Skocz do zawartości

Megane2/Scenic w automacie... ?


Jaceq_P

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Z racji kompletnego braku wiedzy co do francowatych automatów zapytuję szanowne grono jak się owe spisują. Rozważam zakup jednego z w/w aut ew. Astra...

Czy automaty występują w tych reniach w kilku wariantach? Jak żywotność/eksploatacja (prawdopodobnie będzie benzyna z lpg). No i jeszcze... Ilu biegowe są to przekładnie?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Z racji kompletnego braku wiedzy co do francowatych automatów zapytuję szanowne grono jak się owe spisują. Rozważam zakup jednego z w/w aut ew. Astra...

Czy automaty występują w tych reniach w kilku wariantach? Jak żywotność/eksploatacja (prawdopodobnie będzie benzyna z lpg). No i jeszcze... Ilu biegowe są to przekładnie?

Pozdr

 

Miałem Scenica II 2,0 w automacie. Ten automat to AL4/DP0 4-biegowy klasyk. Trza wymieniać co 50-60 kkm olej, najlepiej dynamicznie. Czasami padają elektrozawory, ja wymieniałem przy 140 kkm, koszt 900 pln w Łomiankach. Byłem z tego auta bardzo zadowolony, mam nadzieję, że kolejny właściciel też będzie. :) W SCII występuje jeszcze jeden automat, 6-biegowy, ale tylko z silnikiem 2,0dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przekładnie mają 4 biegi. Mam taką z salonu PL z 2003r 2,0 z lpg, pełna opcja 5d htb. W razie czego zapraszam na priv. Może być na sprzedaż, szukam czegoś większego :)

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Scenica II 2,0 w automacie. Ten automat to AL4/DP0 4-biegowy klasyk. Trza wymieniać co 50-60 kkm olej, najlepiej dynamicznie. Czasami padają elektrozawory, ja wymieniałem przy 140 kkm, koszt 900 pln w Łomiankach. Byłem z tego auta bardzo zadowolony, mam nadzieję, że kolejny właściciel też będzie. :) W SCII występuje jeszcze jeden automat, 6-biegowy, ale tylko z silnikiem 2,0dCi.

Ten nowy wlasciciel to ja, a w zasadzie moja zona:) Poki co, odpukac, bardzo zadowolona.

Jesli chodzi o sama skrzynie, to jak dla mnie straszny mul. Wona i dlugo ciagnie zanim bieg na wyzszy wrzuci, szczegolnie jak sie delikatnie jezdzi. Do tego stopnia jest to dla mnie irytujace, ze czesto recznie jej pomagam (czyli jadac zdaze zmienic na tryb reczny i wrzucic bieg bo czesto mam wrazenie, ze sie nie doczekam zmiany przez automat). Z pewnoscia przeklada sie to na wysokie spalanie.

Ale ogolnie calkiem fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.