Skocz do zawartości

Interwencja policji a obecność kierowcy - nie rozumiem...


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy obecność kierującego, lub jej brak, może mieć wpływ na zaniechanie interwencji z art. 49.2.5 PoRD?

Pewien kierowca ma głęboko gdzieś innych użytkowników drogi i parkuje "swojego" TIR-a tak, że piesi muszą go omijać trawnikiem, bądź jezdnią.

Wobec tego zawiadomiłem odpowiednie służby - SM się tego nie podejmuje, więc została policja.

Raz oficer dyżurny nie przyjął zgłoszenia, kiedy dowiedział się, że kierującego nie ma na miejscu postoju pojazdu.

Dzisiaj zgłoszenie zostało co prawda przyjęte, pojawił się patrol drogówki, ale kierującego już nie było.

Z tego, co widzę, a raczej nie widzę nic za wycieraczką ciągnika siodłowego, interwencja pozostanie bez skutku...

Czy obecność kierowcy ma aż taki wpływ na przebieg interwencji?

Czuję się trochę bezradny, skoro kierowca ma innych gdzieś, policja nic z tym nie robi...

Pozdrawiam - romano11 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Czy obecność kierującego, lub jej brak, może mieć wpływ na zaniechanie interwencji z art. 49.2.5

> PoRD?

U mnie nie miała i nawet sędzia stwierdził, że mimo, że mnie nie było w pojeździe to kierowałem nim w tym momencie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- SM się tego nie podejmuje,

jak to nie...przecież to ich obowiązki...

po pierwsze primo zadzwoń i jak odmówi przyjazdu zapytaj o nazwisko

po drugie primo napisz pismo do komentanda z pytaniem dlaczego zostałeś olany i ....tu podaj nazwisko odmówił wszczęcia interwencji.

po trzecie primo jak dwa poprzednie zawiodą-naklej karnego k....a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Z tego, co widzę, a raczej nie widzę nic za wycieraczką ciągnika siodłowego, interwencja pozostanie

> bez skutku...

> Czy obecność kierowcy ma aż taki wpływ na przebieg interwencji?

>

Normalnie, to dzwonisz na nr alarmowy, grzecznie się przedstawiasz, z imienia, nazwiska i adresu, i podajesz powód zgłoszenia, czyli grzecznie panu (pani) przyjmującemu zgłoszenie tłumaczysz, że na takiej, to a takiej ulicy, nieprawidłowo parkuje pojazd ( tu podajesz markę, kolor i numery rejestracyjne ), grzecznie tłumaczysz, że przez ten pojazd musiałeś zejść z chodnika i wszedłeś w psią kupę na trawniku ( w tym miejscu wypadałoby dodać, że nie psia kupa jest powodem zgłoszenia, bo jeszcze wyślą psa cywila) i, że owszem, oczywiście, będziesz też świadkiem w sądzie, jeśli kierowca będzie się migał od odpowiedzialności za swoje czyny. Wówczas przyjmujący (a) zgłoszenie, skieruje na miejsce patrol policji, straży miejskiej, lub psa cywila (jeśli nie zrozumie tego o kupie), który to patrol potwierdzi twoje rewelacje i jeśli tylko będzie mógł, to zasili budżet państwa polskiego wypisując odpowiednie kwity na miejscu, a jeżeli patrol nie zastanie kierowcy, to sporządzi odpowiednią dokumentację, którą zajmą się inni mili i uczynni ludzie, którzy to ustalą właściciela rzeczonego auta, wypiszą i wyślą wezwanie temuż po czym wypiszą masę innych kwitów w celu zasilenia budżetu państwa polskiego. NIESTETY. Żadna z instytucji zajmujących się tą sprawą nie kiwnie palcem w celu usunięcia tego pojazdu z miejsca niedozwolonego, jeżeli nie podpada to pod odpowiednie paragrafy. Ty, jako uczynny obywatel, możesz co najwyżej grzecznie ustalić, kto zajął się sprawą i w jaki sposób została ona zakończona. I te informacje zostaną ci udzielone na twoją wyraźną prośbę, znaczy jak trafisz na kogoś miłego i sympatycznego, to otrzymasz info na telefon, jak trafisz na kogoś, komu akurat rozlała się kawa, to będziesz musiał zapytać o to pisemnie. I wówczas ktoś udzieli ci pełnej i wyczerpującej odpowiedzi. Nie zawsze satysfakcjonującej rzekłbym. zlosnik.gifzlosnik.gif Mam nadzieję że pomogłem. zlosnik.gifzlosnik.gif

Zapomniałem dodać, że zarówno ty, jak i kierowca tira, możecie tak codziennie, aż do znudzenia. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.