Skocz do zawartości

a4 b6/a6 c5 silnik 3.0 opinie


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> jak w temacie chcial bym spytac o te dwa auta z silnikiem 3.0 jakie maja opinie typowe usterki czy

> lubia olej..

> jakie koszty utrzymania,jakie spalanie i czy dobre sa pod gaz .. ewentualnie 2.4 170 konne tez bym

> prosil o opinie..

> pzdr

Swietne silniki. Ja polecam.

A co do samochodu jak zawsze z uzywanym kupisz bedziesz mial pecha potrafi krwi napsuc a co do spalania kolo 12-13 trzeba liczyc w takim malym jak moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> jak w temacie chcial bym spytac o te dwa auta z silnikiem 3.0 jakie maja opinie typowe usterki czy

> lubia olej..

> jakie koszty utrzymania,jakie spalanie i czy dobre sa pod gaz .. ewentualnie 2.4 170 konne tez bym

> prosil o opinie..

> pzdr

Jeśli pod gaz to 2.4 będzie zdecydowanie lepsze. Silniki jak to Vki w audi lubią sobie liznąć oleju ale jakiegoś koszmaru nie ma. Mój łyka +/- litr od wymiany do wymiany (LIQUI MOLY 10w40) z tym że nie posiadam LPG, jakoś specjalnie silnika nie oszczędzam i na blacie już ponad 250kkm. Typowe usterki? Norma w tych V6 to Pocenie się uszczelki pod pokrywami koszt obu to około 200zł (ja płaciłem 160 za obie z allegro) więc tragedii nie ma a problem szybko nie wróci jak kupisz porządne. Wymiana rozrządu na dobrych gratach w tej chwili to z robocizną jakieś 1000-1200 zł (ceny z Wrocławia, wymiana co 120Kkm według producenta. Ja ostatnio zmieniałem rozrząd na którym było zrobione 100Kkm i miał się w b.dobrym stanie) ostatnio zmieniałem sam i jest to sprawa śmiesznie prosta a za graty płaciłem 750 zł (koniecznie trzeba zmienić termostat bo jak padnie trzeba rozbierać pół samochodu;)). Trzeba pilnować odmy (przewód lubi pęknąć jak się nim rusza, koszt nowego to około 100 zł i starcza na kilka lat) i ezektora. Tak to silnik bezproblemowy, posiada wystarczająco mocy do wygodnego przemieszczania się i wyprzedzania (mi osobiście daje dużą frajdę z jazdy), świetna kultura pracy w dodatku dość cichy. Spalanie miasto koło 12 litrów paliwa w trasie najmniej miałem coś koło 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.