Skocz do zawartości

[L] Jak otworzyć klapę silnika - urwana linka


Enter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto praktycznie bezusterkowe ale dziś przy próbie otwarcia klapy silnika z wewnątrz auta chyba pękła linka do otwierania bo klapa się nie otwarła. I pytanie jaka jest możliwość otwarcia jej teraz ? Ktoś może już miał taki problem , dziś już nie zajrzę ale łudzę się ze od spodu jakoś się uda choć pewności nie mam.

Proszę o wszelkie sugestie - narazie nic się nie dzieje ale wystarczy żarówka spalona i będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli tak się uda to byłoby extra - kanał mam więc dam znać jak poszło. Wielkie dzięki

Co ma sie nie udac. Po prostu linka ciagnie za ten zamek przy klapie. Pozniej go odblokowujesz manualnie. A tutaj masz zadzialac za linke. Otworzyc zalozyc nowa i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ma sie nie udac. Po prostu linka ciagnie za ten zamek przy klapie. Pozniej go odblokowujesz

> manualnie. A tutaj masz zadzialac za linke. Otworzyc zalozyc nowa i git.

A jeśli linka urwała się przy zamku ? Liczyłem ze dojde do samego zamka - jutro bede wszystko wiedział.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli linka urwała się przy zamku ? Liczyłem ze dojde do samego zamka - jutro bede wszystko

> wiedział.

> Dzięki

Prawie na pewno urwała się przy zamku. Linki zwykle urywają się na końcach. zlosnik.gif

Wujkowi nie chodziło o to byś ciągnął za resztki linki tylko byś pociągnął za tę dźwignię w zamku, za którą normalnie ciągnie linka. zlosnik.gif

I NA PEWNO da się to zrobić. Urwanie linki to nie jest jakiś kosmiczny niefart zdarzający się raz na pierdylion lat. Producent MUSIAŁ to przewidzieć i zostawić miejsce by w razie czego dało się tam wsadzić łapę (choć niewykluczone, że coś będzie trzeba odkręcić). W Laćku tego jeszcze nie robiłem, ale kiedyś w Skodzie odpiąłem linkę by rozruszać i nasmarować zacinający się zamek, potem upewniłem się, że zamek chodzi lekko, trzasnąłem maską i... ooopss... nie zapiąłem linki. angryfire.gif. Wizyta w kanale załatwiła temat, choć stopień upakowania gratów pod maską był o niebo wyższy niż w Chevim. Tak więc - do dzieła! Myślę, że mniej czasu zajmie Ci otworzenie maski niż pisanie o tym. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że mniej czasu zajmie Ci

> otworzenie maski niż pisanie o tym.

zlosnik.gif zdam relację.

Dla potomnych jak koledzy wcześniej mówili - od spodu wszystko widać i bez problemu można maskę otworzyć. Dodatkowo u mnie okazało się że linka jest cała a tylko przy końcu wyleciała z uchwytu i stąd problem. Linkę założyłem i zabezpieczyłem i wszystko super.

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.