Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

mazzik

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mazzik

  1. Pojawiła się kwestia "można czy nie można?" Jeśli jest to teren wyłączony z ruchu -> nie można -> można wyhaczyć mandat Jeśli można -> to dlaczego egzaminatorzy za to uwalają na egzaminie?
  2. Pytanie czy całkiem źle uczą. Fragment z netu: "2. Małe ronda – to skrzyżowania o ruchu okrężnym, o średnicy zewnętrznej nie większej niż 40 metrów z jednopasmową jezdnią wokół wyspy środkowej. Wyspa jest nieprzejezdna. W celu umożliwienia przejazdu długim pojazdom ciężarowym i autobusom wyspa bywa otoczona pierścieniem wykonanym najczęściej z kostki brukowej." Trochę to niejednoznaczne bo nieprzejezdna jest wyspa. A wyspa otoczona jest pierścieniem Jeśli zapytasz o podstawę prawną mandatu gdy najedziesz na kostkę samochodem osobowym, odpowiem - nie przyjął bym mandatu
  3. - wiemy, że rondo opuszcza się z zewnętrznego pasa BŁĄD - zjeżdżając z wewnętrznego jesteśmy przez moment na zewnętrznym więc nie błąd - wiemy, że mogę po rondzie jeździć w koło zewnętrznym pasem aż do dowolnego zjazdu ZEWNĘTRZNYM I WEWNĘTRZNYM - chodziło mi, że mogę (bo niektórzy powiedzą, że w lewo tylko z lewego) - wiemy, że nie używam kierunkowskazów podczas wjazdu na rondo BŁĄD - to mnie zastanowiło - dlaczego błąd? - wiemy, że sygnalizujemy zjazd z ronda prawy kierunkowskazem (po wcześniejszym zajęciu ZEWNętrznego pasa) NIE MUSISZ ZAJMOWAĆ ZEWNĘTRZNEGO PASA - przez moment na nim jestem ale powiedzmy, że wiadomo już, o co chodzi Czy jeśli zjazd (droga wylotowa z ronda) ma więcej niż jeden pas to czy można zając dowolny? TAK Czy jadąc zewnętrznym pasem ronda, zjeżdżając z niego, zajmując lewy pas na drodze wylotowej ale nie przekraczając linii ciągłej jadę prawidłowo? TAK
  4. Mam takie rondo w RZ gdzie nie do końca ta reguła się sprawdza. https://www.google.pl/maps/@50.0498692,21.9978015,555a,20y,154.12h,25.79t/data=!3m1!1e3 Zaraz po zjeździe z ronda prawy pas się "kończy" (zaczyna się bus-pas) i nie od dziś wiadomo, że ten kto leci wewnętrznym po rondzie, raczej niezbyt chętnie wpuszcza potem innych
  5. A jak wjeżdżasz na rondo i skręcasz na nim w lewo to który pas przed rondem zajmujesz? Lewy? Polecam obejrzeć wszystkie trzy odcinki. Sporo wyjaśniają https://youtu.be/LOAYgfPuHVU?t=34
  6. Jasno i konkretnie Pytam, bo do pracy mijam dwa takie ronda i zachowania/reakcję widzę różne. Np wjeżdżam no rondo prawym pasem. Jadę na tym rondzie na wprost. Obok mnie, z lewego pasa jednocześnie wjeżdża auto, widzi kątem oka moje włączenie prawego kierunku i zakłada, że zjadę na prawy pas drogi wylotowej. Czasem gesty, czasem trąbienie. Auta z czyjegoś OC naprawiać nie mam czasu/zamiaru
  7. Nie podam podstawy prawnej tej wiedzy bo takiej nie ma. Ale rozumiem, że mogłem wyrazić się nieprecyzyjnie (w sensie, że "wymagam" aby za każdym razem zjechać na zewnętrzny, wyłączyć kierunek, przejechać kawałek (ile? jak długi?) włączyć kierunek, zjechać z ronda). No to nie. Nie twierdzę, że tak trzeba, że jest taka podstawa prawna. Rozumiem, że chodzi Ci o to że nie jest zabronione opuszczenie ronda w ten sposób (załącznik 4.png - zółty) I oczywiście się z Tobą zgadzam Choć równie dobrze może ktoś pojechać tak (załącznik 5.png - czerwony) - oczywiście podczas zmiany pasa z wewn na zewn należy użyć kierunkowskazu prawego i ustąpić pierwszeństwa pojazdom już na tym pasie znajdującym się
  8. Mam pytanie dotyczące skrzyżowania o ruchu okrężnym Nie ma wymalowanych strzałek nakazujących kierunek ruchu. o np takie rondo www.google.pl/maps/@50.0375306,22.0325413,305a,34.2y,179.7h/data=!3m1!1e3 Ustalenia: - wiemy, że rondo opuszcza się z zewnętrznego pasa - wiemy, że mogę po rondzie jeździć w koło zewnętrznym pasem aż do dowolnego zjazdu - wiemy, że nie używam kierunkowskazów podczas wjazdu na rondo - wiemy, że sygnalizujemy zjazd z ronda prawy kierunkowskazem (po wcześniejszym zajęciu ZEWNętrznego pasa) Czy jeśli zjazd (droga wylotowa z ronda) ma więcej niż jeden pas to czy można zając dowolny? (przypominam założenie: rondo nie ma wymalowanych strzałek przed wjazdami) Czy linia ciągła jest tutaj z powodu przejścia dla pieszych? Czy jadąc zewnętrznym pasem ronda, zjeżdżając z niego, zajmując lewy pas na drodze wylotowej ale nie przekraczając linii ciągłej jadę prawidłowo? Obrazkowo: 3.png Czy taki zjazd z ronda jest prawidłowy?
  9. Może odłącz aku w aucie, żeby zresetować B&M. Może trzeba zaktualizować B&M? Z tego co czytałem te systemy nie są jakoś specjalnie udane (choć to opinia tylko wyczytana, sam nie miałem) i czasem lubią się zawiesić.
  10. No niestety ale pomimo całej sympatii do AK to inne forum To chyba w ogóle domena for internetowych, że trochę zakrzywiają obraz. No bo co? Założy ktoś wątek: "Hej! Z moim autem nic się nie dzieje, Jeździ. Pozdrawiam!"? To mu popukają w czoło Jednak faktem jest, że można się zdziwić. Posty typu "coś stuka w silniku - tylko co?" są niestety normą. Co do samych silników w e90. A to w dieslach pęknie wał (M47TU2), a to obróci się panewka(w silnikach R6 3.0 - nie pamiętam oznaczenia), a to wyciąga się łańcuch rozrządu (N47, łańcuch po stronie skrzyni, była nawet akcja serwisowa). No to może benzyna? A to coś tłucze, a to ktoś kupi za czapkę gruszek 320si a się okazuje, że tam jakaś kosmiczna technologia i silnik ledwo do 150tyś dociąga bez remontu, a to uszczelniacze zaworowe, a to ktoś kupi do gazu a tam wtrysk bezpośredni o miejscu na butlę LPG nie wspomnę bo wnęki na koło nie ma i jak ktoś napisał na MK "e90 a butla w bagażniku jak w polonezie" Co do skrzyń to się już nie wypowiem wcale. No może poza tym, że ta zautomatyzowana to chyba tylko w e92 byłą E90 z krótkim drążkiem nie widziałem
  11. Znam się to się wypowiem urwali mi swego czasu oba lusterka Lewe (kierowcy) - 5 przewodów. ("elektryka" + grzanie) Prawe (pasażera) - 7 przewodów ("elektryka" + grzanie + czujnik temp.) Czujnik temperatury był tylko w lusterku pasażera
  12. Jako osoba czytająca ostatnio forum BMW to dochodzę do wniosku, że większości
  13. Mam gdzieś na strychu siedzisko ze zwykłej wersji. Został mi w sumie cały fotel po tym jak kupiłem z anglika fotel kierowcy żeby u siebie zrobić regulację wysokości fotela pasażera. Czy tam jest jakiś drut...nie mam pojęcia. Ale jak mówiłem - to zwykłe stołki, nie ze sporta. Mogę sprawdzić. Ale jeśli tapicer tak mówił, to pewno się zna. Wersja budżetowa....to wyjęcie druta!
  14. Nie kupować najtańszego? Kupować od kogoś zaufanego? Można odczytać nr części i tam jest data produkcji obok jak dobrze pamiętam. Młodszy -> mniejszy przebieg -> mniej zużyty....? Choć gdybym wymieniał przełącznik, to serio szukał bym z tempomatem. Niestety przy tak słabym silniku (obecnie mam 191@400 i tutaj tempomat sprawdza się znakomicie) czasem jego używanie jest upierdliwe. Ale przy jeździe przez "wioski" gdzie 50 się ciągnie kilometrami - super sprawa. I jeszcze jedna zaleta o której ciężko mi mówić. Często ktoś mi wisiał na zderzaku (pomimo, a może przede wszystkim z powodu, przepisowej jazdy). Włączenie tempomatu skutecznie studzi mój temperament do uciekania takiemu, co na zderzaku wisi
  15. 1,2 i 3 sugeruje, że pasuje wymienić cały przełącznik zespolony. Jeśli będziesz zmieniał - pomyśl czy nie warto dołożyć od razy opcji z tempomatem (jeśli jeszcze nie masz). Wymiana przełącznika nie jest skomplikowana. Można zdjąć poduszkę bez robienia dziurek w kierownicy - czego ASO nie chce się robić. Trzeba zdjąć poduszkę (dwie zapadki), odkręcić kierownicę, dwa plastiki na kolumnie kierownicy i przełącznik jest zamocowany jedną śrubką.
  16. > Lub woła o przegląd okresowy 9 razy? :-D
  17. > Uff, bo prawie w portki narobilem, ze tak jak w dieslach Toteż nadmieniłem gdyż padło pytanie o klapki (liczba mnoga) ktore kojarzą się że wpadają do silnika. A tu jest jedna sztuka :-)
  18. Trzy sygnały dźwiękowe (sekwencja powtarzana trzykrotnie) – w przypadku przełączenia się z gazu na benzynę od zbyt małej ilości gazu w zbiorniku. To wg instrukcji.
  19. Jakie Punto i czy auto ma LPG?
  20. > A ktos twierdzi, ze mu wpadla? Nikt mój drogi przyjacielu Tak się wymądrzyłem
  21. Dokładnie to jest jedna klapka i wg mnie nie ma możliwości by wpadła do środka silnika
  22. > O przepraszam blokade zatrzasku wiazki tez ulamalem , nowy wtyk 75zl zdolnyś a zaglądałeś tam, bo....?
  23. > Dokladnie ta, cos mnie podkusilo, zeby to otworzyc i mi sie kawalek ulamal ostatecznie kupie na > allegro uzywana za 100 http://allegro.pl/fiat-grande-punto-abarth-1-4-16v-wiazka-na-silnik-i5064682527.html - tą? Trochę drogo jak za kawałek plastiku Ale rozumiem Cię doskonale Niestety te plastiki pod maską są "przegrzane" i z czasem strasznie kruche. Nie da rady skleić? > , bede miec w zapasie tez te kostki do cewek Które znając życie do niczego Ci się nie przydadzą
  24. > To na nową się na pewno nie skuszę Bo rozumiem, że chodzi Ci o ten plastik, który trzyma 4 kostki do fajkocewek i przykręcony jest do kolektora śrubą na klucz 13mm ?
  25. > Hejka, > mam sobie w aucie część zamienna o numerze 55201775. Takiej części w ePer w ogóle nie ma da się > takie cudo w ogóle kupić? Wg mnie będzie to element całej wiązki 55204926 Nie kopałem głęboko na allegro ale zapytaj tutaj http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-fiat-500-grande-punto-1-4-16v-i5082680354.html

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.