Skocz do zawartości

"Nie ma po co zmieniać oleju w skrzyni"- aha...


Jarecki88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć grinser006.gif

Kiedyś pytałem o to, dlaczego czasami nie mogę uciągnąć lewarka- tak ciężko chodził. Sugerowano smarowanie mechanizmu lewarka, wymianę linek od biegów itp. Linki powyciągałem, nasmarowałem i... i nic. No mówię Wam, lewar był już bliski wyrwania icon_rolleyes.gif

Myślę sobie- pewnie skrzynia będzie się kończyć bo już za chwilę jej pyknie 300kkm ale... profilaktycznie zmienię jej olej.

Kupiłem 2l jakiegoś Castrola GL5 70W90 i zabrałem się za wymianę.

To co wylałem ze skrzyni zdziwiło mnie niesamowicie. Wylała się breja, szary syf o gęstości niewiele większej od wody. Przypuszczam, że właściwości smarnych nie miało to prawie wcale. Zalałem nowy olej i... i biegi można jednym paluszkiem wbijać. Skrzynia się wyraźnie uciszyła (wcześniej trochę szumiała).

Koszt 37zł/l, szukanie korka spustowego- bezcenne.

Polecam zabieg tym, którzy wierzą w dożywotnią trwałość oleju w skrzyni. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Kiedyś pytałem o to, dlaczego czasami nie mogę uciągnąć lewarka- tak ciężko chodził. Sugerowano

> smarowanie mechanizmu lewarka, wymianę linek od biegów itp. Linki powyciągałem, nasmarowałem

> i... i nic. No mówię Wam, lewar był już bliski wyrwania

> Myślę sobie- pewnie skrzynia będzie się kończyć bo już za chwilę jej pyknie 300kkm ale...

> profilaktycznie zmienię jej olej.

> Kupiłem 2l jakiegoś Castrola GL5 70W90 i zabrałem się za wymianę.

> To co wylałem ze skrzyni zdziwiło mnie niesamowicie. Wylała się breja, szary syf o gęstości

> niewiele większej od wody. Przypuszczam, że właściwości smarnych nie miało to prawie wcale.

> Zalałem nowy olej i... i biegi można jednym paluszkiem wbijać. Skrzynia się wyraźnie uciszyła

> (wcześniej trochę szumiała).

> Koszt 37zł/l, szukanie korka spustowego- bezcenne.

> Polecam zabieg tym, którzy wierzą w dożywotnią trwałość oleju w skrzyni.

miałem to samo,tylko po 8300Km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.