Skocz do zawartości

Linka ręcznego? Mondeo MK3.


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jechałem sobie z pracy około 2 w nocy i nagle auto zaczęło wydawać dźwięki mniej więcej jak hamujący odrzutowiec... facepalm%5B1%5D.gif

Wygląda na to, że coś się stało z ręcznym, bo dźwignia zaczęła latać luźno, do tego przy poruszaniu w dźwignią słychać metaliczne trzaski, jakby linka uderzała w jakąś osłonę metalową. Prawdę mówiąc nie wiem, czy ręczny działa, bo nie sprawdziłem jeszcze. Przejechałem tak ze 30 km i na razie nie mam czasu nic z nim robić.

Czy to jakaś poważna przypadłość, czy do zrobienia własnoręcznie? W sensie jeśli się gdzieś tam jakieś linki wypięły, bo może powód awarii jest inny. niewiem.gif Bo jutro mógłbym się spróbować wcisnąć pod auto w ogrodzie. A jak nie to w poniedziałek do mechanika i musiałbym wziąć urlop, bo pracę mam 160 km od domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu pójdę sprawdzić, choć na deszcz się zbiera, więc możliwe, że jestem skazany na serwis...

Co w takim razie może huczeć podczas jazdy w okolicach prawego koła tylnego? Ewidentnie szum/huk się pojawia jak skręcę ostro chyba w prawo i po kilku, kilkunastu sekundach ucicha.

Plus metaliczne brzdąkanie przy pociągnięciu luźno latającej dźwigni od ręcznego - to pewnie prosta sprawa, tylko nie wiem czy się tam dostanę bez kanału. Poza tym zapewne śrubki trzymające osłony metalowe skorodowały, więc pewnie zabawa będzie przednia...

Edit

No i jest diagnoza... Przynajmniej moja na razie.

Przyczyna stuków i chyba też hałasu to osłona termiczna tłumika, która się znów "odkręciła". Poprzednio przykręciłem ją przez 3-centymetrową podkładkę, teraz mam wywalony ładny 3-centymetrowy otwór. Może jakieś denko garnka będę musiał wyciąć i przykręcić jako podkładkę? wink.gif

Natomiast nie wiem co mam powiedzieć o ręcznym - łapie mniej więcej na 6, a może 7 ząbku. Wg mnie jakieś 200-300 km temu (czyli przed tygodniem) łapał na 4-tym. Co się mogło stać? Linka od ręcznego może jakoś się wysunąć z jakiegoś mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może wypięła się z mocowania na tylnym jarzmie??

> A łapie na dwa koła??

> Może po prostu urwała się któraś.

Łapie na 2 koła. Chyba tak naprawdę problemem jest ta osłona termiczna, a linka od ręcznego tylko do sprawdzenia i wyregulowania. Jutro jestem umówiony na wymianę oleju to przy okazji popatrzą...

Swoją drogą to jest jakiś dobry sposób na te osłony termiczne, poza dawaniem coraz większych podkładek? Bo sama osłona w dobrym stanie, tylko mocowania kompletnie zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.