Skocz do zawartości

Astra F stare świece


iopi

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent astra F 1.6 16v

Świece nie wymieniane od 90tys km. Auto odpala jeździ normalnie, w upały potrafi zgasnać, i jak jest wilgotno ma problem z odpaleniem. Przewody wymienione, czy przyczyną że gaśnie podczas jazdy, mogą być stare świece ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90kkm to juz nic z nich nie zostalo.

Eletrody sie wypalaja, zwieksza sie przerwa, w tak starych juz nie oplaca sie doginac o ile sa jednoelektrodowe, bo dwu czy trzy to juz sztuka zeby dobrze wyregulowac odstep.

Tylko wymiana i to bez czekania grinser006.gif

Tu nie ma co juz ogladac 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 90kkm to juz nic z nich nie zostalo.

> Eletrody sie wypalaja, zwieksza sie przerwa, w tak starych juz nie oplaca sie doginac o ile sa

> jednoelektrodowe, bo dwu czy trzy to juz sztuka zeby dobrze wyregulowac odstep.

> Tylko wymiana i to bez czekania

> Tu nie ma co juz ogladac

Masz racje, pytanie czy zużyta świeca może powodować gaśniecie silnika po rozgrzaniu, w upał.

Po deszczu czasem przy odpaleniu jak zimny to grymasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moze, do tego zwiekszone z uzycie paliwa.

Masz 16v silnik ktory jest czuly na klopoty ze swiecami.

Pare lat temu jak mialem X14XE stwierdzilem ze 60kkm dla moich swiec to juz czas na wymiane, kupilem w sklepie niby Oplowskie, auto oslablo, wiecej mi palilo.

Za nim trailem byc moze na orginaly a nie chinskie podrobki mialem juz 4 kpl swiec, ostatni zakupiony kpl zadowolil mnie, odczulem to w wydatkach na paliwo jak tez w jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece na oryginalne GM, co ciekawe, przy wykręcaniu nie było problemu a właściwie świece jakby były lekko nie dokręcone.

Pierwsza świeca od prawej duże przerwy miała, i trzecia od prawej zalana smarem lub olejem.

Po wymianie zagrzałem auto na parkingu, i przejechałem się kawałek. Silnik nie zgasł, ale nie chwale jeszcze dnia przed zachodem słońca.

Olej, smar, na tej jednej świecy domyślam się że z pod pokrywy zaworów ?

Waszym zdaniem te świece są zużyte ?

Zdjęcie poniżej:

Fotografia świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli swiece byly juz pare razy odkrecane to lubia sie luzowac, wtedy pojawia sie oleisty nalot, trzeba co jakis czas sprawdzac czy sa dobrze dokrecone.

Metalowa uszczelka sie splaszcza i po odkrecaniu juz trzeba silniej dokrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli swiece byly juz pare razy odkrecane to lubia sie luzowac, wtedy pojawia sie oleisty nalot,

> trzeba co jakis czas sprawdzac czy sa dobrze dokrecone.

> Metalowa uszczelka sie splaszcza i po odkrecaniu juz trzeba silniej dokrecic.

te nie były odkręcane

dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.