Skocz do zawartości

Fotel przedni kierowcy


fantoma

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie posiada ktoś fotek przedniego fotela kierowcy (chodzi mi o przekrój wewnątrz) i jak rozebrać oparcie. Nastąpił bowiem bardzo irytujący defekt a mianowicie w w miejscu podparcia ledźwiowego jest jakaś sprężyna która zaczęła okrutnie skrzypieć przy nacisku. Chciałbym to rozebrać i coś z tym zrobić. Auto na gwarancji ale obawiam się że ASO to spierniczy wpsikną jakiegoś wd40 i zaplamią całą tapicerę a jak rozpoznam temat to powiem i m co mają zrobić. Tak będzie najlepiej. A może ktoś już to robił. Będę wdzięczny za helpa bow.gifbow.gifbow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć tylny płat tapicerki jest bardzo łatwo - trzeba rozpiąć plastikowy zamek na dole (ściślej listwy) . Jeśli w środku wypadnie coś pogmerać doradzam stanowczo w bawełnianych rękawiczkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klient mówi, klient ma

Klient prosił klient dostał klient dziękuje !!!!!!!

ale klient też zgłupiał bo teraz nie wiem co skrzypi tam na zdjęciu 8 wyglada że są tylko poprzeczne druciki i niw ma żadnej sprężyny więc nie sądzę żeby taki pręcik skrzypiał przy ugięciu . No już sam nie wiem rozbiorę je w tygodniu jakdam radę przed świetami i porobię foty. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, najlkepiej owinąc tasma wszystkie miejsca gdzie druty, linki stykaja sie ze sobą, szczególnie w górnej czesci oparcia. Musisz zdjac tylnie pokrycie, wywinac do góry i gmerac łapami czasami po omacku, nawaliłem tam kilo tasmy i jeszcze gdzie nie mogłem lub nie chciałem(nie pamietam) ostrożnie psikałem silikonem. Oparcie po tej operacji nie skrzypi ale cichutkie dzwieki pracujacej tasmy samoprzylepnej wydaje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada że są tylko poprzeczne druciki i niw ma żadnej sprężyny

> więc nie sądzę żeby taki pręcik skrzypiał przy ugięciu .

Kto nie ma regulacji lędźwiowej ma tylko druciki. Ktoma (np. fantoma) regulację lędżwiową, ma plastikowe płytki wychylane dwoma linkami. Jak dojdziesz do tego żeby ściągnąć do góry całą tapicerkę (czyli tkaninę plus gąbkę) to zobaczysz te płytki od tyłu i przodu. Po odchyleniu tylko tylnej powierzchni tkaniny zobaczysz je tylko z tyłu. I możliwe że to wystarczy żeby zlokalizować skrzyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto nie ma regulacji lędźwiowej ma tylko druciki. Ktoma (np. fantoma)

> regulację lędżwiową, ma plastikowe płytki wychylane dwoma

> linkami. Jak dojdziesz do tego żeby ściągnąć do góry całą

> tapicerkę (czyli tkaninę plus gąbkę) to zobaczysz te płytki od

> tyłu i przodu. Po odchyleniu tylko tylnej powierzchni tkaniny

> zobaczysz je tylko z tyłu. I możliwe że to wystarczy żeby

> zlokalizować skrzyp.

ja nie mam regulacji lędzwiowej mam tylko regulację dół gora i przód tył (odchylanie pokrętłem) i przesuwanie fotela przód tył żadnego innego niet cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nie posiada ktoś fotek przedniego fotela kierowcy (chodzi mi o

> przekrój wewnątrz) i jak rozebrać oparcie. Nastąpił bowiem

> bardzo irytujący defekt a mianowicie w w miejscu podparcia

> ledźwiowego jest jakaś sprężyna która zaczęła okrutnie skrzypieć

> przy nacisku. Chciałbym to rozebrać i coś z tym zrobić. Auto na

> gwarancji ale obawiam się że ASO to spierniczy wpsikną jakiegoś

> wd40 i zaplamią całą tapicerę a jak rozpoznam temat to powiem i

> m co mają zrobić. Tak będzie najlepiej. A może ktoś już to

> robił. Będę wdzięczny za helpa

Witam!!!

Miałem to samo , było ciężko zlokalizować ale udało się.

Wzdłuz fotela od dołu do góry po bokach idą dwa druty które u góry wchodzą w dwie dziury i właśnie w tym drut ociera się o brzeg tego otworu i skrzypi . Za pierwszym razem owinołem w tym miejscu drut taśmą izolacyjną ale po miesiącu się przetarła.

Nastepnie założyłem plastikowe rurki i jest od roku spokuj.

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!!!

> Miałem to samo , było ciężko zlokalizować ale udało się.

> Wzdłuz fotela od dołu do góry po bokach idą dwa druty które u góry

> wchodzą w dwie dziury i właśnie w tym drut ociera się o brzeg

> tego otworu i skrzypi . Za pierwszym razem owinołem w tym

> miejscu drut taśmą izolacyjną ale po miesiącu się przetarła.

> Nastepnie założyłem plastikowe rurki i jest od roku spokuj.

> Pozdrawiam

patrzę na to zdjecie od tarlafa i nie wiem jak wy to owijacie a już zupełnie nie dociera do mnie założenie plastikowej rurki (bo jak ) Zdjecie pokazuje że istnieje tylko jedna mozliwość skrzypienia a mianowicie pętlas drucika poprzecznego trze o pionowy stelaż czyli drut pracuje owiniecie go popwoduje unieruchomienie a jak ty jeszcze rurkę plastikową założyć przeciętą po długości hmm.gifhmm.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wychodzi że wot zdies' poniżej ósemki

nie nie u mnie skrzypi dokładnie po nacisnieciu wybrzuszenia lędzwiowego a przynjmniej tak mi się wydaję czyzby dzwiek tak niósł. Podejrzewam jeszcze te dwie małe sprężynki po bokach które naciągają stelaż cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrzę na to zdjecie od tarlafa i nie wiem jak wy to owijacie a już

> zupełnie nie dociera do mnie założenie plastikowej rurki (bo jak

> ) Zdjecie pokazuje że istnieje tylko jedna mozliwość skrzypienia

> a mianowicie pętlas drucika poprzecznego trze o pionowy stelaż

> czyli drut pracuje owiniecie go popwoduje unieruchomienie a jak

> ty jeszcze rurkę plastikową założyć przeciętą po długości

Zgadza się odgłos się niesie a rurkę założyłem tylko w tym miejscu co drut wchodzi do tego otworu pod ósemką. Drut można wysunąć z tego otworu i nasunąć coś od góry na drut. Zrobiłem tak przy obu fotelach i mam ciszę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....................popieram wypowiedź przedmówcy smile.gif

druty można wysunąć z tych otworów, zresztą polecam takie postępowanie grinser006.gif 2 razy wykonywałem ten manewr i jak za pierwszym razem nie wysuwałem drutów w dół to manewrowanie było bardzo utrudnione......... czytaj nacięta skóra na palcach hehe.gif za drugim razem to już była bajka..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.