Skocz do zawartości

S 1.1 SPI kontrolka wtrysku, nierówna praca biegu jałowego


1922

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępnie chciałbym przywitać wszystkich centomaniaków.

Mój problem to świecąca marchewa, nierówna praca na biegu jałowym.

żeby auto mi odpaliło, to pomaranczowo czarny kabel łącze z pomarańczowym w kostce czerwonego przekaźnika, i do tego dokładam kabel pomarańczxowy z centralki, wtedy samochód łaskawie odpala i jeździ.

w innym przypadku czyli kabel z kabiny łaczony z kablem z centralki auto nie odpala.

Robiłem wiązke i po tym coś się skiepściło a jestem pewien ze wszystko dobrze polutowałem, bo robiłem tylko tą rozpinaną wtyczkę która w oryginale jest przymocowana z przodu samochodu.

Nie wiem jak zgasić tą marchewe, i wyrównać obroty biegu jałowego, samochód po dogrzaniu jeździ normalnie.

Pozdrawiam panic.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mógłby mi ktoś z Was sprawdzić dokąd zmierza pomarańczowy przewód z ecu który się rozgałęzia na dwa przewody... dokąd one idą, domyslam się że jeden do czerwonego przekaźnika, ale drugi ? PILNIE POMOCY :sad:

Seicento SPI 1.1 '99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie od pompy paliwa, pomarańczowo czarny szedł do kostki i zamieniał się w pomarańczowy to +12 po stacyjce, i dalej stoje..

ten przekaźnik zawiera 2 przewody plusowe czarno zielone pomaranczowy i czarno fioletowy. jest na pewno od pompy paliwa.

mam dwa kable wychodzące z sterownika tzn jeden który rozgałęzia się na dwa, i nie jestem w stanie dojść gdzie to podłaczyć.

auto w najlepszy wypadku odpala, na jałowym biegu jest ok, ale po dodaniu gazu dusi się i gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę ci wysłać tą książkę w pdf-ie i tam szukaj, strona 265, nie mam czasu żeby się przyglądać. Daj

> majla jak co.

prosiłbym, bo po dzisiejszym spieciu do PC na fiat ecu scan na wyłaczonym silniku obroty skacza, temperatura w dolocie też. Diagnoza raczej prosta... elektryka do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doszło, dziękuje.

> Ma ktoś opis styków komputera IAW fiat seicento spi '99 bo tego szukam, znalazłem jeden, ale sie

> nie zgadza

Pokaż co znalazłeś, bo ten komp jest tak prosty, że nie wiem co tam się może nie zgadzać. W tej książce też powinna być rozpiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem to

> jakiś tekst

> u mnie styk 25 to pomaranczowy kabel który idzie do czerwonego przekaźnika, tam to styk

> niewykorzystany i nie wiem czy mogę na tym bazowac.

Skyk 25 i 27 faktycznie są niewykorzystane (czy tak na prawdę są przez ECU niewykorzystane to trzeba by sprawdzić, ale mają być nie podłączone). Natomiast styk 26 powinien dostawać +12V po stacyjce, które to +12V idzie również do przekaźnika głównego po włączeniu stacyjki. W kompach MPI (8/18F, 18FD) styk 26 nie jest wykorzystywany i powienien być odłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, styk 26 to właśnie +12 do centralki i przekaźnika

Więc poo dzisiejszej diagnozie :

wykryty błąd cisnienia w dolocie - skasowany

pedału gazu - nierealny, bo tam jest linka

koło fonicznie zresetowane centralka zresetowana

podwyższone oborty biegu jałowego, świecaca marchewa niemniej jednak samochód jeździ jak powinien.

po podłączeniu pod Fiat ecu cośtam wyszło, ze na wyłaczonym silniku obroty skacza w przedziale 60-100obr na min hahaha.gif cisnienie w dolocie skacze, temperatura powietrza i wody również więc coś tu jest nie tak.

Ogólem samochód jeździ, ale nawet po zresetowaniu centralki wywala takie błędy.

Po odłączeniu czujnika przepustnicy nie wywaliło żadnego błędu co jest dziwne... ale najdziwniejsze sa te parametry na wyłaczonym silniku... wszystko sprawdzane profesjonalnym interfejsem diagnostycznym pod Fiata, jak i takim z allegro, bije przed nim blagam.gif bo nie mam siły do tego.

Prosiłbym o jakieś wskazówki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh pewnie nie znajde kompa bez immo w dobrych pieniądzach.. no nic, jeszcze przegrzebie instalacje leketryczna i kabelki od czujnika przepustnicy jak to nic nie da to wtedy pomysle

a.

Jeszcze na niskich obrotach faluje, a potem się uspokaja, czego to wwina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałeś rację, styk 26 to właśnie +12 do centralki i przekaźnika

Jakbym nie był pewien, to bym nie pisał zlosnik.gif

> Więc poo dzisiejszej diagnozie :

> wykryty błąd cisnienia w dolocie - skasowany

> pedału gazu - nierealny, bo tam jest linka

> Prosiłbym o jakieś wskazówki, pozdrawiam

Trochę się w tym gubię powoli - jak to jest konkretnie komp, jaki silnik?

Z opisu wygląda to na problem elektryczny. Podobne objawy mogą być przy jakiejś luźnej wtyczce (raz miałem jaja z latającą wtyczką od MAP-a), albo masz źle podłączone masy (silnika i/lub wiązki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.