Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jaceq_P

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Nie chodzi o kalkulację chodzi o to jakie wejdą i nie będą np. pływać na feldze pod 165... Nie mam oznaczenia felgi - nie mam auta pod nosem (stalówka).
  2. Siema. W Clio2 miałem 'typowe' 175/65/14 świeżo zakupione clio ma wąskie kapcie ale 15tki. Nie znam oznaczenia felgi (raczej fabryczna) a opona 165/65/15. Da się bez kombinowania założyć coś innego? Podobno zamienne np. z 185/60/15 ale czy felga przyjmie (tak twierdzi AI, ale nie dowierzam).
  3. Z szybą temat wyjaśniony - urwał się cały konektor od szyby. Udało się przylutować ponownie i chyba działa.
  4. Siema. Dni temu kilka kupiłem 'chrupka' 1.6 16v. Nie działa otwieranie/zamykanie c.z. drzwi kierowcy. Próbowałem rozrzuszać ten plastikowy trzpień obok zatrzasku zamka (obraca się za pomocą śrubokręta/klucza o ok 20-30st. ale zero efektu. Zamówiłem ten plastik z zębami bo podobno często pęka, ale może przyczyna to martwy silniczek (częsta usterka czy silniczki raczej rzadko padają)? Na razie nie rozbierałem tapicerki/klamki/zamka? Coś jeszcze zanim nastąpi prucie? Prąd do drzwi dochodzi (przynajmniej lampka świeci). Druga opcja to brak ogrzewania tylnej szyby (liftback). Jest może od tego bezpiecznik? Grzane lusterka chyba działają... Celować w uszk.wiązkę/ścieżki (ale wszystkie to chyba mało prawdopodobne)? Dzięx
  5. Krzyżak kolumny kier.?
  6. Siema. Grzecznościowo w imieniu kolegi. C-Max 1.6TDCI 2014r. przebieg udokumentowany dość niski chyba coś ok 80-90tys (chyba głównie z tego powodu kupiony, był do małej naprawy, nieduży strzał w prawe przednie koło/błotnik). Pacjent od dłuższego czasu (a może i od zakupu czyli nie wiem, roku?) ma dziwne objawy związane z układem chłodzenia. Zasadniczo zauważono problem zimą - częste problemy z kiepskim lub całkowitym brakiem ogrzewania z kabiny. Objaw był często taki, że temperatura rośnie (ale raczej dużo poniżej 90st.), po jakimś czasie na wskaźniku mocno spada i zaczyna wiać tylko zimnym. Były wtedy akcje z odpowietrzaniem układu i wymiany termostatu, niby było dużo lepiej, ale w zimie chyba i tak auto wg zegara rzadko przekraczało 70-80stopni. Druga kwestia jest taka, że często można zauważyć spore różnice poziomu płynu w zbiorniku - wahania między min/max albo i lepiej plus sporo ciśnienia przy odkręcaniu korka (kolek oleju bez majonezu). Po 'spuszczeniu' gazu najczęściej poziom płynu się podnosi ale obstawiam że może nadciśnienie powoduje rozprężanie na wężach więc objętość magistrali nieco wzrasta? Kilka dni temu natomiast podczas dość krótkiej trasy (ok 10km poza domem) temp. na wskaźniku sukcesywnie rosła do prawie 100st., wentylatory sukcesywnie załączały się do pełnych obrotów. Auto zatrzymane na trasie celem ostygnięcia. Dojechało do domu, po ostudzeniu i ponownym 'odpowietrzeniu' płyn niby był, ale chyba następnego dnia? podobno trzeba było dolać ok 1,5L z marszu na nierozgrzanym silniku. Zaczynam sugerować problem z UPG ale póki co jeszcze nie ciągnę wątku. Teścik niebieskim płynem jeszcze nie zrobiony - wkrótce (wiem, że średnio miarodajny ale zawsze coś). PS. Aha, póki co na razie nie zauważono ewidentnych wycieków, ale kumpel za bardzo w mechanice nie siedzi więc...
  7. Niestety nie doczekałem się samodzielnego zamówienia części. Auto "doczłapało się" do serwisu (pedał dość twardy, wibracje, grzechotanie itp.). Od jednego ze sprzedawców dostałem tylko info zwrotne, że Valeo 801988 (odpowiednik RENAULT 7701478120?) nie będzie pasować. Muszę zdać się na dobór części przez serwis.
  8. Póki co z vin'em będzie problem - na razie nie mam skąd ogarnąć (auto/papiery nie pod ręką)...
  9. Siema. Pacjent clio2 ph2 rocznik bodajże 2001 albo 2003... Silnik 1.2 8v coś ok 60km (zdaje się że któryś z D7F bo D4F to o ile dobrze pamiętam większa moc i 16v). Prawdopodobnie szykuje się zmiana sprzęgła (grzechotanie na wduszonym pedale - może tylko łożysko ale jeśli już rozbierać to i tak całość). Auto tanie i średnio utrzymane więc sprzęgło pójdzie też z tańszych. Jakie są oznaczenia/wymiary pasującego sprzęgła? O ile jest tam 180mm to może coś takiego: Master-Sport Germany 3000951059-SET/3/-MS Hart 339 835 Ew. jakieś propozycje z dolnej półki cenowej...
  10. Pod warunkiem że do patronów dołączysz...
  11. Dobra... będzie co będzie. Głowica przepłukana płynem do mycia silników, potem karcher (woda), trochę break cleaner do odparowania i kompresor. Break cleaner nie poszedł na trzonki zaworów (głowica odwrócona, przysłonięte kanały dolot/wydech. Po osuszeniu i częściowym przesmarowaniu olejem... Wstępnie składam.
  12. Mam coś takiego (na razie używałem do czyszczenia gniazd śrub w bloku):
  13. Heja. Jako, że pug stwierdził podczas jazdy że niepotrzebny mu płyn chłodniczy i w sumie uszczelka też... Taki może wątek nie od początku ale jak ktoś coś chce mogę dorzucić małe fotostory czy cuś 🤫 Ogólnie w skrócie zakupy: - Zestaw uszczelek głowic VICTOR REINZ 02-35060-01 - śruby głowicy VICTOR REINZ 14-32075-01 - rozrząd kpl. KTBWP3361 DAYCO - simmeringi (wał+wałek) - pasek PK - płyny ustrojowe - wiadro chęci, 2 wiadra samozaparcia
  14. OK. Plan na sobotę mam taki, że jadę na myjnię bezdotykową z głowicą i nabitym kompresorem w bagażniku i ciśnieniowo myję tym co poleci. Potem roztwór płynu do mycia silników w otwory, przedmuchiwanie, ew. spłukiwanie, brake cleaner ponownie i znowu osuszanie... może wystarczy 😬 Póki co powierzchnia bloku jakoś ogarnięta... PS. Aha: dla ciekawskich: Peugeot 307 1.4 8v (KFW / TU3JP) gdyż ponieważ iż... taka sytuacja:
  15. Jaceq_P odpowiedział AkseI na temat - Francowate
    W clio2 1.2 nie pamiętam nawet kiedy sprawdzałem poziom (o dolewaniu nie wspomnę)... W p.307 z wywaloną UPG dolewałem co kilka dni. Zebrane dane mogą być skrajnie rozbieżne. Nie sądzę, żeby z tego dało się wyciągnąć jakieś sensowne konkluzje 😄

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.