Skocz do zawartości

hamulce przednie blokują w SC


prot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim Forumowiczom, potrzebuję pomocy.

podczas jazdy po kilkunastu hamowaniach zaczynają się blokować przednie hamulce. w chłodną pogodę prawie tego nie ma, w ciepłą się zaczyna. dziś na Mazowszu było ponad 20 stopni i tak trzymały, że ledwo na 3 biegu dociągnąłem do domu. wtedy też luz na pedale hamulca jest prawie żaden, ledwo dotykam go, a już hamuje. co ciekawsze, jak już auto prawie przystaje, to w pewnym momencie coś ustępuje i nagle opór znika. po kilku przyhamowaniach jest coraz ciężej i znowu mocno trzymają. felgi przednie gorące jak chole....hamulce ogólnie jak wystygną - po kilku godzinach lub rano nic nie trzymają.

pomóżcie - co to może być ?

sprawa jest od pół roku, dało się z tym żyć , ale teraz ostatnio się nasiliła, w końcu sprzęgło spalę.

dużo wcześniej, tak od roku jest inny temat (widzę z postów często spotykany): rano biorą tylko tylne hamulce aż tył siada, ale się przyzwyczaiłem, po kilku hamowaniach hamuje też przód. korektory do kół tylnych wymienione, klocki przednie nowe, cylinderki tylne zapocone wymienione, płyn dot 4 przetoczony nowy, tłoczki w zaciskach przednich cofają się.

czy to pompa, gumki spuchły ? bo już nie mam pomysłów frown.gif co dalej wymieniać frown.gif autko stare, ale hamulce muszą sprawne być frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć Wszystkim Forumowiczom, potrzebuję pomocy.

> podczas jazdy po kilkunastu hamowaniach zaczynają się blokować przednie hamulce. w chłodną pogodę

> prawie tego nie ma, w ciepłą się zaczyna. dziś na Mazowszu było ponad 20 stopni i tak

> trzymały, że ledwo na 3 biegu dociągnąłem do domu. wtedy też luz na pedale hamulca jest prawie

> żaden, ledwo dotykam go, a już hamuje. co ciekawsze, jak już auto prawie przystaje, to w

> pewnym momencie coś ustępuje i nagle opór znika. po kilku przyhamowaniach jest coraz ciężej i

> znowu mocno trzymają. felgi przednie gorące jak chole....hamulce ogólnie jak wystygną - po

> kilku godzinach lub rano nic nie trzymają.

> pomóżcie - co to może być ?

> sprawa jest od pół roku, dało się z tym żyć , ale teraz ostatnio się nasiliła, w końcu sprzęgło

> spalę.

> dużo wcześniej, tak od roku jest inny temat (widzę z postów często spotykany): rano biorą tylko

> tylne hamulce aż tył siada, ale się przyzwyczaiłem, po kilku hamowaniach hamuje też przód.

> korektory do kół tylnych wymienione, klocki przednie nowe, cylinderki tylne zapocone

> wymienione, płyn dot 4 przetoczony nowy, tłoczki w zaciskach przednich cofają się.

> czy to pompa, gumki spuchły ? bo już nie mam pomysłów co dalej wymieniać autko stare, ale hamulce

> muszą sprawne być

ja obstawiam przewody elastyczne do wymiany, plyn po rozgrzaniu sie w nich blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.