Skocz do zawartości

Peugeot wspomagania, airbag i kierunkowskazy.


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mulher.gif posiada Peugeota 206 2003 rocznik 1,4 75KM oczywiście benzyna.

Z faktu, że moja znajomość z mulher.gif jest świeża to trzeba zająć się autkiem.

Na pierwszy rzut kilka usterek, które jej nie przeszkadzają a dla mnie dość mocno zagrażają bezpieczeństwu.

Wspomaganie: auto jak jest chłodne spoko skręca, ale wystarczy kilka km i to wspomaganie znika, wkręcanie auta na obroty poprawia sprawę i jakoś idzie lekko kręcić kierownicą. Podejrzewam, że pompa wspomagania straciła wydatek i czas na jej wymianę.

- jaki zamiennik kupić?

- czy operację wymiany można samemu spokojnie ogarnąć?

Temat airbagu i kierunkowskazów:

Kierunkowskaz w lewo po włączeniu wyłącza się sam w sensie takim, że pozostaje w pozycji ale nie miga.

Trochę się naczytałem i nie wiem jak do tego podejść.

Czytałem, że manetkę kierunkowskazów można oddzielnie wymienić, ale to tylko w autach do któregoś tam roku, po jakimś tam roku należy wymienić jakiś moduł pod kierownicą.

Kontrolka od airbagów świeci się cały czas oraz nie działa klakson podejrzewam taśmę.

I teraz szukałem na alledrogo części i znalazłem cały przełącznik zespolony z taśmą i manetkami więc kilka pieczeni przy jednym ogniu, ale czy to aby na pewno będzie ta część do wymiany w tym roczniku (dla przypomnienia - 2003)?

Za wszelkie info, rady będę bardzo wdzięczny.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>najlepiej podaj Vin i niech ktoś rozbije auto na części pierwsze

Dzisiaj będę miał ten nr i wrzucę, jakby ktoś był taki miły i pomógł mi znaleźć odpowiednie części to będę bardzo wdzięczny.

Edyta: nr VIN do rozkodowania: VF32AKFWF43345020

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierunkowskaz w lewo po włączeniu wyłącza się sam w sensie takim, że pozostaje w pozycji ale nie

> miga.

Na początek zdemontowałbym przełącznik, rozebrał i przeczyścił styki.

> Kontrolka od airbagów świeci się cały czas oraz nie działa klakson podejrzewam taśmę.

Być może zdemontowanie poduszki lub rozebranie przełącznika wskaże "winnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek zdemontowałbym przełącznik, rozebrał i przeczyścił styki.

> Być może zdemontowanie poduszki lub rozebranie przełącznika wskaże "winnego".

Od tego zamierzam zacząć, wpierw chce kupić również interfejs do zdiagnozowania i usunięcia błędów, czy coś możecie polecić - niedrogie, ale żeby wystarczyło do podstawowych zadań przy aucie.

Dzięki wielkie.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to odpusc sobie kupowanie czegokolwiek... Albo Peugeot Planet albo nic...

No troszku kosztuje, chyba jednak sobie daruje frown.gif

W sprawie części będę się odzywał na priv.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.