Skocz do zawartości

Parapety z piaskowca


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Założyli mi zewnętrzne parapety z piaskowca. Wszystko super wyglądało przez 2-3 tygodnie - tzn. były jednolicie szare. No ale po wczorajszej ulewie, bądź też po impregnacji (muszę dopytać speca jak przyjdzie), wylazło przebarwienie - na wszystkich mniej więcej takie samo. Wygląda, że po prostu ujawnił się prawdziwy kolor kamienia ciętego z jednego bloku. W sumie gdyby był pstrokaty to nic by nie szkodziło, ale fragment szary i fragment zażółcony wygląda dziwnie.

Znacie jakieś sposoby ujednolicenia koloru tych parapetów?

(tak naprawdę to mam 5 parapetów, ale też gzyms o długości 10m z tego samego kamienia, więc mogę spodziewać się, że i tam coś dziwnego się stanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założyli mi zewnętrzne parapety z piaskowca. Wszystko super wyglądało przez 2-3 tygodnie - tzn.

> były jednolicie szare. No ale po wczorajszej ulewie, bądź też po impregnacji (muszę dopytać

> speca jak przyjdzie), wylazło przebarwienie - na wszystkich mniej więcej takie samo. Wygląda,

> że po prostu ujawnił się prawdziwy kolor kamienia ciętego z jednego bloku. W sumie gdyby był

> pstrokaty to nic by nie szkodziło, ale fragment szary i fragment zażółcony wygląda dziwnie.

> Znacie jakieś sposoby ujednolicenia koloru tych parapetów?

> (tak naprawdę to mam 5 parapetów, ale też gzyms o długości 10m z tego samego kamienia, więc mogę

> spodziewać się, że i tam coś dziwnego się stanie)

Gdy wyschnie to się z powrotem ujednolici, niemniej jednak kup jakiś impregnat do kamienia i pomaluj kilkukrotnie. Przy piaskowcu problemem jest to że za chwilę nabije się w niego kurzu a nie chwilowe przebarwienia po zawilgoceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy wyschnie to się z powrotem ujednolici, niemniej jednak kup jakiś impregnat do kamienia i

> pomaluj kilkukrotnie. Przy piaskowcu problemem jest to że za chwilę nabije się w niego kurzu a

> nie chwilowe przebarwienia po zawilgoceniu.

Okazało się, że fachman to zaimpregnował przedwczoraj wieczorem. Zobaczę co z tego wyniknie jak do końca wyschnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.