Skocz do zawartości

Fuga do kamieni


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na korytarzu ścianę zbudowaną z kamieni. Większość jest otynkowana, ale zostawiłem "okna" 2 x 4 m, gdzie widać materiał budulcowy. wink.gif Między kamieniami znajduje się glina, którą chciałbym zafugować czymś sensownym, żeby utrzymać atrakcyjny wygląd, ale nie narażać się na wysypywanie się gliny ze spoin. Poproszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na korytarzu ścianę zbudowaną z kamieni. Większość jest otynkowana, ale zostawiłem "okna" 2 x 4

> m, gdzie widać materiał budulcowy. Między kamieniami znajduje się glina, którą chciałbym

> zafugować czymś sensownym, żeby utrzymać atrakcyjny wygląd, ale nie narażać się na wysypywanie

> się gliny ze spoin. Poproszę o porady.

Moze spoina do klinkieru trasowa? Daj no zdjecie tej sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w podłodze, w mozaice ciętej z otoczaków zastosowałem 10 lat temu zwykłą, elastyczną fugę do bardzo szerokich spoin. Codziennie się po tym chodzi i ma się dobrze. Wygląda na to, że nie potrzeba nic specjalnego?

37f118d96f94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U siebie w podłodze, w mozaice ciętej z otoczaków zastosowałem 10 lat temu zwykłą, elastyczną fugę

> do bardzo szerokich spoin. Codziennie się po tym chodzi i ma się dobrze. Wygląda na to, że nie

> potrzeba nic specjalnego?

ale kolega ma to pionowo, a nie poziomo, wiec mu splynie. Do tego jego kamienie nie sa ciete, wiec sobie metoda szlamowania nie wygladzi. Musi dac fuge polsucha - taka, jak do klinkieru, ale nie wiem, jak głębokie ma spoiny i gladkie, bo od tego zalezy, czy bedzie trzymac. Mozna jeszcze popytac majstrow od kamiennych ogrodzen, jaka fuge zwykle daja.

p.s. kto Ci to cial? Kamieniarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze spoina do klinkieru trasowa? Daj no zdjecie tej sciany.

Myślałem raczej o jakiejś jasnej zaprawie murarskiej lub tynkarskiej, ale nie wiem, czy to jest dobry pomysł... hmm.gif Po pierwsze ze względu na cenę - dziury są na kilka cm, będę chciał też trochę tej gliny wydłubać. Ogólnie myślę, że zaprawy zejdzie sporo.

Zdjęcie wstawię wieczorem, bo teraz nie mam czasu szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale kolega ma to pionowo, a nie poziomo, wiec mu splynie...

Nic nie spłynie. Robiłem też pionowo taką sama fugę. Z normalnych nie ciętych kamieni tak samo się zmywa mokra gąbką. Trzeba trochę wyczucia i tyle. Moje kamyki są małe, kilkucentymetrowe.

Można tez tak jak mój sąsiad. Zrobił ścianę z dużych, kilkunastocentymetrowych otoczaków i zwyczajną zaprawą zafugował. Zmył to jak zwykła fugę.

> p.s. kto Ci to cial? Kamieniarz?

Nie mam pojęcia. Gdzieś na pomorzu to robią. To gotowiec cięty i składany z płytek serii King Stone, firmy Ceramica Valverde i ciętych na plasterki otoczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie spłynie. Robiłem też pionowo taką sama fugę.

Jesli to zwykla fuga typu Mapei Ultracolor Plus, to trzeba zrobic ja gesta - robilem fugi 1cm szerokie na pionowej scianie i troche sie natrudzilem z dobraniem konsystencji, zeby nie splynelo. Niemniej jednak fuga do klinkieru wyjdzie i tak kilka razy taniej. Najtansza fuga typu tej Mapei, to 50zl/5kg, a do klinkieru 30zl/25kg i latwiej sie naklada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.