Skocz do zawartości

Panda 1.1 nie odpala :O


riot

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach spokoju z Pandą żony, zaczyna się .... chyba będę stałym bywalcem forum

Pisałem ostatnio o kończącym się sprzęgle, mechanik umówiony na jutro, a tu żona dzwoni, że nie może wrócić po pracy do domu bo auto nie odpala... kręci rozrusznik ale nie łapie dalej.

Auto już podstawione pod warsztat i aż się boję, bo na stwierdzenie " Panda nie odpala" może otworzyć się głowa pomysłów i uciekające zera na naszym koncie, wymienione 18 czujników itp.

Trochę suchych faktów:

- nowy aku

- świece kable pół roku (NGK)

- nie odpala na benzynie i na gazie

- słychać pompę paliwa

- czyszczony czujnik położenia wału

- nie odpala na popych

- rozrusznik dobrze kręci ale nic dalej się nie dzieje

Jakieś wróżby co do kręgu w jakim może się to zamknąć ?:)

Silnik prosty 1.1 2004 rok z kwadratowym korkiem.

Miała być wymiana sprzęgła, a może być ciekawie.

Sugestie pomogą mi pewnie w dialogu z mechanikami, więc smiało

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm w sumie nowy kierunek. Jest LPG, próbowałem odpalić na LPG, ale też zero reakcji. Na benzynie i

> LPG byłbym ten sam objaw przy uszkodzeniu reduktora ?

Tak, pół roku moja taczka stała sobie w garażu wink.gif

Jeśli Ci nie jest pojazd potrzebny co chwila, zakręć zawór w butli, zdejmij puszkę filtra, niech odparuje wszystko z kolektora, ewentualnie przez przepustnicę wydmuchaj sprężonym powietrzem i powinno ruszyć wink.gif

Czujnik położenia wału dobrze mieć na podmiankę 20.GIF

PeeS. u siebie też miałem propozycję wymiany wszelkich czujników, a zawinił reduktor i elektrozawór, który puszczał gaz do kolektora i było za bogato na wybuch i odpalenie crazy.gif

Też nie dopuszczałem tego tropu do głowy, choć koledzy z AK podpowiadali wink.gif

Masz Tartarini TEC99 fabryczne, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm w sumie nowy kierunek. Jest LPG, próbowałem odpalić na LPG, ale też zero reakcji. Na benzynie i

> LPG byłbym ten sam objaw przy uszkodzeniu reduktora ?

ok temat ogarnięty. W warsztacie postawili diagnozę, że to pompa paliwa. Wymienili wkład i odpala jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.