Skocz do zawartości

Evanda - bład p0342


Oktawian83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich;)

posiadam evande od prawie 2 lat z instalacja gazową sekwencyjna.. do tej pory bardzo jestem z auta zadowolony.

Od kilku miesięcy pokazuje mi się błąd P0342 Błąd czujnika wałka rozrządu.. auto gorzej jeździ wiadomo , przełącza się w tryb awaryjny...

rano  jest problem jak się odpali ,to strasznie muli jak się chce ruszyć,,,

pozdrawiam i liczę na pomoc jak to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;)

posiadam evande od prawie 2 lat z instalacja gazową sekwencyjna.. do tej pory bardzo jestem z auta zadowolony.

Od kilku miesięcy pokazuje mi się błąd P0342 Błąd czujnika wałka rozrządu.. auto gorzej jeździ wiadomo , przełącza się w tryb awaryjny...

rano  jest problem jak się odpali ,to strasznie muli jak się chce ruszyć,,,

pozdrawiam i liczę na pomoc jak to ogarnąć

Witam, miałem to samo i też mam Evke z lpg ale to nic nie ma z tym wspólnego. Po prostu padł Ci czujnik położenia wałka rozrządu. Wszystkie Evki w moim mieście (Ełk) miały już awarię tego czujnika za sobą, ale przy różnych przebiegach, więc jakiego powiązania co do awarii i przebiegu tu nie ma, jedyne co jest pewne, to, że prędzej czy później czujnik ten zaliczy zgona :P I nie radzę popełniać tego błędu co ja czyli kupować zamiennik, bo pochodził mniej niż miesiąc i błąd powrócił, a jak później mi powiedzieli w serwisie i jak rozmawiałem z innymi użytkownikami Evki, raczej silnik ten zamienników z elektroniki nie akceptuje i to raczej było oczywiste, że czujnik mi ten szybko padnie. Jedyne wyjście to kupno oryginalnego. Ja zapłaciłem za czujnik z wymianą w serwisie około 600zł ale mam dwa lata gwarancji, a jak do tej pory jeżdżę rok i około 12000km i jak na razie jest idealnie :) Więc nie radzę kombinować tylko jak najszybciej do serwisu i załatwić to szybko i porządnie, wbrew pozorom wyjdzie znacznie taniej niż zabawy z zamiennikami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.