Skocz do zawartości

bravka 19


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poraz pierwszy!

Mam gorace pytanko! Co sadzicie o Bravie 1,9D. Mam takowa na oku i chcialbym uslyszec kilka opinii! Ile pali, jak sie sprawuje, itp, itd. Bede wdzieczny za porady i opinie!

Pozdrowionka, Marcin Wielkopolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich poraz pierwszy!

Witojcie

> Mam gorace pytanko! Co sadzicie o Bravie 1,9D. Mam takowa na oku i

spojrzałbyś wątek niżej, albo tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich poraz pierwszy!

> Mam gorace pytanko! Co sadzicie o Bravie 1,9D. Mam takowa na oku i

> chcialbym uslyszec kilka opinii! Ile pali, jak sie sprawuje,

> itp, itd. Bede wdzieczny za porady i opinie!

> Pozdrowionka, Marcin Wielkopolska

Zalezy co do tego "D" dorzucisz. JTD pali mało, TD pali mało - trochę więcej niż JTD, ale jak poczytasz forum to się dowiesz, że wymaga to trochę pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy o jakie D chodzi....

bylo kilka wersji...

normalne D (czyli do d...., to stooi prawie w miejscu) smile.gif

TD75 (turbinka, ale moc tylko 75km) - nie wiem jak jezdzi

TD100 (jezdzi calkiem przyzwoicie, pali baaardzo roznie niekiedy 5 na trasie, 7 w miescie, a mi (i kilku osobom) nawet 10 w miescie. Zalezy od egzemplarza. U mnie prawdopodobnie problem wtrysku.

JTD moim zdaniem najlepsze, ale tez najdrozsze (najtansze kolo 20k, po 98roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł

rewelacji nie ma w tym modelu...

silnik ma bodajże 66 koni i kula to sie do paki chyba z dwadzieścia sekund zlosnik.gif

ogólnie wersja bieda i kryzys wink.gif

szukałbym coś "mocniejszego" TD... lub jtd, ale cenowo raczej odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich poraz pierwszy!

> Mam gorace pytanko! Co sadzicie o Bravie 1,9D. Mam takowa na oku i

> chcialbym uslyszec kilka opinii! Ile pali, jak sie sprawuje,

> itp, itd. Bede wdzieczny za porady i opinie!

> Pozdrowionka, Marcin Wielkopolska

Witaj!

Jeżeli diesel to JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły D może być trochę za słaby... Z diesli polecałbym raczej JTD, ale te są dosyć drogie. Jeśli chodzi o TD100, to nawet szybki jest, ale ze spalaniem różnie bywa... Mój np. średnio spala 7,5/100 przy baaaardzo spokojnej jeździe 65/35 trasa/miasto. Przy 100% jeździe po mieście bez problemu 10 wciąga, a przy szybkiej jeździe na trasie (120-150 km/h) 9/100 nie jest problemem dla tego silnika sick.gif Być może problem leży we wtryskiwaczach, ale to dopiero będziemy badać. wink.gif Natomiast innym na trasie potrafi spalić ok.5/100, a średnia do 6,5 też jest realna beż żadnego wysiłku. Może też być mały problem ze szczelnością silnika, ale wycieków raczej nie ma, tylko trochę się poci. Jest głośny na zewnątrz, ale w środku jest bardzo przyzwoicie, a już w ogóle po rozgrzaniu - podczas jazdy praktycznie nie słychać, że pod maską siedzi diesel. To tak w skrócie o TD100, nie wiem jak tam inne dieselki (D, TD75), ale z pewnością JTD jest nieporównywalnie lepszy od zwykłych TD i D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie polecam JTD - super dynamika, niskie spalanie(~1000km na pełnym zbiorniku), po rozgrzaniu cichutki...

A gdyby kiedyś okazało się że 105KM i 200NM to za mało to jest możliwość niezłego podkręcenia tego silnika. Najbardziej hardcorowe modyfikacje mogą dać nawet 140KM i 335NM momentu, tylko że wtedy trzeba zmieniać sprzęgło na wytrzmalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.