Skocz do zawartości

[AH] Olej przekładniowy.


stilak

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam olej w skrzyni biegów. Mam do wyboru dwa:

http://www.skrzynie.com.pl/olej-opel-gm-1940004.html

lub:

http://www.skrzynie.com.pl/fuchs-sae-75w-80.html

Jeden oplowski - serwisowy, drugi, jak czytam, podobno lepszy.

Nie mogę się zdecydować, który wybrać? confused.gif

To tak, jak "osiołkowi w żłoby dano........."

Pomóżcie w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to jest następca 1940182. Leją go od 2012roku.

Na pewno? Nie śledzę tego dokładnie ale ten który podałeś to jest BOT303, ten co podałem ja to BOT402, o pierwszym pisali że pojawił się w 2011, a o drugim że w 2012... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to jest następca 1940182. Leją go od 2012roku.

Zmiany olejów to normalna rzecz ale dlaczego:

1940182: ok 1500 litrów na stanie GM PL. Na maju 2014.

1940004: ok 150 litrów.

I to mnie zastanawia.

1940182 ciągle przychodzi i z PL i z EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmiany olejów to normalna rzecz ale dlaczego:

> 1940182: ok 1500 litrów na stanie GM PL.

> 1940004: ok 150 litrów.

> I to mnie zastanawia.

Podejrzewam, że 182 już tak nie schodzi, bo auta od 2012 roku mają już 004, i ten jest teraz zalewany przy wymianach. A zapasy 182 zostały(może jeszcze go leją do wyczerpania zapasów?).

Odnośnie ich jakości to tyle wyczytałem w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie lej oryginał zamiast kombinować z zamiennikiem, lepszy czy gorszy - nie wiadomo jak skrzynia zareaguje na zmianę, ale jak chcesz kombinować to i Mannol ma 75w85, tylko zważ na to że ten Fuchs to GL5, a z tego co Opel pisze to oryginalny jest GL4. Mannol jest klasy GL4.

Osobiście jeśli chodzi o skrzynię biegów to jestem zwolennikiem oryginalnych lubrykantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że 182 już tak nie schodzi, bo auta od 2012 roku mają już 004, i ten jest teraz

> zalewany przy wymianach. A zapasy 182 zostały(może jeszcze go leją do wyczerpania zapasów?).

> Odnośnie ich jakości to tyle wyczytałem w necie.

a u nas w serwisie dostalismi kiedyś e-maila z GM-u że mamy lać olej 004 do skrzyń m32 po naprawie łożysk, i z tego co wiem to ten olej jest tylko w skrzyniach M32 w f40 nigdy go jeszcze nie widziałem. a zmiana była spowodowana uszkodzeniami łożysk i stwierdzili że trzeba lać inny olej.

co do 182 to jak może go nie być jak on idzie tak jak pisałem do skrzyć f13, f17, f40 to musi być dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie 1940182? W końcu jest do skrzyni M20...

> Przy okazji, żeby nie było pytań ile wchodzi...około 2,4 litra.

GM twierdzi, że 1940004 to "poprawiona wersja"... i teraz należy stosować właśnie ten na gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GM twierdzi, że 1940004 to "poprawiona wersja"... i teraz należy stosować właśnie ten na

> gwarancji...

facepalm%5B1%5D.gif czyli to co z getragiem - TYLKO Omegi i jeśli Omegi to TYLKO old.gif a potem Dexron II (TYLKO), III (TYLKO), VI... (TYLKO)...

albo filtry paliwa "z waty" do 1,3/1,9: TYLKO z waty old.gif... a teraz bibuła, normalny filtr...

M-A-R-K-E-T-I-N-G screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.