Skocz do zawartości

Dźwięki z układu hamulcowego - przód tarcze, tył bębny


Cendra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Citigo z grudnia 2012 i przebieg nie całe 18 000 km.

Od dłuższego czasu, w ostatniej fazie hamowania (normalne hamowanie, nie mocne wciskanie pedału) słychać wyraźnie szum, tarcie. wg ASO to normalka, pytanie czy w innych markach też to występuje? Klocek gruby, ja nie jeżdżę agresywnie, hamuje silnikiem itp, wykluczam zużycie.

Druga sprawa to głośny huk podczas hamowania po deszczowej nocy.

Wrzucam nagranie:

głosne hamowanie Citigo

Takim dźwiękiem podczas hamowania samochód zaskoczył mnie po postoju, normalnym, jedna deszczowa noc ok. 11h.

Ludzie, aż się oglądali... To już 3 taki przypadek. Wg ASO - normalka, bo zbiera się pył ze szczek icon_eek.gif wg mnie nie jest to normalka, to nie pierwszy mój samochód z takim układem hamulcowym.

Czy takie dźwięki można uznać za normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Czy takie dźwięki można uznać za normalne?

Przenoszenie szumu tarcia przy hamowaniu do wnętrza m.in. w najmniejszych autach tak.

Co do piszczenia bo hukiem tego nie określiłbym... pojawia się w czasie hamowania czy bez wciskania hamulca?

To może być normalne ale może to być też nieodbijająca szczęka hamulcowa itp. Trzeba by podnieść auto i zobaczyć czy po tym deszczu koło się lekko kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten głośny dźwięk pojawiał się podczas hamowania.

Trudno powiedzieć. Świeże albo rzadko używane szczęki potrafią tak zawyć. Nie przejmowałbym się jeśli hamowanie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Takim dźwiękiem podczas hamowania samochód zaskoczył mnie po postoju, normalnym, jedna deszczowa noc ok. 11h.

Nie ma przypadkiem nalotu rdzy na tarczy, który klocek zbiera z efektownym dźwiękiem?

Przy takim zjawisku można się zdziwić mała skutecznością hamulców... blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to raczej nie kwestia nalotu...

Po prostu nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z bębnami aby tak głośno hamowały (co prawda zdarzyło się to 3 razy, przez 4-5 pierwszych hamowań danego dnia, ale to drażni). Ciekaw byłem czy to jakaś wada materiałowa czy co...

Co do szumu w ostatniej fazie hamowania, może to kwestia kiepskiego wygłuszenia nadkoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to raczej nie kwestia nalotu...

> Po prostu nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z bębnami aby tak głośno hamowały (co prawda

> zdarzyło się to 3 razy, przez 4-5 pierwszych hamowań danego dnia, ale to drażni). Ciekaw byłem

> czy to jakaś wada materiałowa czy co...

> Co do szumu w ostatniej fazie hamowania, może to kwestia kiepskiego wygłuszenia nadkoli?

U mnie podobne zjawisko pojawiło się po odtłuszczeniu jednego bębna - drugi był nie ruszany. Potrafi szumieć podczas hamowania, w końcu przestaje, by radośnie powrócić następnego dnia, po dłuższym postoju... Plus tego zjawiska - wiem, że cylinderek działa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.