Skocz do zawartości

Problemy po wymianie przepustnicy


chojnik

Rekomendowane odpowiedzi

Taki problem.

Przepustnica 1.2 MPI wyjęta z auta.

 

Rozwiercona na bezpieczne 40mm dorobiony talerzyk, wyglądan a bardzo precyzyjną robote, profi maszyny.

 

Po złożeniu do kupy:

 

1. Silnik po odpaleniu wchodzi na 6 tyś obrotów po 1 s spada i faluje 1-2 tyś jak na ostrym wałku.

2. Pedał hamulca jakiś taki twardy

3. W czasie jazdy po odpuszczeniu gazu, reakcja jest po 0,5 s czyli już nie cisnę gazu a auto jeszcze ułamek sekundy przyspiesza. Potem hamuje silnikiem normalnie.

4.Coś syczy pod maską, ale nie mogę zlokalizować ewentualnej nieszczelności. - związek z twardym pedałem hamulca?

 

aaaa no i ta podkładka ebonitowa z racji rozwiertu nie ma już kołnierza co wchodził w kolektor.

TPS i Krokowy raczej ok- wcześniej jeździły i było ok. Na innym TPS to samo, krokowego na podmiankę nie mam.

 

Po odpięciu krokowca bez zmian.

 

 

 

Autokąciku ratuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie masz gdzieś nieszczelność, co zresztą sam przyznałeś. Sprawdź czy czasem ta profi wykonana przepustnica dobrze się domyka i nie puszcza powietrza przez talerzyk. Ewentualnie gdzieś na uszczelkach jest nieszczelność. Co do TPSa to kiedyś coś się przewijało na forum, że niektórzy robili w nim fasolki i ustawiali w jakimś konkretnym położeniu po zamontowaniu większej przepustnicy, ale jak ja miałem u siebie przepustnicę 42mm to zamontowałem normalnie TPSa i nie było problemów z obrotami.

 

Edit: Ebonitowa podstawka oznacza, że masz silnik 1.1? Jeśli tak to być może TPSa trzeba jakoś inaczej ustawić, ja miałem większą przepustnicę ale w silniku 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik 1.1 SPI.

Wcześniej przepustnica 38mm z 1.2 MPI jeździła w nim ok. Taka hybryda, ale działa ok.

 

Ok, będę szukał nieszczelności, choć poskładałem przed chwilą wszystko na nowo z max starannością i bez zmian...

Co do talerzyka - hmm nie jest idealnie szczelny, ale orginalny też nie był tolerancja wyszła podobnie jak oryginalny.

 

 

Czy jeśli była by nieszczelność to czy po odpięciu TPS obroty zostały by ma 1k ?

 

Raz jak miałem nieszczelność to od razu i cały czas obroty jałowe były wysokie, a teraz po sekundzie, dwóch spadają i falują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poskładałeś na nowych uszczelkach? Jeśli na starych to można dać cienką warstwę siliconu, bo nie wiadomo jak te stare uszczelki trzymają. Jeśli na 38mm było OK, to na 40mm też powinno być OK. Ja widzę takie opcje: 1. Nieszczelność na uszczelkach 2. Nieszczelna/uszkodzona przepustnica (jeśli talerzyk jest OK, to może coś innego się w niej uszkodziło przy rozwiercaniu, obejrzyj dokładnie) 3. Popsuł się TPS albo krokowy (choć to chyba mało prawdopodobne). 

Jak zapomniałem raz podłączyć TPS to obroty miałem w okolicach 3tys cały czas, ale nie miałem nieszczelności.

 

Ale generalnie problem z hamulcem raczej świadczy że masz dosyć sporą nieszczelność i silnik nie wytwarza odpowiedniego podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dużo mi podpowiedziałeś, dzięki, dziś mam cholera niestety gości, ale myślę że jutro będę działać :)

 

Wiem, że na 42mm już ścianek brakowało i chyba max wychodzilo 41,x dlatego zdecydowalem się na "bezpieczne" 40 właśnie po to żeby nie narobić bałaganu.

 

BTW, czy można użyć czegoś innego niż silikon ? Ten zanim zgęstnieje to... trochę czasu ucieknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie rozwiert jest chyba na max 41,8 bo przy większym rozwiercie już by ścianek nie było i trzeba wtedy tuleję wstawiać.

Jak cienko posmarujesz i odczekasz chwilę nie montując od razu uszczelki to szybko zgęstnieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok temat ogarnięty. Dziękuję za pomoc.

 

Problemem okazał się fakt, że ścianki są cieńsze, a podstawka z ebonitu nie mając kołnierza centrującego przesuwała się w czasie montażu i powstawała szpara między podstawką ebonitową a gardzielą przepustnicy w miejscu kanału od powietrza którym steruje krokowy stąd te falowanie bo widząc 6k obr na starcie krokowy to się starał korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.