Skocz do zawartości

CNC znawcy potrzebuję.


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Muszę coś pokombinować i zastanawiam się nad wykonaniem maszynki CNC. Chcę zakupić sterownik do 3D który obsługiwał mi ploter rysujący jak i frezarkę do drzewa, tworzyw i ewentualnie aluminium. Na AliExpres jest kilka pozycji ale nie wiem jakie powinienem zastosować silniki a tym bardziej jaki sterownik. A może warto dołożyć parę $$ i kupić 4D?? Dodam że elektronik ze mnie słaby ale mechanicznie to sporo ogarniam.

Można tu z kimś pogadać w tym temacie?? hmm.gif

Dodam że wszelkie fora przeglądałem ale przy natłoku informacji dostałem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Muszę coś pokombinować i zastanawiam się nad wykonaniem maszynki CNC. Chcę zakupić

> sterownik do 3D który obsługiwał mi ploter rysujący jak i frezarkę do drzewa, tworzyw i

> ewentualnie aluminium. Na AliExpres jest kilka pozycji ale nie wiem jakie powinienem

> zastosować silniki a tym bardziej jaki sterownik. A może warto dołożyć parę $$ i kupić 4D??

> Dodam że elektronik ze mnie słaby ale mechanicznie to sporo ogarniam.

> Można tu z kimś pogadać w tym temacie??

> Dodam że wszelkie fora przeglądałem ale przy natłoku informacji dostałem

jakie pole robocze i jakie wrzeciono chcesz zastosować?

ile kasy chcesz przeznaczyć na mechanikę?

spawać masz czym/gdzie? wiercić gwintować?

Konstrukcja stalowa, alu, sklejkowa?

Znawcą nie jestem, ale swoje CNC zrobiłem chyba już ze 3 lata temu. Pole robocze 90x150, frezowanie w sklejkach oraz cięcie plazmą stali.

Swoje odrobiła z nawiązką biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie pole robocze i jakie wrzeciono chcesz zastosować?

Nad wrzecionem jeszcze nie myślałem

> ile kasy chcesz przeznaczyć na mechanikę?

To zależy ale nie chcę wydać majątku a zarazem nie chcę badziewia zrobić

> spawać masz czym/gdzie? wiercić gwintować?

Z tym to nie ma problemu, spawanie , toczenie gwintowanie, wiercenie....wszystko do ogarnięcia ok.gif

> Konstrukcja stalowa, alu, sklejkowa?

Do rysowania to raczej maszynkę to chcę zrobić z płyty w połączeniu z profilami stalowymi

> Znawcą nie jestem, ale swoje CNC zrobiłem chyba już ze 3 lata temu. Pole robocze 90x150, frezowanie

> w sklejkach oraz cięcie plazmą stali.

> Swoje odrobiła z nawiązką

90x150 do frezowania mi by starczyło a do rysowania to myślę nad 150x250/300(ołówki, markery, aerograf zlosnik.gif)

Jakie silniki zastosowałeś u siebie i jakie sterowniki??

Masz jakiś schemat tej maszynki?? Jakie prowadnice? Z podporami czy bez? Śruby? Jaki kasownik luzu zastosowałeś?

jeśli możesz dawaj fotki na emaila [email protected] food.giffood.giffood.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nad wrzecionem jeszcze nie myślałem

> To zależy ale nie chcę wydać majątku a zarazem nie chcę badziewia zrobić

> Z tym to nie ma problemu, spawanie , toczenie gwintowanie, wiercenie....wszystko do ogarnięcia

> Do rysowania to raczej maszynkę to chcę zrobić z płyty w połączeniu z profilami stalowymi

> 90x150 do frezowania mi by starczyło a do rysowania to myślę nad 150x250/300(ołówki, markery,

> aerograf )

> Jakie silniki zastosowałeś u siebie i jakie sterowniki??

> Masz jakiś schemat tej maszynki?? Jakie prowadnice? Z podporami czy bez? Śruby? Jaki kasownik luzu

> zastosowałeś?

> jeśli możesz dawaj fotki na emaila [email protected]

moja konstrukcja to ciężki stół stalowy spawany z profila grubościennego 100x160mm z blatem z płyty OSB, mam jeszcze pompę vacu ale nigdy jej nie zdążyłem zastosować.

Cała brama jeździ po stole na prowadnicach liniowych podpartych +śruba trapezowa i 2x nakrętka brąz.

Brama w konstrukcji alu skręcana na prowadnicach okrągłych (osie Yi Z bez kasowania luzu)

wróce do domu to zrobię fotki i wyślę.

Elektronikę kupiłem gotową, bo zależało mi na czasie. Mechanikę obrobiłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.