Skocz do zawartości

Szyba czołowa, jaką wybrać?


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W dniu wczorajszym jakiś kamień zrobił mi duży odprysk i jeszcze większego pająka na przedniej szybie w Fiacie Stilo 5d z 2002r.

Chciałem Was zapytać jakich producentów szyb polecacie, żeby było trwale zrobione.

Żadnych czujników w szybie nie ma, ewentualnie mógłby pojawić się pasek przeciwsłoneczny ok.gif

Jakich producentów polecać pod względem trwałości?

Moderatorów proszę o nie przenoszenie na kącik Stilo, pytanie ogólne o producentów szyb 20.GIF

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia to nie wiem jak NordGlass wychodzi, ale zanim wymieniłem szybę w Astrze to poczytałem i niestety dosyć szybko się rysują, dużo takich opinii napotkałem.

Kupiłem, więc Pilkingtona, bo w oryginale miałem ich szyby, nie mniej jednak po roku czasu ryska gdzieniegdzie się pojawiła, ale były to małe rysy.

Teraz jakbym brał to zdecydowałbym się na Saint-Gobain i wybrał ich szybę albo Sekurit, który chyba wchodzi w skład grupy Saint-Gobain.

Jeszcze jest Splintex, ale nie wiem czy robią czołowe, boczne na pewno.

Szybę czołową Guardian polecano mi w szybex'ie, ale też nie wiem jaka jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem Was zapytać jakich producentów szyb polecacie, żeby było trwale zrobione.

> Żadnych czujników w szybie nie ma, ewentualnie mógłby pojawić się pasek przeciwsłoneczny

Pasek przeciwsłoneczny pojawi się, jeżeli takie szyby były w danym modelu samochodu. Co do trwałości, to nie wiem, ale o jakości napiszę to samo, co w innym wątku:

mam w dwóch samochodach dwie nowe szyby czołowe, jedna Nordglass, druga Pilkington. W tej drugiej na zagięciu szyby są widoczne załamania światła, tak jakby to zagięcie nie było łagodne, szyba załamuje się w jednym miejscu po obydwóch stronach. W pierwszej nic takiego nie ma miejsca.

Czy któraś się bardziej rysuje - tego nie wiem, Nordglass mam od lutego, Pilkington od miesiąca. Na żadnej nie ma rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasek przeciwsłoneczny pojawi się, jeżeli takie szyby były w danym modelu samochodu. Co do

> trwałości, to nie wiem, ale o jakości napiszę to samo, co w innym wątku:

> mam w dwóch samochodach dwie nowe szyby czołowe, jedna Nordglass, druga Pilkington. W tej drugiej

> na zagięciu szyby są widoczne załamania światła, tak jakby to zagięcie nie było łagodne, szyba

> załamuje się w jednym miejscu po obydwóch stronach. W pierwszej nic takiego nie ma miejsca.

> Czy któraś się bardziej rysuje - tego nie wiem, Nordglass mam od lutego, Pilkington od miesiąca. Na

> żadnej nie ma rys.

Pasów fabrycznie nie było ok.gif

Będzie Sekurit Saint Gobain, czyli to co z fabryki + pas przeciwsłoneczny z folii za 500pln z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasów fabrycznie nie było

> Będzie Sekurit Saint Gobain, czyli to co z fabryki + pas przeciwsłoneczny z folii za 500pln z

> montażem.

Sprawdź co Ci wstawili. Koledze niedawno mieli wstawić właśnie Sekurita, a dostał "chiński zamiennik". W efekcie pierwsza trasa skończyła się poparzeniem ręki. Kilka dni później pojechał w inne miejsce, gdzie zamontowali mu oryginał.

Szkoda, że od roku nie bywa na AK bo sam by o tym napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź co Ci wstawili. Koledze niedawno mieli wstawić właśnie Sekurita, a dostał "chiński

> zamiennik". W efekcie pierwsza trasa skończyła się poparzeniem ręki. Kilka dni później

> pojechał w inne miejsce, gdzie zamontowali mu oryginał.

Ale czekaj, jak to możliwe? Z polisy ubezpieczeniowej robił? yikes.gif

Dlatego na początku rozmowy odrzuciłem "chińskie" wyroby.

> Szkoda, że od roku nie bywa na AK bo sam by o tym napisał.

Ja robię z własnej kieszeni, bo z ubezpieczycielami różnie bywa i OWU również wink.gif

Zanim zamontują to zerknę na szybę ok.gif

BTW. Czemu poparzył rękę? hmm.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczenia to nie wiem jak NordGlass wychodzi, ale zanim wymieniłem szybę w Astrze to

> poczytałem i niestety dosyć szybko się rysują, dużo takich opinii napotkałem.

To prawda. Miałem dwie w X-Trail-u w ciągu roku. Są chyba z plastiku? Nawet mokra gąbką można było zarysować jeśli była brudna. Nie było mowy o jakimkolwiek skrobaniu zimą itp. Od razu zostawały głębokie rysy. Nawet pod mosiężną skrobaczką i czystą szybą. Z reszta oryginalna Nissana 2009 nie była lepsza.

Ponoć czasy, kiedy były dobre szyby się skończyły? Być może to prawda. W CR-V 2002 miałem szybę nie do zdarcia. Nie robiły na niej wrażenia nawet tępe, plastikowe skrobaczki i skrobanie ubłoconej szyby.

Teraz to chyba: "wsio rawno" aczkolwiek też skłaniałbym się ku firmowym a nie jakimś Nordglass-om.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem.

> Nie mam pojęcia. Może szyba nie była atermiczna?

Kurcze, to faktycznie kiepsko. Zerknę zanim mi zdemontują obecną, z resztą, mam ten komfort, że będę się przyglądał montażowi szyby ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.