Skocz do zawartości

jak wybrać dobry zestaw CAR audio


kamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zlosnik.gif

mam fiata 126p i chciałbym w miejsce tylnych siedzeń wmontować skrzynię na głośniki oraz na tylną "półkę" zamontować półkę z głośnikami w której będzie dwa głośniki średnio tonowe, w dużej skrzyni chciałbym zamontować jeden "duży" głośnik nisko tonowy, dwa średnio tonowe oraz dwa syczki- wysoko tonowe, no i oczywiście gdzieś w środku skrzyni zamontować wzmacniacz.

i tu mam kilka pytań do obeznanych w temacie car audio:

czy taka liczba głośników będzie rozsądna?

jakie najlepiej zamontować głośniki (przyzwoitej jakości i cenie zlosnik.gif) prosił bym o ich średnice i proponowane firmy?

jaki wzmacniacz firma moc ilość kanałów?

jestem stosunkowo zielony jeżeli chodzi o car audio. zestaw zależy mi żeby ładnie czysto grał i abym się zamkną w rozsądnych pieniądzach.

z jakimi kosztami muszę się liczyć chcąc to zrobić?

z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że będziesz jeździł siedząc przodem do głośników skoro tam wszystko chcesz schować...?

Czemu nie zgodnie z zasadami CA, zestaw odseparowany z przodu, subwoofer z tyłu a wzmacniacze to gdzie dusza zapragnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam rozumieć, że będziesz jeździł siedząc przodem do głośników skoro tam wszystko chcesz

> schować...?

> Czemu nie zgodnie z zasadami CA, zestaw odseparowany z przodu, subwoofer z tyłu a wzmacniacze to

> gdzie dusza zapragnie?

Bo to Fiat 126p? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylna polke nic nie montuj, zamontuj z przodu zestaw np. hertz o srednicy 165mm na allegro jest tego dosc duzo ceny od 100pln

ze 165mm da juz sie wyciagnac fajne brzmienie o mniejszych nie ma co myslec

do skrzyni za duzo tego wystarczy jeden od srednicy 25-30cm,

gotowe zestawy kupisz juz za 400-500pln

> i tu mam kilka pytań do obeznanych w temacie car audio:

> czy taka liczba głośników będzie rozsądna?

nie

> jakie najlepiej zamontować głośniki (przyzwoitej jakości i cenie ) prosił bym o ich średnice i

> proponowane firmy?

hertz 165mm

> jaki wzmacniacz firma moc ilość kanałów?

zalezy od funduszy

glosniki nie beda potrzebowaly wzmaka starczy mocy z radia,

w granicach 200-300pln kupisz juz jakis wzmacniacz dwu kanalowy, po zmostkowaniu moc w granicach 200-400w rms

> jestem stosunkowo zielony jeżeli chodzi o car audio. zestaw zależy mi żeby ładnie czysto grał i

> abym się zamkną w rozsądnych pieniądzach.

> z jakimi kosztami muszę się liczyć chcąc to zrobić?

jak chcesz zrobic na markowym sprzecie to 1000pln

jak zrobisz na peiying`u lub boschmann`ach to wyjdzie taniej.

dolicz do wszystkiego przewody zaslilajace i opcjonalnie maty wygluszajace i kondensator.

> z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje

prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to jaki wzmacniacz polecasz tak do ok 400zl?? 4 kanałowy? jakie firmy brać pod uwagę??

zastanawiam się nad tym: http://allegro.pl/blaupunkt-gta-470-dsp-wzmacniacz-4-kanaly-840w-i4615663544.html

> na tylna polke nic nie montuj, zamontuj z przodu zestaw np. hertz o srednicy 165mm na allegro jest

> tego dosc duzo ceny od 100pln

> ze 165mm da juz sie wyciagnac fajne brzmienie o mniejszych nie ma co myslec

> do skrzyni za duzo tego wystarczy jeden od srednicy 25-30cm,

> gotowe zestawy kupisz juz za 400-500pln

> nie

> hertz 165mm

> zalezy od funduszy

> glosniki nie beda potrzebowaly wzmaka starczy mocy z radia,

> w granicach 200-300pln kupisz juz jakis wzmacniacz dwu kanalowy, po zmostkowaniu moc w granicach

> 200-400w rms

> jak chcesz zrobic na markowym sprzecie to 1000pln

> jak zrobisz na peiying`u lub boschmann`ach to wyjdzie taniej.

> dolicz do wszystkiego przewody zaslilajace i opcjonalnie maty wygluszajace i kondensator.

> prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok to jaki wzmacniacz polecasz tak do ok 400zl?? 4 kanałowy? jakie firmy brać pod uwagę??

> zastanawiam się nad tym:

> http://allegro.pl/blaupunkt-gta-470-dsp-wzmacniacz-4-kanaly-840w-i4615663544.html

> > prosze

a po co ci 4 kanaly ??

wystarczy monoblock lub dwu kanalowy na samej skrzyni

nie pakaowal bym sie w 4 kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.