Skocz do zawartości

Honda jazz wypadanie zapłonu


arcjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w N Roku

pacjent jak w opisie od paru dni błąd p0303 [wypadanie zapłónu na 3 cylindrze] świece podmieniłem ,potem kupiłem nowe ngk ,podmieniłem cewki z4 cylindra i nic check cały czas miga .po przejściu na bene czek przestaje migać i auto śmiga powrót na gaz imiga czek falują obroty.Dodam że podnosząc obroty na luzie w granicach 4 -4,5 tys czek przestaje migać i silnik równo pracuje.

Jaka wasza diagnoza co może mnie czekać.

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam w N Roku

> pacjent jak w opisie od paru dni błąd p0303 [wypadanie zapłónu na 3 cylindrze] świece podmieniłem

> ,potem kupiłem nowe ngk ,podmieniłem cewki z4 cylindra i nic check cały czas miga .po

> przejściu na bene czek przestaje migać i auto śmiga powrót na gaz imiga czek falują

> obroty.Dodam że podnosząc obroty na luzie w granicach 4 -4,5 tys czek przestaje migać i silnik

> równo pracuje.

> Jaka wasza diagnoza co może mnie czekać.

> dzieki.

Właśnie walczę z podobnym przypadkiem w Scenicu. Wszystko wskazuje na problem z wtryskiwaczem. Na razie było płukanko i niby check sie nie pojawił.

JAkie masz wtryskiwacze gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtryski matriks .Acoto ta płukanka

W moim przypadku rozebrałem listwe MED. Wtryskiwacze wymyłem w myjce ultradźwiękowej. Każdy był tez włączony na przebieg prostokatny żeby przepłukać. Myłem mieszanina benzyny i płynu do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych. Syfu bylo dużo. Nie wiem czy pomogło na dłużej. Testowo check nie wyskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [ Każdy był tez włączony na przebieg prostokatny żeby przepłukać.]

> Sory za moją ignorancje ale coto znaczy

Tzn do każdego wtryskiwacza podałem napięcie prostokątne tak aby pracował w benzynie i się wypłukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtryski matriks .Acoto ta płukanka

W matrixach nie zrobisz płukanki, zresztą w matrixach padają cewki - tam powinny być dwie na jeden wtryskiwacza - poszukaj zestawu naprawczego albo nowych wtrysków - niekoniecznie matrix ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy gazowy interfejs pokarze mi "te" wady.

> [nosze sie z zamiarem kupna ]

Nie, tego nie pokaże, ale chyba najprostsza metoda, to zmierzyć rezystancję poszczególnych cewek. O ile dobrze pamiętam, to tam jest wtyczka 6 pinowa. Jeden z przewodów to masa, 4 przewody, to sterowanie cewek - zmierz rezystancję pomiędzy masą i poszczególnymi przewodami sterującymi. Powinna być jednakowa i wykosić ok. 6 omów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W matrixach nie zrobisz płukanki, zresztą w matrixach padają cewki - tam powinny być dwie na jeden

> wtryskiwacza - poszukaj zestawu naprawczego albo nowych wtrysków - niekoniecznie matrix ...

NIestety u mnie płukanie pomogło na 150km. Dzisiaj pod koniec trasy na światłach znowu check. I jest to na pewno wtryskiwacz, bo specjalnie zamieniłem miejscami i teraz zamiast 4 to 3 cylinder.

Trzeba zainwestować :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.