Skocz do zawartości

"Maruder" 800 - opinie potrzebne


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

No to pytanie o co chodzi - czy o VZ800 z lat ca. 2000, gdzie dość powszechnie zdarzały się pęknięcia ramy pod siedzeniem kierowcy, czy o VZ800 (M800) z lat ok. 2006. Nowsza wersja ma bardzo dobre opinie i brak jakiś konkretnych wad, fajnie się prowadzi i nieźle ciągnie z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojczulek posiada VZ 800 od 1998r (od nowości, kupił w salonie). Mam okazje serwisować mu ten motocykl, zdarzało mi się też zrobić nim dłuzszą traske. Co chcesz dokładnie wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moj ojczulek posiada VZ 800 od 1998r (od nowości, kupił w salonie). Mam okazje serwisować mu ten

> motocykl, zdarzało mi się też zrobić nim dłuzszą traske. Co chcesz dokładnie wiedzieć ?

J.w. - czy nie posiada np. jakichś wad czy upierdliwości, etc. Dla kolegi to będzie pierwsze moto w "dorosłym" życiu, więc fajnie, jakby się nie zniechęcił od razu. wink.gif

Może są jakieś konkretne tematy charakterystyczne dla tego modelu, którym trzeba się baczniej przyjrzeć przy zakupie? niewiem.gif

Druga sprawa przy okazji - gdzie byście szukali używanego motocykla? blush.gif

Wg mnie jakieś forum moto, kluby, etc. - choć to oczywiście nie gwarantuje braku min. Ale od sciągacza, to trochę strach. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Druga sprawa przy okazji - gdzie byście szukali używanego motocykla?

> Wg mnie jakieś forum moto, kluby, etc. - choć to oczywiście nie gwarantuje braku min. Ale od

> sciągacza, to trochę strach.

No jeśli szukamy konkretna markę, to tak, forum obserwować.

Trzeba sobie tylko zdawać sprawę, że porównywanie cen moto na jakimś forum do tych "dobrych" z allegro praktycznie w 100% nie ma sensu

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> J.w. - czy nie posiada np. jakichś wad czy upierdliwości, etc. Dla kolegi to będzie pierwsze moto w

Większość oglądanych prze zemnie egzemplarzy tego modelu w komisach, miała mocno zmęczone chromy i elementy aluminiowe (osprzęt kierownicy). Świadczy to o garażowaniu na dworze, co jest modne w ciepłych zachodnich krajach (niska cena zakupu + importowanych modeli). Dużo też jest wersji po tuningu (dla mnie wiocha).

Jedyną awarią było przetarcie przewodu w tylnym błotniku (prosta naprawa, ale elektryka siadła). Dość szybko siadło też sprzęgło - od nie wykonanej na czas regulacji dźwigienki, tj. ślizgało się (wymieniłem tarczki).

Ten model ma specyficzne prowadzenie ("wali" się w zakręty i wymaga trochę treningu w prowadzeniu). Ma też dość słabe hamulce (nie dzisiejsze, wiec trzeba to brać pod uwagę). Rama zaczyna wyginać się przy około 150 kmh, ale raczej tym moto się tak nie szaleje. Zdrowy silnik, z dobrze wyregulowanymi gaźnikami i zaworami powinien rozwijać około 170kmh licznikowych. Zawory to dość ważna kwestia w tym modelu, warto to kontrolować. Mają tendencje do zwiększania luzu co objawia sie cykaniem i problemami z utrzymaniem niskich obrotów. Gaźniki miały automatyczne ssanie, które w większości używek przestało działać (dźwigienka powinna sama wrócić na pozycje po nagrzaniu).

Z innych rzeczy to lubi na zimnym przykopcić jak ma zbyt "wodnisty" olej (ale to w sumie jak każde moto). Te silniki są długowieczne i w sumie bezproblemowe. O tym modelu można dużo poczytać w literaturze, bo jest to znany i lubiany sprzęt - osiągami zjada na śniadanie np. drag stary. Apropo drag to kierownica w VZ to makarabra (jest tylizowana na draga). W związku z tym po dłuższej jeździe mnie przynajmniej bolą ramiona.

Warto dokupić wysoką szybę.

W łatwy sposób można też "wypruć" oryginalne wydechy - wyjmuje się wkładki i moto ma dźwięk jak przystało (mowa o wersji typu dwururka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.