Skocz do zawartości

Felgi aluminiowe chromowane


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Są sobie felgi aluminiowe pokryte chromem.

Niestety są na pierwszy rzut oka bardzo zapuszczone (drugi rzut oka będzie jutro za widoku zlosnik.gif ) mają zaschnięty osad z klocków, mają jakieś zaschnięte "ostre" drobinki (może to korozja z tarcz i kloców niewiem.gif )

Pytanie brzmi jak i czym rozpuścić ten czarny zaschnięty osad żeby nie uszkodzić powłoki chromowej i jak doprowadzić je do jakieś kultury ??

Pamiętam że w detalingu polecany był jakiś płyn który po spryskaniu wchodził w reakcję i rozpuszczał brud i korozję zmieniając przy tym kolor na fioletowy ale zarazem nie był bardzo żrący

Co podpowiecie ??

EDIT: mniej więcej wygląda to tak (aukcja przykładowa) http://allegro.pl/chrysler-grand-voyager-2001-2007-felga-chrom-16cal-i5111129011.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są sobie felgi aluminiowe pokryte chromem.

> Niestety są na pierwszy rzut oka bardzo zapuszczone (drugi rzut oka będzie jutro za widoku )

> mają zaschnięty osad z klocków, mają jakieś zaschnięte "ostre" drobinki (może to korozja z

> tarcz i kloców )

> Pytanie brzmi jak i czym rozpuścić ten czarny zaschnięty osad żeby nie uszkodzić powłoki chromowej

> i jak doprowadzić je do jakieś kultury ??

> Pamiętam że w detalingu polecany był jakiś płyn który po spryskaniu wchodził w reakcję i

> rozpuszczał brud i korozję zmieniając przy tym kolor na fioletowy ale zarazem nie był bardzo

> żrący

> Co podpowiecie ??

> EDIT: mniej więcej wygląda to tak (aukcja przykładowa)

> http://allegro.pl/chrysler-grand-voyager-2001-2007-felga-chrom-16cal-i5111129011.html

Kilka dni temu myłem swoje felgi aluminiowe Enzo W Sonaxem Extreme do Felg. Przednie były w środku całe czarne brud 1 roczny. Wszystko ładnie poschodziło Popryskałem, poprawiłem troszke pędzelkiem, zabarwiło się na czerwono, spłukałem karcherem, wytarłem do sucha. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek o którym wspominałem to się chyba nazywa Iron X czy jakoś tak.

W sumie nie ma to znaczenia bo potrzebuje coś skutecznego, coś co nie zniszczy chromu (żeby nie było jakieś żrące) i nie kosztowało furmanki pieniędzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten środek o którym wspominałem to się chyba nazywa Iron X czy jakoś tak.

> W sumie nie ma to znaczenia bo potrzebuje coś skutecznego, coś co nie zniszczy chromu (żeby nie

> było jakieś żrące) i nie kosztowało furmanki pieniędzy

za tą cene kupisz 2 Sonaxy,na 4 felgi z 2 stron wypryskałem pół Sonaxu mam prawie nowe felgi. Nie martw sie nie jest to zrące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.