem czy pan Wróbel bo takich szczegółów nie znam ale jest na to szansa szczególnie że mieszkamy tylko kilka kilometrów od Marek, a sąsiad to człowiek który na wszelkiego rodzaju budowach zostawił kupę zdrowia i był mu do tej pracy potrzebny dobry sprzęt

spawarka naprawdę solidna taka PRLowska robota i szkoda ją za cenę marketowego chińskiego badziewia sprzedawać crazy.gif szczególnie że są do tego kable robocze i na wagę z miedzi można parę złotych z tego wziąć

zepsuć ją łatwo a drugiego takiego sprzętu pan Wróbel już raczej nie złoży oslabiony.gif a w warsztacie jak ktoś ma miejsce żeby ją postawić jeszcze długo posłuży smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda mi na produkcję pana Wróbla z Marek. Taka mi służy już 20 lat i za nic bym nie sprzedał.

A spawałeś spawarką inwertorową?

Wg mnie spawanie inwertorową jest dużo łatwiejsze i dokładniejsze niż taką transformatorową. Łatwiej zajarzyć łuk i go utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A spawałeś spawarką inwertorową?

> Wg mnie spawanie inwertorową jest dużo łatwiejsze i dokładniejsze niż taką transformatorową.

> Łatwiej zajarzyć łuk i go utrzymać.

ok.gif Zgadzam się z kolegom w 100% nie wspominając o mobilności , a do autora to raczej bym sprzedał na kilogramy bo coś mi się wydaje ze weźmie więcej jak za całość ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawa, wprawa, wprawa

i oczyszczenie elektrody przed powtórnym użyciem, bądź jej rozgrzanie.

Natomiast argument co do wagi - raczej niepodważalny.

Mój kloc wazy chyba z 30 kg.

Ale pracuje bez przerw na chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A spawałeś spawarką inwertorową?

> Wg mnie spawanie inwertorową jest dużo łatwiejsze i dokładniejsze niż taką transformatorową.

> Łatwiej zajarzyć łuk i go utrzymać.

Tylko taka transformatorowa to będzie działać i za sto lat, bo tam nie ma się co zepsuć a inwerter, nawet firmowy tyle nie wytrzyma, zresztą taki co uciągnie elektrodę 5 trochę kosztuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A spawałeś spawarką inwertorową?

> Wg mnie spawanie inwertorową jest dużo łatwiejsze i dokładniejsze niż taką transformatorową.

> Łatwiej zajarzyć łuk i go utrzymać.

Jeżeli spawasz więcej niż jakiś drobiazg, to po chwili sobie poczekasz na jej ostudzenie dłużej, niż spawałeś.

Co do jarzenia łuku, to zaczynam elektrodę na mosiężnej klemie masowej, której to nie szkodzi. A co do jego utrzymania, to kwestia doboru elektrody i prądu do materiału oraz wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drodzy majsterkowicze jest taka akcja żeby dać '5'

> tzn sąsiad ma do sprzedania spawarkę taką jak na zdjęciach

> duża, z dobrze zrobionym wózkiem , na miedzi (taśma?), spawa bez problemu elektrodą 5, tnie

> tregry... do tego są kable robocze z przedłużkami i zasilające

> to taki stary warsztatowy sprzęt co i w warsztacie zrobi i na budowie

> wymaga trochę odświeżenia bo już parę lat stoi w garażu ale z niej nikt strzelał nie będzie tylko

> spawał

> ile to może być warte? sąsiad chce sprzedać bo trochę pod kreską jest a ja chyba mostów i czołgów

> spawał nie będę

> moja mała spawarka w zupełności mi wystarcza

> może pomóc człowiekowi to wycenić i sprzedać bo przyjdzie jakaś łachudra co się zna do

> człowiekowi parę groszy a weźmie sprzęt który jest wart jakieś konkretne pieniądze

> z góry dziękuję za pomoc w wycenie

> a tu sprzęt

ja tam z pińćset bym dał.

teściu kupił podobną i chrzest bojowy przeszła.

5 paczek elektrod 4mm wyspawane w 3 dni devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.