Skocz do zawartości

Przeróba ogrodzenia z siatki na drewniane deski.


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Na trzech granicach działki mam ogrodzenie z siatki, co trzy metry jest metalowy słupek, wszystko ma wysokość od 1,2 m do 1,5 m (w zależności od stron działki). Żeby wyglądało to lepiej, dawało więcej intymności, zwłaszcza na tyle ogrodu, chcę do słupków przytwierdzić poziome deski. Pomysł mam taki, że do słupka z każdej strony jakimiś obejmami przymocowuję pionowo deski i do tych desek przybijam deski poziomo. Pytanie do Was, czy deski o długości 3 metrów dadzą radę, czy jednak z czasem mogą się odginać? No i jak grube dać de deski żeby to miało ręce i nogi? Dla wzmocnienia konstrukcji rozważam dodanie słupów drewnianych w połowie pomiędzy metalowymi słupkami co w sumie dałoby odstęp od słupa do słupa około 1,5m. Dodawać te dodatkowe słupy, czy jednak odległość 3 metry będzie okej i konstrukcja wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Deski jak deski, ale pomyśl sobie, jaki żagiel chcesz zrobic - obecnie siatka nie stawia

> praktycznie żadnego oporu wiatrowi, czy słupki są odpowiednio zakotwione w gruncie ?

Słupki mocno są zakotwione w gruncie, 50 cm to minimum, oczywiście zalane betonem. Liczę się z tym, że dla wiatru to ściana i rozważam pozostawić pomiędzy deskami przerwy. Z drugiej strony ludzie do tych siatek przyczepiają panele drewniane i wytrzymuje im to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie lepiej od słupka do słupka dać poziomo 2 kątowniki po ok. 30-40 cm od końców i do nich

> przekręcić pionowo sztachety?

> Odstęp od sztachet możesz dać jaki chcesz

To znacznie podniesie mi koszt inwestycji, odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na trzech granicach działki mam ogrodzenie z siatki, co trzy metry jest metalowy słupek, wszystko

> ma wysokość od 1,2 m do 1,5 m (w zależności od stron działki). Żeby wyglądało to lepiej,

> dawało więcej intymności, zwłaszcza na tyle ogrodu, chcę do słupków przytwierdzić poziome

> deski. Pomysł mam taki, że do słupka z każdej strony jakimiś obejmami przymocowuję pionowo

> deski i do tych desek przybijam deski poziomo. Pytanie do Was, czy deski o długości 3 metrów

> dadzą radę, czy jednak z czasem mogą się odginać? No i jak grube dać de deski żeby to miało

> ręce i nogi? Dla wzmocnienia konstrukcji rozważam dodanie słupów drewnianych w połowie

> pomiędzy metalowymi słupkami co w sumie dałoby odstęp od słupa do słupa około 1,5m. Dodawać te

> dodatkowe słupy, czy jednak odległość 3 metry będzie okej i konstrukcja wytrzyma?

ja na ogrodzenie siatkowe chcialem dac w czesci plotek lamelowy 1.8 na 1.8

mam slupki 1,20 co ok. 2m i dalem po dwie poprzeczne deski tarasowe jako stelaz, mocowane do slupka obejmami

zdaje egzamin, plotek stoi drugi rok, ale teraz dalbym grubsza deske, bo jest dosc elastyczna, plotek troche wiatru zbiera i nieco faluje przy wiekszych wiatrach, co nie jest klopotliwe, bo calosc i tak jest elastyczna, ale slupki troche dostaja i obawiam sie, czy sie nie rozchybocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja na ogrodzenie siatkowe chcialem dac w czesci plotek lamelowy 1.8 na 1.8

> mam slupki 1,20 co ok. 2m i dalem po dwie poprzeczne deski tarasowe jako stelaz, mocowane do slupka

> obejmami

> zdaje egzamin, plotek stoi drugi rok, ale teraz dalbym grubsza deske, bo jest dosc elastyczna,

> plotek troche wiatru zbiera i nieco faluje przy wiekszych wiatrach, co nie jest klopotliwe, bo

> calosc i tak jest elastyczna, ale slupki troche dostaja i obawiam sie, czy sie nie rozchybocza

No ja myślę o desce grubości ok. 2,5 cm. W płotach lamelowych te deseczki są stosunkowo cienkie. I chyba jednak rozważę słupy dodatkowe pomiędzy tymi jakie są bo przy 3-metrowym rozstawie to może nieźle falować ze względu na długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.