Skocz do zawartości

Megane 1.416V 2001r wymiana akumulatora


bakl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum to jest mój pierwszy temat także proszę o wyrozumiałość zeby.GIF

Chciałbym w swojej megance wymienić akumulator i potrzbuję instrukcji co należy po kolei robić i na co zwrócić szczególną uwagę.

I jeszcze jedno jaki akumulatorek byście polecali do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 20.GIF

nalezy zdjac plastikowe oslony podszybia czyli odkrecic kilka srubek i wyjac z zaczepow.

Odkrecic najpierw kleme - a potem + i wyciagnac aku.(tylko nie pamietam juz ktora najpierw ale chyba dobrze napisalem, zawsze zapominam wink.gif ).

Ja ze swojej strony moge polecic akumulatorki "centra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkrecic najpierw kleme - a potem + i wyciagnac aku.(tylko nie

> pamietam juz ktora najpierw ale chyba dobrze napisalem, zawsze

> zapominam ).

Zgadza się, najpierw "-", po prostu po to, żeby przy odkręcaniu "+ " nie zrobić kluczem zwarcia na masę.

Co jeszcze: firma - Centra (lub Exide, to to samo) lub lepsze (czytaj: droższe), pojemność 50 Ah (takie chyba oryginalne). Może też być 45 lub 55Ah. No i ważne - prawy "+". W każdym razie u mnie jest prawy (1,6 8V), więc w innych chyba podobnie.

W ciągu tych paru minut wymiany może się zresetować moduł zapłonowy, ale to mały problem - odzyska ustawienia po kilku - kilkunastu minutach jazdy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich na forum to jest mój pierwszy temat także proszę o

> wyrozumiałość

> Chciałbym w swojej megance wymienić akumulator i potrzbuję instrukcji

> co należy po kolei robić i na co zwrócić szczególną uwagę.

> I jeszcze jedno jaki akumulatorek byście polecali do tego auta.

Siemka, bierz 45 lub 55 Ah no i zabieraj sie za robote, powodzenia w wymontowywaniu starego, w meganach jest to bardzo sprytnie pomyslane angryfire.gif i nie kupuj w marketach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.