Skocz do zawartości

[G] Diesel zalany benzyną


VadeRsky

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyczyłem ojcu astrolota a ten zobaczywszy świecącą rezerwę postanowił zalać paliwo crazy.gif

Niestety zalał 95 zamiast ON. shocked.gifsciana.gifangryfire.gif

Zadzwonił do mnie że podczas jazdy auto mu przestało działać, po odholowaniu do mechanika powiedział, że zalał 95, więc mechanik odpompował paliwo i zalał ON.

Astrolot ożył. yay.gif

Ale na pewno nie obędzie się bez szwanku na dalsze działanie auta,

a że wybieram się na weekend na przejażdżkę do i po Bieszczadach ok. 1k km co miałbym kupić żeby nagle jakiegoś lokalnego mechanika po nocy nie molestować.

Ktoś przerabiał taki temat zalania auta innym paliwem icon_rolleyes.gif i czy mam się czego obawiać niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś przerabiał taki temat zalania auta innym paliwem i czy mam się czego obawiać

Wszystko zależy ile udało mu się przejechać na benzynie ?

W tych silnikach brak smarowania ( środkiem smarnym jest właśnie ON, benzyna zbytnio już nie ) ma negatywny wpływ na pompę wtryskową w której zaciera sie tłoczek a nastepnie "przepala" elektronika.

Pojeździj trochę przed wypadem w Bieszczady i zobaczysz jak auto będzie zachowywać się. A jakby coś Ci się działo w okolicach Sanoka to pisz smaiło, cos bedziemy dumac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożyczyłem ojcu astrolota a ten zobaczywszy świecącą rezerwę postanowił zalać paliwo

> Niestety zalał 95 zamiast ON.

> Zadzwonił do mnie że podczas jazdy auto mu przestało działać, po odholowaniu do mechanika

> powiedział, że zalał 95, więc mechanik odpompował paliwo i zalał ON.

> Astrolot ożył.

> Ale na pewno nie obędzie się bez szwanku na dalsze działanie auta,

> a że wybieram się na weekend na przejażdżkę do i po Bieszczadach ok. 1k km co miałbym kupić żeby

> nagle jakiegoś lokalnego mechanika po nocy nie molestować.

> Ktoś przerabiał taki temat zalania auta innym paliwem i czy mam się czego obawiać

w najgorszym wypadku remont pompy , z montażem/demontażem, wymiana elektroniki i tłoka przestawiacza kąta, kalibracją na maszynie jakieś +/- 3000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w najgorszym wypadku remont pompy , z montażem/demontażem, wymiana elektroniki i tłoka

> przestawiacza kąta, kalibracją na maszynie jakieś +/- 3000zł

przy 120 tys. km padła mi pompa poszło wtedy 2k PLN mam teraz 200 tys. km. Można podłączyć się i sprawdzić w jakiej jest kondycji ?? co to jest ten tłok przestawiacza kąta i gdzie tego szukać?

EDIT: znaczy wszystko rozbija się o pompę paliwową icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy 120 tys. km padła mi pompa poszło wtedy 2k PLN mam teraz 200 tys. km. Można podłączyć się i

> sprawdzić w jakiej jest kondycji ?? co to jest ten tłok przestawiacza kąta i gdzie tego

> szukać?

raczej tego nie sprawdzisz w jakiej jest kondycji - chyba, że ją wyciagniesz z auta i oddasz do specjalistycznego zakładu ze stołem probierczym

Tłok jest w pompie klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy 120 tys. km padła mi pompa poszło wtedy 2k PLN mam teraz 200 tys. km. Można podłączyć się i

> sprawdzić w jakiej jest kondycji ?? co to jest ten tłok przestawiacza kąta i gdzie tego

> szukać?

> EDIT: znaczy wszystko rozbija się o pompę paliwową

ale nie miales wymienianej elektroniki tylko naprawioną..

można zobaczyć jakie sa dawki rzeczywiste w stosunku do oczekiwanych i jaki jest kąt wtrysku w stosunku do oczekiwanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie ma co panikować na zapas.

Paliwo zostało wylane, więc nalej dobrej ropy np. na BP (Ultimate) i dodaj czegoś do diesla np. Liqui Moly 5122 albo 2663 i obserwuj sytuację, a Tatuś na drugi raz niech uważa co tankuje i w razie czego niech bedzie przygotowany na wydatki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostane to to w sklepie motoryzacyjnym ?

> bo chciałem właśnie zalać autko do pełna na STATOIL "Goldem" a on ma niby jakieś tam

> uszlachetniacze

Powinieneś dostać. Spróbuj w ten sposób - poszukaj na allegro z zaznaczeniem, że ma być z Twojego miasta. Często sklepy motoryzacyjne mają też ofertę internetową.

Duża butla tego specyfiku kosztuje chyba z 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Przede wszystkim to nie ma co panikować na zapas.

> Paliwo zostało wylane, więc nalej dobrej ropy np. na BP (Ultimate) i dodaj czegoś do diesla np.

> Liqui Moly 5122 albo 2663 i obserwuj sytuację, a Tatuś na drugi raz niech uważa co tankuje i w

> razie czego niech bedzie przygotowany na wydatki

Zalany Diesel gold ze Statoil plus LM 5122

Zrobiłem w sumie 850 km i po 3 dniu z rana jak odpalałem auto to pojawiała się kontrolna silnika shocked.gif

ale po chwili znikała lub po przekroczeniu ok. 1,1 tyś obrotów

Będę musiał sprawdzić co powoduje ten błąd silnika.

Dzięki za podpowiedzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli silnik pracuje normalnie, nie generuje błedów, obroty biegu jałowego są stabilne - to myslę że masz trochę szczęścia.

Na wszelki wypadek dolewałbym do ropy, jakiś olej do dwusuwów, zeby nie powiekszać zniszczen - bo na pewno slad został na pompie i wtryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.