Zawartość dodana przez mazzik
- Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
-
Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
Pytanie czy całkiem źle uczą. Fragment z netu: "2. Małe ronda – to skrzyżowania o ruchu okrężnym, o średnicy zewnętrznej nie większej niż 40 metrów z jednopasmową jezdnią wokół wyspy środkowej. Wyspa jest nieprzejezdna. W celu umożliwienia przejazdu długim pojazdom ciężarowym i autobusom wyspa bywa otoczona pierścieniem wykonanym najczęściej z kostki brukowej." Trochę to niejednoznaczne bo nieprzejezdna jest wyspa. A wyspa otoczona jest pierścieniem Jeśli zapytasz o podstawę prawną mandatu gdy najedziesz na kostkę samochodem osobowym, odpowiem - nie przyjął bym mandatu
-
Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
- wiemy, że rondo opuszcza się z zewnętrznego pasa BŁĄD - zjeżdżając z wewnętrznego jesteśmy przez moment na zewnętrznym więc nie błąd - wiemy, że mogę po rondzie jeździć w koło zewnętrznym pasem aż do dowolnego zjazdu ZEWNĘTRZNYM I WEWNĘTRZNYM - chodziło mi, że mogę (bo niektórzy powiedzą, że w lewo tylko z lewego) - wiemy, że nie używam kierunkowskazów podczas wjazdu na rondo BŁĄD - to mnie zastanowiło - dlaczego błąd? - wiemy, że sygnalizujemy zjazd z ronda prawy kierunkowskazem (po wcześniejszym zajęciu ZEWNętrznego pasa) NIE MUSISZ ZAJMOWAĆ ZEWNĘTRZNEGO PASA - przez moment na nim jestem ale powiedzmy, że wiadomo już, o co chodzi Czy jeśli zjazd (droga wylotowa z ronda) ma więcej niż jeden pas to czy można zając dowolny? TAK Czy jadąc zewnętrznym pasem ronda, zjeżdżając z niego, zajmując lewy pas na drodze wylotowej ale nie przekraczając linii ciągłej jadę prawidłowo? TAK
-
Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
Mam takie rondo w RZ gdzie nie do końca ta reguła się sprawdza. https://www.google.pl/maps/@50.0498692,21.9978015,555a,20y,154.12h,25.79t/data=!3m1!1e3 Zaraz po zjeździe z ronda prawy pas się "kończy" (zaczyna się bus-pas) i nie od dziś wiadomo, że ten kto leci wewnętrznym po rondzie, raczej niezbyt chętnie wpuszcza potem innych
- Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
-
Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
Jasno i konkretnie Pytam, bo do pracy mijam dwa takie ronda i zachowania/reakcję widzę różne. Np wjeżdżam no rondo prawym pasem. Jadę na tym rondzie na wprost. Obok mnie, z lewego pasa jednocześnie wjeżdża auto, widzi kątem oka moje włączenie prawego kierunku i zakłada, że zjadę na prawy pas drogi wylotowej. Czasem gesty, czasem trąbienie. Auta z czyjegoś OC naprawiać nie mam czasu/zamiaru
-
Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
Nie podam podstawy prawnej tej wiedzy bo takiej nie ma. Ale rozumiem, że mogłem wyrazić się nieprecyzyjnie (w sensie, że "wymagam" aby za każdym razem zjechać na zewnętrzny, wyłączyć kierunek, przejechać kawałek (ile? jak długi?) włączyć kierunek, zjechać z ronda). No to nie. Nie twierdzę, że tak trzeba, że jest taka podstawa prawna. Rozumiem, że chodzi Ci o to że nie jest zabronione opuszczenie ronda w ten sposób (załącznik 4.png - zółty) I oczywiście się z Tobą zgadzam Choć równie dobrze może ktoś pojechać tak (załącznik 5.png - czerwony) - oczywiście podczas zmiany pasa z wewn na zewn należy użyć kierunkowskazu prawego i ustąpić pierwszeństwa pojazdom już na tym pasie znajdującym się
-
Opuszczanie ronda - który pas można zająć?
Mam pytanie dotyczące skrzyżowania o ruchu okrężnym Nie ma wymalowanych strzałek nakazujących kierunek ruchu. o np takie rondo www.google.pl/maps/@50.0375306,22.0325413,305a,34.2y,179.7h/data=!3m1!1e3 Ustalenia: - wiemy, że rondo opuszcza się z zewnętrznego pasa - wiemy, że mogę po rondzie jeździć w koło zewnętrznym pasem aż do dowolnego zjazdu - wiemy, że nie używam kierunkowskazów podczas wjazdu na rondo - wiemy, że sygnalizujemy zjazd z ronda prawy kierunkowskazem (po wcześniejszym zajęciu ZEWNętrznego pasa) Czy jeśli zjazd (droga wylotowa z ronda) ma więcej niż jeden pas to czy można zając dowolny? (przypominam założenie: rondo nie ma wymalowanych strzałek przed wjazdami) Czy linia ciągła jest tutaj z powodu przejścia dla pieszych? Czy jadąc zewnętrznym pasem ronda, zjeżdżając z niego, zajmując lewy pas na drodze wylotowej ale nie przekraczając linii ciągłej jadę prawidłowo? Obrazkowo: 3.png Czy taki zjazd z ronda jest prawidłowy?
-
Parowanie Blue&me z tomtom
Może odłącz aku w aucie, żeby zresetować B&M. Może trzeba zaktualizować B&M? Z tego co czytałem te systemy nie są jakoś specjalnie udane (choć to opinia tylko wyczytana, sam nie miałem) i czasem lubią się zawiesić.
-
Gdzie znajdę opracowanie...?
No niestety ale pomimo całej sympatii do AK to inne forum To chyba w ogóle domena for internetowych, że trochę zakrzywiają obraz. No bo co? Założy ktoś wątek: "Hej! Z moim autem nic się nie dzieje, Jeździ. Pozdrawiam!"? To mu popukają w czoło Jednak faktem jest, że można się zdziwić. Posty typu "coś stuka w silniku - tylko co?" są niestety normą. Co do samych silników w e90. A to w dieslach pęknie wał (M47TU2), a to obróci się panewka(w silnikach R6 3.0 - nie pamiętam oznaczenia), a to wyciąga się łańcuch rozrządu (N47, łańcuch po stronie skrzyni, była nawet akcja serwisowa). No to może benzyna? A to coś tłucze, a to ktoś kupi za czapkę gruszek 320si a się okazuje, że tam jakaś kosmiczna technologia i silnik ledwo do 150tyś dociąga bez remontu, a to uszczelniacze zaworowe, a to ktoś kupi do gazu a tam wtrysk bezpośredni o miejscu na butlę LPG nie wspomnę bo wnęki na koło nie ma i jak ktoś napisał na MK "e90 a butla w bagażniku jak w polonezie" Co do skrzyń to się już nie wypowiem wcale. No może poza tym, że ta zautomatyzowana to chyba tylko w e92 byłą E90 z krótkim drążkiem nie widziałem
-
Lusterka elektryczne zewnetrzne
Znam się to się wypowiem urwali mi swego czasu oba lusterka Lewe (kierowcy) - 5 przewodów. ("elektryka" + grzanie) Prawe (pasażera) - 7 przewodów ("elektryka" + grzanie + czujnik temp.) Czujnik temperatury był tylko w lusterku pasażera
-
Gdzie znajdę opracowanie...?
Jako osoba czytająca ostatnio forum BMW to dochodzę do wniosku, że większości
-
GP - Uszkodzone siedzisko fotela
Mam gdzieś na strychu siedzisko ze zwykłej wersji. Został mi w sumie cały fotel po tym jak kupiłem z anglika fotel kierowcy żeby u siebie zrobić regulację wysokości fotela pasażera. Czy tam jest jakiś drut...nie mam pojęcia. Ale jak mówiłem - to zwykłe stołki, nie ze sporta. Mogę sprawdzić. Ale jeśli tapicer tak mówił, to pewno się zna. Wersja budżetowa....to wyjęcie druta!
-
GP 1.4 16V - kilka problemów
Nie kupować najtańszego? Kupować od kogoś zaufanego? Można odczytać nr części i tam jest data produkcji obok jak dobrze pamiętam. Młodszy -> mniejszy przebieg -> mniej zużyty....? Choć gdybym wymieniał przełącznik, to serio szukał bym z tempomatem. Niestety przy tak słabym silniku (obecnie mam 191@400 i tutaj tempomat sprawdza się znakomicie) czasem jego używanie jest upierdliwe. Ale przy jeździe przez "wioski" gdzie 50 się ciągnie kilometrami - super sprawa. I jeszcze jedna zaleta o której ciężko mi mówić. Często ktoś mi wisiał na zderzaku (pomimo, a może przede wszystkim z powodu, przepisowej jazdy). Włączenie tempomatu skutecznie studzi mój temperament do uciekania takiemu, co na zderzaku wisi
-
GP 1.4 16V - kilka problemów
1,2 i 3 sugeruje, że pasuje wymienić cały przełącznik zespolony. Jeśli będziesz zmieniał - pomyśl czy nie warto dołożyć od razy opcji z tempomatem (jeśli jeszcze nie masz). Wymiana przełącznika nie jest skomplikowana. Można zdjąć poduszkę bez robienia dziurek w kierownicy - czego ASO nie chce się robić. Trzeba zdjąć poduszkę (dwie zapadki), odkręcić kierownicę, dwa plastiki na kolumnie kierownicy i przełącznik jest zamocowany jedną śrubką.
-
Sygnalizacja dźwiękowa - jakiś błąd?
> Lub woła o przegląd okresowy 9 razy? :-D
-
Pytanie o kolektor z klapkami w GP
> Uff, bo prawie w portki narobilem, ze tak jak w dieslach Toteż nadmieniłem gdyż padło pytanie o klapki (liczba mnoga) ktore kojarzą się że wpadają do silnika. A tu jest jedna sztuka :-)
-
Sygnalizacja dźwiękowa - jakiś błąd?
Trzy sygnały dźwiękowe (sekwencja powtarzana trzykrotnie) – w przypadku przełączenia się z gazu na benzynę od zbyt małej ilości gazu w zbiorniku. To wg instrukcji.
-
Sygnalizacja dźwiękowa - jakiś błąd?
Jakie Punto i czy auto ma LPG?
-
Pytanie o kolektor z klapkami w GP
> A ktos twierdzi, ze mu wpadla? Nikt mój drogi przyjacielu Tak się wymądrzyłem
-
Pytanie o kolektor z klapkami w GP
Dokładnie to jest jedna klapka i wg mnie nie ma możliwości by wpadła do środka silnika
-
Część z(n)amienna
> O przepraszam blokade zatrzasku wiazki tez ulamalem , nowy wtyk 75zl zdolnyś a zaglądałeś tam, bo....?
-
Część z(n)amienna
> Dokladnie ta, cos mnie podkusilo, zeby to otworzyc i mi sie kawalek ulamal ostatecznie kupie na > allegro uzywana za 100 http://allegro.pl/fiat-grande-punto-abarth-1-4-16v-wiazka-na-silnik-i5064682527.html - tą? Trochę drogo jak za kawałek plastiku Ale rozumiem Cię doskonale Niestety te plastiki pod maską są "przegrzane" i z czasem strasznie kruche. Nie da rady skleić? > , bede miec w zapasie tez te kostki do cewek Które znając życie do niczego Ci się nie przydadzą
-
Część z(n)amienna
> To na nową się na pewno nie skuszę Bo rozumiem, że chodzi Ci o ten plastik, który trzyma 4 kostki do fajkocewek i przykręcony jest do kolektora śrubą na klucz 13mm ?
-
Część z(n)amienna
> Hejka, > mam sobie w aucie część zamienna o numerze 55201775. Takiej części w ePer w ogóle nie ma da się > takie cudo w ogóle kupić? Wg mnie będzie to element całej wiązki 55204926 Nie kopałem głęboko na allegro ale zapytaj tutaj http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-fiat-500-grande-punto-1-4-16v-i5082680354.html