Skocz do zawartości

BRC SQ24 - ustawienia na problem falowania obrotów


kordirko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

auto to Aveo 1,2, instalacja BRC SQ 24.

Problem jest taki, że praktycznie już od nowości (instalacja była od razu montowana przy zakupie)

przy pracy na LPG na biegu jałowym delikatnie falowały obroty.

Problem falowania nie jest uciążliwy, trochę bardziej denerwujące jest to, że często gaśnie podczas manewrów na ciasnym parkingu,  

(np. podjedź lekko do przodu, potem lekko do tyłu), gdzie tylko delikatnie operuję pedałem przyspieszenia

- np. lekko na chwilkę dodaję gazu, puszczam na jałowy, zmiana biegu na wsteczny, znowu troszkę gazu

- i potrafi zgasnąć przy takich manewrach.

Jak przełączę na benzynę, to nie ma falowania ani nie ma tych problemów z gaśnięciem.

 

Teoria gazownika była taka, że falowanie jest związane z brudnym gaźnikiem i trzeba wyczyścić gaźnik.

Wyczyściłem, może przez tydzień było lepiej (ale raczej to efekt placebo był tylko?).

Więc przed wakacjami gazownik zaproponował, że przestawi mi na próbę parametry w taki sposób,

że instalacja na biegu jałowym będzie się przełączać na benzynę, a po zwiększeniu obrotów

- bodajże do 2 tys. obr/min. - przełączy się z powrotem na gaz.

 

To ustawienie pomogło na problemy opisane wyżej, natomiast pojawiły się inne problemy :)

Czasami (rzadko) podczas zwykłej jazdy podczas przyspieszania czuć lekkie "szarpnięcie", najczęściej na 2 lub 3 biegu.

Ale najgorsza jest powolna jazda w dużym korku na 2 biegu, gdzie trzeba jechać w takim tempie, jak

jadą ci przed tobą, raz troszkę szybciej, potem za chwilę troszkę wolniej

- przy delikatnym zwiększaniu gazu (żeby ciut zwiększyć prędkość) zaczyna w pewnym momencie "szarpać".

 

I teraz pytanie - czy to "ustawienie" które mi włączył gazownik w instalacji można jakoś "dostroić" ?

Np. zwiększyć albo zmniejszyć mu próg obrotów przy którym się przełącza z benzyny  na gaz ?

Czy może są tam jakieś inne ustawienia z tym związane ?

Jeśli tak, to czy mogę to zrobić sam (kupując kabelek do sterownika) żeby nie jeździć co chwilę do gazownika żeby mi to dostrajał ?

 

I jeszcze inne pytanie - w starym aucie (inna instalacja LPG) działało to tak, że po puszczeniu pedału gazu na luz

obroty spadały stopniowo, tzn. przez jakieś 2-3 sekundy zatrzymywały się na ok. 1000-1500 obr./min

a dopiero po tym czasie spadały do 700-800 obr./min.

Tutaj w BRC obroty spadają od razu do minimum.

Czy jest w BRC taka opcja aby ustawić mu takie właśnie "opóźnienie" ? 

Takie opóźnienie - tak mi się wydaje - pomogłaby w problemie "gaśnięcia na LPG" które opisałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blem jest taki, że praktycznie już od nowości (instalacja była od razu montowana przy zakupie)

przy pracy na LPG na biegu jałowym delikatnie falowały obroty.

 

Źle zainstalowany gaz od początku,

 

Teoria gazownika była taka, że falowanie jest związane z brudnym gaźnikiem i trzeba wyczyścić gaźnik.

Wyczyściłem, może przez tydzień było lepiej (ale raczej to efekt placebo był tylko?).

 

Jeśli było dobrze na benzynie a po przełączeniu na gaz , to nie wina przepustnicy.

 

I teraz pytanie - czy to "ustawienie" które mi włączył gazownik w instalacji można jakoś "dostroić" ?

 

To co Ci zrobił , to pudrowanie trupa. Instalacja źle zrobiona od początku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zainstalowany gaz od początku,

 

 

Jeśli było dobrze na benzynie a po przełączeniu na gaz , to nie wina przepustnicy.

 

 

To co Ci zrobił , to pudrowanie trupa. Instalacja źle zrobiona od początku i tyle.

 

Czy mogę prosić o informację co konkretnie jest źle zainstalowane od początku, i czy się to da poprawić ?

Czy też jedyną opcją jaka teraz pozostała to wymontowanie "trupa" i zamontowanie nowej instalacji, żeby było "dobrze" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.