-
Betonowanie - wylewka, pare pytan
Moze ci wcisnęli piasek zebrany z lokalnych piaskownic i masz z psimi i kocimi kupami :]
-
Drewniana (?) płyta na ścianie
Tutaj akurat wygląda jak płyta meblowa :), ale z lepszych to chyba fornir, fornir modyfikowany, obłoga, klejona na cienkiej sklejce.
-
Grill gazowy co polecacie
Dobra, wydoroślałem, czas się przesiąść z kopciucha. Zachciało mi się burgera wczoraj, ale jak mam palić tego węglowego to pojechałem do Burgi na smash'a Alert na peperze ustawiony, jakby ktoś coś nowego miał do polecenia to śmiało. Rozumiem, że ta butla stoi cały sezon na tarasie pod tym grillem i jest to ok? Taras na południe, więc ostra patelnia. Najcześniej grillowanie dla 3 osób, sporadycznie dla większej ekipy. Co musi mieć taki grill, co jest zbędnym bajerem. Płyta na burgery? Ilość palników? Im większa moc max tym lepiej? Tak z doświadczenia po tych 2 latach wątku
-
Szlifowanie płyt g-k czym najprościej
Rigips premium light Nad drzwiami i tak będzie pękać na przedłużeniu ościeżnic
-
Prace na dachu
Może da się pojedyncze dachówki wyjąc i zrobić miejsce na stopy. Co do asekuracji to dobrze tu kolega @Harp pisze. Wchodziłem u mnie na dach 35 stopni i zrobiłem wszystko nie tak, co mogłem zrobić. Lina jakaś z metra w Bricomanie, uprząż asekuracyjna ta z allegro, zapinana na plecach.... Pierwszy krok przez wyłaz robiłem chyba 4 razy. Jak już wlazłem to z dołu wyglądało gorzej niż u góry, ale nogi miękkie. Dobrze, że nie musiałem przetestować tego mojego "zabezpieczenia", bo bym tutaj nie pisał pewnie teraz. Ale dla głowy trochę pomogło.
-
Schody na RODOS
Prawdopodobnie skończy się na samym betonie, ewentualnie jakaś farba do betonu
-
Schody na RODOS
Starsza osoba poprosiła mnie o pomoc. Rozjechały jej się schody do altany na RODOS... Schody są zrobione z wszystkiego co poprzednik miał pod ręką: dwie warstwy starych kafelek, placki kleju, stare cegły, resztki zapraw itp. co złapię, to odpada. Pomysł na szybko, skuć wszystko co luźne l, zrobić jakiś prowizoryczny szalunek z płyty, zalać betonem z worków+ jakaś siatka zbrojeniowa. Chociaż obawiam się, że jak wjedzie młot,to zostanę z dziurą w ziemi Jakiś inny pomysły jak to zrobić tanio i dobrze?
-
Brak konieczności zgłoszenia dla altanki/garażu poniżej 25m2???
To mi wyjdzie akurat na środku działki
-
Podłoże pod basen stelażowy
Tylko że taki jakbym chciał, to razem z wodą będzie miał koło 10 ton. Niby do góry nie poleci, ale wolałbym nie stawiać tego na konstrukcji
-
Farba do drewna na zewnątrz
Jeden UJ, byle nie był to środek "powłokotwórczy" jak lakier itp. Jak ma być na bogato to jakaś lazura Remmers HK lasur, Osmo, Kopmans. A jak tanio, to jakiś Sadolin, drewnochron. Jeżeli świeci na to słońce, zacina deszcz to i tak po czasie będzie do odświeżenia.
-
Taczka
Jak do liści to takie za 70 Ziko, do niczego innego się nie nadają. Sam szukam jakieś solidnej i wychodzi że koło 300 zł trzeba by dać, ale to też nie będzie na budowę
-
zabudowa poddasza - kilka pytań
Czym ty to szpachlujesz? Wygląda na jakąś mega gęstą masę co się nie da rozprowadzić. Masa gotowa czy proszkowa? Przy szpachlowaniu "mniej znaczy więcej" cienkie warstwy x 3 i lekki szlif na gotowe. Im bardziej się przyłożysz do wyprowadzenia masy, tym lepiej przy szlifowaniu
-
Podłoże pod basen stelażowy
Też bym tak zrobił, ale mam spadek terenu na działce. Jak naleje wody to połamie ten stelaż. Jak zacznę wyrównywać ziemię i postawie na to basen na żywca to zrobi się syf + woda do wymiany po tygodniu.
-
Podłoże pod basen stelażowy
Tak, wiem, stąd pytanie i pomysł na wyrównanie. Jedyna obawa, że ten piasek bez zagęszczenia jakoś krzywo siądzie pod ciężarem wody, ale dam na górę ten xps więc powinno być ok
-
Podłoże pod basen stelażowy
Zagęszczałeś jakoś podłoże z piasku pod styrodurem? Jaki to wymiar basenu? @bergerac w sumie nie wiem, żeby zakryć ten styrodur