Skocz do zawartości

[P206] Problem z wentylatorem/wskazaniem temperatury.


mazzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Kupiłem jakiś czas temu mojej rodzicielce Peugeota.

Rocznik 2003 (czyli z MUX)

Silnik 1.4 8v

Pierwszą usterką był zatarty wentylator chłodnicy. Wymieniłem na nowy, dwubiegowy bo auto ma klimę.

Wentylator na bank działa.

Jednak jest problem ze wskaźnikiem temperatury.

Auto pracuje normalnie, normalnie się nagrzewa, w trasie nie gotuje wody, wskaźnik pokazuje 90 stopni.

Gdy auto stoi w korku, temperatura przekracza 90 stopni i nagle dzieje się taki cyrk:

Wskazówka od temp leci na czerwone pole, zaczyna migać napis "stop" oraz pika sygnał ostrzegawczy.

ALE

Zanim ta wskazówka na czerwone pole doleci...włącza się wentylator spineyes.gif

Wentylator zbija temperaturę, licznik pika (jakieś trzy razy), stop miga, po chwili wskazówka spada na 90 stopni, pikanie i stop ustaje, wentylator jeszcze chwilkę pochodzi i wszystko wraca do normy.

I tak w kółko.

Jakby najpierw komputer "panikował", że gorąco a potem sobie przypominał, że jest jeszcze wentylator ! wink.gif

Wymienione do tej pory:

- wentylator kompletny

- przekaźnik wentylatora (ten pod klapką w obudowie chłodnicy)

- czujnik dwupinowy jasno zielony wkręcony w obudowę chłodnicy (po jego rozłączeniu wskazówka leci na czerwone pole i włącza się od razu wentylator, auto nie posiada osobnego czujnika który jak zewrę, włączy wentylator)

Podpowiedzcie proszę co jeszcze sprawdzić bo jednak sygnalizacja włączenia wentylatora chłodnicy to nie jest mojej mamie potrzebna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jesteś pewien, że działają obydwa biegi wentylatora (wolny i szybki)?? Miałem te same objawy,

> kiedy nie działał wolny bieg (spalił się bezpiecznik termiczny w "przekaźniku").

Jestem dokładnie pewiem że wolny bieg nie działa bo nowy bezpiecznik termiczny leży w schowku.

Myślałem że ma on znaczenie tylko przy działającej klimie.

Jeśli tak, to bardzo Ci dziękuję. To zakładam czym prędzej! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.