Skocz do zawartości

Jakie okna na działke ?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

Po 15-tu latach posiadania domku na mazurach postanowlismy zmienić okna. Mamy takie drewniane, już nieco rozpadające się, niezbyt już ładne zrobione przez okolicznego wiejskiego stolarza. Ponieważ w ostatnich latach liczba włamań na działkach drastycznie spadła może też pozbylibyśmy się ciężkich, brzydkich i upierdliwych w obsłudze okiennic, a w okna wstawilibyśmy szyby P2 lub P3.

Tylko zastanawiam się czy PVC czy drewniane ? Mam w domu, w którym mieszkam drewniane i niby są ok. ale na słonecznych scianach po 10-ciu latach lakier obłazi. Generalnie okna chce w kolorze drewna więc PVC byłyby w jakiejś okleinie.

Drewniane z pewnością ładniejsze bo nie w okleinie. PVC natomiast wydaja mi się mniej obsługowe w przyszłości.

Jeszcze jakieś wady i zalety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne co dasz jak złodziej będzie chciał wejść do środka to i tak wejdzie. Jeśli chodzi o wygląd to po pewnym czasie drewniane będą się zachowywać tak jak te w domu. Co do PVC to z nimi mam styczność stale i nie narzekam. Ważne jest tylko to, żeby nie sugerować się ceną, bo to nie idzie w parze z jakością.

 

Ja u siebie mam założone brugmann salamander i nie narzekam na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka pierwszych lat włamania były co roku. Co roku też zbroiłem i wzmacniałem okiennice i dalej co roku się włamywali w co raz brutalniejszy sposób. W końcu zastawiałem otwarte okna pod zamkniętymi okiennicami żeby chociaż szyb nie tłukli. Ale jakieś 5-6 lat temu złapali jedną bandę lokalnych złodziejaszków i posadzili. Dodatkowo w pobliskim domku zamieszkała na stałe lokalna Pani prokurator. Od tego czasu nic się tu nie dzieje. Ludzie jeszcze alarmy i monitoringi pozakładali. Może jednak coś się zmienia w naszym społeczeństwie. Chyba skoki na domki letniskowe nie są już tak opłacalne jak dawniej i chyba nie są warte wyrywania krat z murów i wywalania okien antywłamaniowych z szybami P2, P3 czy P4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.