Skocz do zawartości

Croma i wymiana oleju w automacie


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemata!!

Kupiłem Cromę z 2010 i 160 tyś na blacie. Przebieg wydaje się dość realny więc zakładam że nie był kręcony ale nie wykluczam.

Właściciel nie wie nic o wymianach oleju w skrzyni więc ja zakładam że nie były robione. Pomyślałem że zrobię wymianę statyczną u siebie w garażu. Zacząłem się jednak zastanawiać czy przypadkiem nie podbiję tego całego syfu który uzbierał się na dnie przez te wszystkie km. Jeżeli skrzynia działa nienagannie jest sens oddawać ją do zakładu żeby wymienili filtr i wymienili cały olej - jednym słowem przegrzebali mi całą skrzynię. Obawiam się że jak ktoś włoży łapska to zaczną się problemy. Może ktoś z Was wymieniał filtr i wymieniał cały olej w skrzyni i chciałby się podzielić.... hmm.gif

Ktoś miał podobny dylemat?? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że olej trzeba zmienić to nie podlega żadnej dyskusji, no chyba że chcesz auto sprzedać za miesiąc i niech się martwi następny właściciel tongue.gif

wymiana statyczna przy takim przebiegu, to takie przykrycie syfa pudrem - zrób dynamiczną, kup więcej oleju niech przeleją przez skrzynię i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kto jest producentem Twojej skrzyni (producenci aut zamawiają gotowe skrzynie u producentów skrzyń wink.gif ), wejdź na jego stronę i poczytaj o zaleceniach producenta skrzyni co do jej konserwacji. Co ma być wymienione, po jakim czasie etc.

Producenci aut w 90% twierdzą, że oleju sie nie wymienia, a producent skrzyni którą masz zaleca np wymiane co 60kkm.

czasami z olejem sie wymienia filtr + np jakąś obudowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrego speca od skrzyń.

ASO - to porażka. Nawet w firmowej ASO w Bielsku nie mają urządzenia do dynamicznej wymiany oleju. Nie tego ustrojstwa żadna ASO Fiata w Polsce!

Ja zmusiłem ASO w BB do wymiany - jakoś to zrobili - ale łatwiej im było wymieć skrzynię. Moja usterka - nie zawsze wpinał się III bieg - czasowo zniknęła, lecz pojawiła się ponownie po kilkuset kilometrach. Dałem sobie na wstrzymanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.