Skocz do zawartości

Pug 607 z ok 2007 r. oświetlenie zegarów - przeprogramowanie


Lucyfer

Rekomendowane odpowiedzi

W powyższym pojeździe oświetlenie zegarów włącza się tylko z oświetleniem zewnętrznym, jak w wielu samochodach. Wtedy fabrycznie ma ustawioną regulację jasności automatycznie w funkcji oświetlenia z zewnątrz, z możliwością jej zmiany przyciskami + i - przy wskaźniku temperatury oleju. W manualu piszą, że można w serwisie zablokować tę autoregulację.

Natomiast ja szukam odpowiedzi na pytanie, czy da się przeprogramować / zdrutować oświetlenie wskaźników tak, by włączało się od razu po zapaleniu silnika także z wyłączonym oświetleniem zewnętrznym?

Jest mi to potrzebne, bo pugiem jeździ rodzic nie mający już wzroku 20 latka, zreszta i ja w dzień np. jadąc zacienioną drogą mam problem z rozczytaniem wskaźników głęboko schowanych pod deską, gdy nie są oświetlone. Oświetlone stają się doskonale czytelne.

Pojazd jeździ w UK, a tu w dzień nie trzeba, wręcz nie powinno się, zapalać świateł - stąd moja potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W powyższym pojeździe oświetlenie zegarów włącza się tylko z oświetleniem zewnętrznym, jak w wielu

> samochodach. Wtedy fabrycznie ma ustawioną regulację jasności automatycznie w funkcji

> oświetlenia z zewnątrz, z możliwością jej zmiany przyciskami + i - przy wskaźniku temperatury

> oleju. W manualu piszą, że można w serwisie zablokować tę autoregulację.

> Natomiast ja szukam odpowiedzi na pytanie, czy da się przeprogramować / zdrutować oświetlenie

> wskaźników tak, by włączało się od razu po zapaleniu silnika także z wyłączonym oświetleniem

> zewnętrznym?

> Jest mi to potrzebne, bo pugiem jeździ rodzic nie mający już wzroku 20 latka, zreszta i ja w dzień

> np. jadąc zacienioną drogą mam problem z rozczytaniem wskaźników głęboko schowanych pod deską,

> gdy nie są oświetlone. Oświetlone stają się doskonale czytelne.

> Pojazd jeździ w UK, a tu w dzień nie trzeba, wręcz nie powinno się, zapalać świateł - stąd moja

> potrzeba.

Pewnie po podpięciu PLANETa znalazłoby się odpowiednią opcję działania. To nie są głupie samochody .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie po podpięciu PLANETa znalazłoby się odpowiednią opcję działania. To nie są głupie samochody

> .....

W Anglii ASO są tak samo głupie, jak w Polsce zlosnik.gif Dziś w Mercedes World pokazałem ich instruktorowi jazdy, że mimo iż uważał że nie ma, to w ich mercedesach są sprawne alarmy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.