Skocz do zawartości

Automatyka do bramy i furtki -co szanowni polecaja.?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

> No to zmieniam front ogrodzenia . Brama przesuwna 4m + furtka. Napęd do bramy będzie pewnie faac

> tak jak do garażu. Jaki domofon? Jakie powinien mieć funkcje dodatkowe?

Napęd do bramy mam FAAC chyba model 741. Podszedł by nawet 740 ale tak nie muszę pod bramą odśnieżać zlosnik.gif

Fotokomórki tylko w świetle bramy. Brama chyba 4.5m, furtka obok.

Chyba już 6 czy 7 lat działa niezawodnie. W zimę czasem trzeba odkuć z lodu czujniki krańcowe lub lód z szyny bo czujnik jest mechaniczny i czasem 'łapie' bryłkę lodu zamiast czujnika.

Pilot z dwoma przyciskami - otwarcie całkowite i tzw. 'furtka'. Dzięki temu z normalnej furtki korzystam mniej raz do roku lub jak nie ma prądu a jestem na zewnątrz.

Domofon mam normalny z gadaniem i otwieraniem elektrozamka furtki. Gadanie używam, otwierania furtki nie bo pilotem z domu uchylam bramę.

Do bramy trzy piloty. Jeden w domu z kluczykiem do ręcznego otwierania w razie braku prądu. Pozostałe dwa w samochodach.

Do tej pory jestem zadowolony z takiego 'ustawienia' i niczego mi w tym nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Czyli korzysta się w zasadzie tylko z podstawowych funkcji

A całą resztę można ominąć. Pytam bo namawiają mnie na wideofon z robieniem i pamięcią zdjęć ludzi pojawiających się pod domem.

I inne takie.

Powiedz mi jeszcze jak rozwiazales sterowanie oświetleniem przy furtce i bramie. Czują ruchu, zmierzchu , czy kiedy otwierasz lub ktoś nacisnie guzik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli korzysta się w zasadzie tylko z podstawowych funkcji

> A całą resztę można ominąć. Pytam bo namawiają mnie na wideofon z robieniem i pamięcią zdjęć ludzi

> pojawiających się pod domem.

> I inne takie.

To pewnie zależy od okolicy w jakiej mieszkasz i kilku innych czynników.

U mnie brama i furka są od frontu domu. Widzę je z kuchni (to żona zlosnik.gif ), z salonu i naszej sypialni.

I mam do nich 20m. Dla mnie równie dobrze mógłby być sam dzwonek bez domofonu nawet.

Co do monitoringu to wydaje mi się, że jeżeli potrzebujesz lub czujesz, że potrzebujesz to lepszy byłby taki z normalną kamerą obejmującą podwórko i powiedzmy całe ogrodzenie od strony ulicy.

Oczywiście to zależy od planu sytuacyjnego ale sama kamera w domofonie to chyba za mało.

Zresztą są dwie szkoły. Jedna z nich mówi, że monitoring powinien być widoczny że jest.

> Powiedz mi jeszcze jak rozwiazales sterowanie oświetleniem przy furtce i bramie. Czują ruchu,

> zmierzchu , czy kiedy otwierasz lub ktoś nacisnie guzik?

Ten napęd ma wyjście na tzw koguta (nie pamiętam czy przez przekaźnik) ale nie korzystałem. Jak robili mi napęd do bramy to kupiłem taką 3.5-4 metrową stalową kształtkę i poprosiłem, żeby mi ją koło napędu przyspawali pionowo. W środku dałem kabel zasilający. Na samej górze tej sztycy dałem mały halogen 100 lub 150W z czujnikiem zmierzchu/ruchu. I halogen i czujnik skierowane pionowo w dół.

Jak ktoś podchodzi lub podjeżdża do bramy niezależnie z której strony to się włącza. Jako efekt uboczny jak nikt nie jest przy bramie a ją otwieram lub zamykam to lekkie drgnięcie napędu przenosi się na ten pałąk i halogen też się włącza. Znaczy włączał się bo w zeszłym roku nalało się wody do tego czujnika i zaczął coś szwankować. Muszę to wymienić i dać jakiś daszek bo i tak długo wytrzymało. Nie jest przewidziane to pracy bez zadaszenia i pionowo w dół. Dławiki fabrycznie nie są umieszczone w tą stronę zlosnik.gif

Dziś już ciemno ale jutro zrobię fotki to wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie okolica bardzo spokojna i bezpieczna .

No to tym bardziej. Dojrzejesz do monitoringu to zrobisz. Może najwyżej przy puszczaniu kabli do domofonu puść jakieś do przyszłej kamery. Nie wiem, skrętkę komputerową czy co tam się teraz daje. Niech sobie leży.

> Ten pomysł z sloganem nie jest zły .

W sumie taka prowizorka i jak to większość rozwiązań prowizorycznych działa latami zlosnik.gif

> Do bramy z domu mam 13 m. Widok z kuchni i łazienki oraz sypialni syna na poddaszu .

Tu masz moje fotki: google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.