Skocz do zawartości

Rezonator zrobił BUM BUM!


Rekomendowane odpowiedzi

Już drugi raz - najprawdopodobniej nastąpiła "cofka" gazu i część, która na załączonym obrazku nazywa się rezonator (w sklepie ASO "Kanał Powietrzny" - ASO na 1. sierpnia w W-wie) uległa destrukcji. I w tej chwili po drobnej sugestii wpadłem na pomysł, aby zabezpieczyć żywotność tego czarnego plastikowego pudełka za pomocą "klapki", którą zamontowali mi panowie podczas montażu instalacji na obudowie filtru powietrza. Klapka taka jest przymykana sprężynką ku szczelności, zaś w razie "wybuchu" sprężynka by się przemogła i otworzyła klapkę! Ktoś ma podobny problem z wybuchającym rezonatorem? Może zastosował jakieś inne rozwiązanie.... ? tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> norma...

> dlatego wszystkie puszki demontuje się

> możesz wstawić klapkę na gumce, pasuje idealnie i jest pod kolor...

Tzn można zdemontować ten rezonator? zalepić dziurę i zrobić klapkę na tej gumowej rurze? Słyszałem że rezonator ustawia jakoś strumień powietrza zanim dotrze do kolektora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn można zdemontować ten rezonator?

można... nawet trzeba, ale już nie musisz się ty martwić...

> Słyszałem że rezonator ustawia jakoś

> strumień powietrza zanim dotrze do kolektora...

też słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.