Skocz do zawartości

Honda NSS300 Forza vs Yamaha X-Max 400


Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory bylem ukierunkowany na zakup motocykla, ale z czysto praktycznego punktu widzenia moze sie okazac ze mid / maxi skuter bedzie bardziej przydatny.

Prosba o informacje / wrazenia z jazdy /porownanie w odniesieniu do tytulowych dwoch modeli.

Przeznaczenie raczej miasto jednakze wiadomo ze w miastach tez trafiaja sie drogi szybkiego ruchu - w tym kontekscie zastanawiam sie czy miedzy X-Max 250 a 400 jest przepasc w zakresie osiagow czy tez roznica nie jest az tak znaczaca. Interesuje mnie tez ogolna charakterystyka / frajda z jazdy - z tego co czytalem X-Max na ogol jest opisywany jako bardziej 'sportowy' z tej dwojki. Jak z jakoscia wykonania / awaryjnoscia?

Jakiekolwiek przemyslenia w temacie mile widziane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa pojemność przyda się w trasach, z drugiej strony 250ccm to świat i ludzie na miasto, a w korkach wręcz 125ccm króluje lekkością i zwinnością.

Zatem, wg mnie - należałoby ustalić jaki procent trasy będzie w i poza miastem. Jeśli więcej miasta to można kupić mniejszą pojemność, ale jeśli np. mieszkasz pod Wawą to warto rozważyć większy silnik (choć wg mnie 250 to i tak daje radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większa pojemność przyda się w trasach, z drugiej strony 250ccm to świat i ludzie na miasto, a w

> korkach wręcz 125ccm króluje lekkością i zwinnością.

> Zatem, wg mnie - należałoby ustalić jaki procent trasy będzie w i poza miastem. Jeśli więcej miasta

> to można kupić mniejszą pojemność, ale jeśli np. mieszkasz pod Wawą to warto rozważyć większy

> silnik (choć wg mnie 250 to i tak daje radę).

Dzięki za tą uwagę - dopiero zaczynam rozeznawac temat i bede musial oba skutery dokladnie obejrzyc. Moze sie okazac ze tak jak mowisz X-Max 250 badz ta Forza (ktora tak naprawde ma nie 300 a 279cc) moze byc wystarczajaca. Z drugiej strony ogladajac filmiki na YT to nawet przy tych wiekszych pojemnosciach przyspieszenie jakos tylka nie urywa, szczegolnie wzgledem motocykli - taki juz chyba urok skuterow smirk.gif

Przechodzac na jeszcze nizsze pojemnosci to dosc atrakcyjnie prezentuje sie Honda PCX 150 - pewnie super do miasta aczkolwiek na szybszych drogach moze byc problem przy wyzszych predkosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za tą uwagę - dopiero zaczynam rozeznawac temat i bede musial oba skutery dokladnie

> obejrzyc.

Okazuje sie ze na ta chwile poogladac oba te skutery to sobie mozna jedynie w internecie wink.gif W temacie Forzy (jak rowniez PCX 150) z informacji uzyskanej od dwoch dealerow Hondy w Warszawie wynika iz skutery fizycznie do nich trafia najwczesniej kwiecien / maj. W nadchodzacy weekend ma byc w Warszawie rzekomo jakas wystawa na ktorej bedzie mozna obejrzyc tegoroczne nowosci Hondy w tym ww. skutery.

W temacie X-Max to z pobieznych ogledzin wyszlo ze modeli 2014 rowniez chwilowo nigdzie nie ma. Nie wiem jak w przypadku X-Max 400 ale przy 250 zmiany vs 2013 obejmuja np. inne zegary (LCD a nie analogowe - dla mnie akurat nie koniecznie zmiana na plus).

Za 250 z ABS i tlumikiem Akrapovic MY2013 chca obecnie 22k PLN, wiec wychodzi dokladnie tyle ile ma kosztowac Forza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.