Skocz do zawartości

Opel Astra G 1,7 dti Isuzu 2003


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Warto zainteresować się takim autem?? Na co ewentualnie zwrócić uwagę oglądając taki egzemplarz

Wydaje mi się, że był niedawno taki temat na motokąciku. Ale na szybko:

- sprawdź wtyczki od komputera - jeśli po wypięciu jest w nich mokro i śmierdzi ropą to do wymiany jest zawór TCV

- sprawdzić sterownik pompy, ale to bez demontażu raczej niemożliwe - z powodu ich umiejscowienia są podatne na uszkodzenia.

- dywanik pasażera z przodu - jeśli mokry albo ma tłuste plamy to do wymiany są oringi nagrzewnicy.

- olej w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego - tutaj to już całe spektrum możliwości - od pękniętego wymiennika ciepła oleju przez obsady wtryskiwaczy na pękniętej głowicy kończąc.

dodam jeszcze, że w mojej z 2001 roku przewody hamulcowe poszły w drzazgi. Przód i tył w odstępie dwóch tygodni.

Co do oleju w zbiorniku wyrównawczym - może to także nie oznaczać zupełnie nic smile.gif Ja z tym walczyłem a w końcu dałem sobie spokój - wymieniłem jeden przewód wodny bo już rozpadał się ze starości i na razie nie pojawia się maź. To jest problem znany wszystkim użytkownikom tego sinika i jak dotąd nikt nie znalazł jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Warto zainteresować się takim autem?? Na co ewentualnie zwrócić uwagę oglądając taki egzemplarz

Na co zwracać uwagę napisał już fender, ale czy warto się zainteresować? Moim zdaniem warto. ok.gif

Jeśli nie szukasz demona prędkości, a nie chcesz za dużo wydawać na tankowanie, to wybór najlepszy. wink.gif

Poza tym, Astra G to proste auto, tanie w naprawach itp.

U mnie przez 3 lata i 25kkm póki co tylko eksploatacja.

PS. Ja mam taką tylko, że rocznik 2002. Jakbyś chciał obejrzeć z bliska, zobaczyć jak to wygląda to pisz na priv. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena była dość dobra jak na ten rocznik, wyposażenie i nasz region,

> w dodatku ogłoszenie było premiowane, więc nie dziwie się, że poszła.

Brat ją miał brać oslabiony.gif. No cóż nie ta perełka to może inna się trafi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a taka od Cześka

> http://olx.pl/oferta/opel-astra-ii-class...html#309e0e545a

Quote:

Samochód jak na współczesne czasy nie ma full opcji


rotfl.gif

Fajnie napisane...a w rzeczywistości jest to total golas bieda wersja i trzeba mieć tego świadomość.

ZA przemawia pewna historia - 1. właściciel, rocznik, LPG.

Obejrzeć, sprawdzić jak z rudą, auto niby garażowane...

Ale jak piszę, bida aż piszczy jeśli chodzi o wyposażenie.. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Samochód jak na współczesne czasy nie ma full opcji

> Fajnie napisane...a w rzeczywistości jest to total golas bieda wersja i trzeba mieć tego

> świadomość.

> ZA przemawia pewna historia - 1. właściciel, rocznik, LPG.

> Obejrzeć, sprawdzić jak z rudą, auto niby garażowane...

> Ale jak piszę, bida aż piszczy jeśli chodzi o wyposażenie..

No właśnie. A jakie ten silnik ma opinie?? I jak to z gazem współpracuje??

Wartość wyceniona na 11600zł boje_sie.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. A jakie ten silnik ma opinie?? I jak to z gazem współpracuje??

> Wartość wyceniona na 11600zł .

Z tego co można wyczytać choćby tutaj, to silniki mają dobre opinie i bardzo dobre do zagazowania,

ale warto by wypowiedział się ktoś kto taki ma, ew. poszukaj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co można wyczytać choćby tutaj, to silniki mają dobre opinie i bardzo dobre do zagazowania,

> ale warto by wypowiedział się ktoś kto taki ma, ew. poszukaj tutaj.

Oglądaliśmy ją na żywo. Sprzedający wydaje się być wiarygodny. Tylko ta cena... Jeśli uda się coś zbić to chyba bierzemy niewiem.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. A jakie ten silnik ma opinie??

Posłuchać na rozgrzanym czy nie dzwoni, jak dzwoni to rozrząd do wymiany. Po zakupie pilnować stanu oleju, tak żeby zawsze było max

> I jak to z gazem współpracuje??

z sekwencją elegancko, ja mam średnie spalanie 8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Na dzień dobry trzeba wpakować ok 600 zł plus konserwacja podłogi... Nie wspominając o oleju, filtrach.

Współczuje Cześkowi żony buu.gifhehe.gif

Quote:

Auto naprawdę nie wymaga żadnego wkładu.


Nie no jasne tylko tankować i jeździć sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wszystko jasne. Na dzień dobry trzeba wpakować ok 600 zł plus konserwacja podłogi...

na co te 600zł? dużo rdzy w tym aucie? jeśli dużo to wychodzi że auto to utopek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na co te 600zł? dużo rdzy w tym aucie? jeśli dużo to wychodzi że auto to utopek

Połamane obie tylne sprężyny, przewody hamulcowe do wymiany, pokrywa dekla, jedno koło coś trzymało z tyłu.

Rdzy trochę było szczególnie z tyłu. Na karoserii na razie nic nie widać. Zainteresowany grinser006.gif??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, z ciekawości pytam bo ja mam z 2006r auto

mhm i za to ile realnie Twoim zdaniem można by zapłacić?? Tak ciekawości hmm.gif, bo już bym go nie chciał nawet za 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.